Dzień Babci i Dziadka w grupie 5-latków

22 stycznia 2019 r. obchodziliśmy ważne święto -Dzień Babci i Dziadka. W uroczystości uczestniczyli Babcie, Dziadkowie, Dyrektor szkoły pan Bogdan Tucki oraz Wicedyrektor pani Barbara Wójcik. Gości powitał i złożył życzenia Dyrektor Bogdan Tucki. Dzieci zaprezentowały część artystyczną w postaci jasełek. Następnie wręczyły własnoręcznie wykonane laurki. Wnuki zaprosiły swoje babcie i  dziadków do wspólnej zabawy przy muzyce.

Na zakończenie goście zostali zaproszeni na  słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Spotkaniu towarzyszyło wzruszenie, radość oraz uśmiech.

     Bardzo dziękujemy rodzicom za włożony wkład w przygotowanie tej uroczystości.Smile 
Wychowawca: Mariola Kowalczyk

Kocham moich dziadków, bo nie wiem czy wiecie...

Pod takim tytułem dzieci z grupy sześciolatków wraz z wych. Henryką Bucior upamiętniły to wydarzenie w piątek 24 stycznia 2019 roku, goszcząc w swoich progach wielu znakomitych gości, bo oprócz dziadków gościliśmy również pana dyr. Bogdana Tuckiego , panią dyr. Barbarę Wójcik oraz rodziców, którzy pomogli w zorganizowaniu słodkiego poczęstunku. Był to wspaniały dzień serdeczności, radości i uśmiechu. 

Kochanym Babciom i drogim Dziadkom jeszcze raz życzymy dużo zdrowia, samych pięknych chwil w życiu i dumy ze swoich wnuków.Smile

W zdrowym ciele, zdrowy duch...

W zdrowym ciele, zdrowy duch...

24 stycznia – w czwartek- klasy III gimnazjum były na lodowisku w Zamościu. Uczniowie mogli szlifować swoją sportową formę  na tafli lodowej przez dwie godziny. Ci, którzy byli na lodowisku już  po raz kolejny radzili sobie fenomenalnie, zaś ci, którzy dopiero stawiali pierwsze kroki na lodzie po dwugodzinnej jeździe mogli także mieć satysfakcję z tego, że pokonali swoje lęki i mogą już następnym razem próbować dorównywać w jeździe na łyżwach swoim kolegom i koleżankom.

Konkurs Matematyczny

Konkurs Matematyczny

 

Kamila Nogas i Krystian Tętnowski zakwalifikowali się do II etapu Powiatowego Konkursu Matematycznego. Gratulujemy wyników i życzymy powodzenia w II etapie.Laughing Smile

Dzień Babci i Dziadka w grupie 3-4 latków

Dzień Babci i Dziadka w grupie 3-4 latków

24 stycznia w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość z okazji Święta Babci i Dziadka. W tym szczególnym dniu dzieci wspólnie ze swoimi paniami przygotowały dla nich przedstawienie. Następnie obdarowały swoich ukochanych gości upominkami, przygotowanymi własnoręcznie. Były to piękne ramki ze zdjęciem swojej wnuczki lub wnuczka. 

DZIEŃ BABCI I DZIADKA W KL. I-III

DZIEŃ BABCI I DZIADKA W KL. I-III

23 stycznia 2019 roku, w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Św. w kaplicy w Telatynie, którą w intencji Babć i Dziadków odprawił ksiądz Andrzej Bastrzyk.

Uczniowie klas I-III, pod kierunkiem wychowawców- J. Tuckiej, A. Wiśniewskiej,  E. Oleszczuk,  przygotowali wiersze, piosenki, tańce oraz „Jasełka” dla swoich babć i dziadków. Rodzice zajęli się przygotowaniem dekoracji  oraz słodkiego poczęstunku dla przybyłych gości. 

Wesoła noc w szkole!!!

Wesoła noc w szkole!!!

W nocy z 18 na 19 stycznia klasa I, IV „b” i członkowie zespołu tanecznego spędzili noc w szkole pod opieką swoich wychowawców p. Janiny Tuckiej, p. Henryka Szarugi, przy wsparciu p. Magdaleny Szymańskiej.

Było to nie tylko wspólne nocowanie, ale szereg ciekawych zajęć integrujących uczniów: gry i zabawy dydaktyczno– wychowawcze – integrujące grupę, gry planszowe. Wychowawcy przygotowali również niespodziankę... 

Kulig w stadninie koni w Dąbrowie Tomaszowskiej

Kulig w stadninie koni w Dąbrowie Tomaszowskiej

W dniu 17 stycznia 2019 roku uczniowie klasy I uczestniczyli w kuligu w stadninie koni „Pod lasem" w Dąbrowie Tomaszowskiej. Wszyscy w oczekiwaniu na kulig zaczęli od zabawy na śniegu. Następnie jedna grupa udała się na górkę, a druga zajęła miejsca w saniach i wyruszyła na przejażdżkę po pięknym, ośnieżonym roztoczańskim lesie...

Klasa III w Domu Strażaka w Telatynie

11 stycznia 2019 roku uczniowie klasy III spotkali się ze strażakiem, z  panem Jackiem Nowosadowskim w remizie strażackiej.

Mieli okazję zobaczyć sprzęt używany w akcjach ratowniczych oraz dowiedzieć się w jaki sposób postępować w sytuacjach zagrażających życiu i zdrowiu.

Mikołaj w oddziale przedszkolnym 3-4 latków

Mikołaj w oddziale przedszkolnym 3-4 latków

6-go grudnia 2018 r. Przedszkolaków odwiedził Święty Mikołaj.

Wszystkie Przedszkolaki w tempie ekspresowym zjadły obiad, by jak najszybciej móc się spotkać z długo oczekiwanym  przez nich gościem- Mikołajem – którego wszyscy tak bardzo kochają. Dzieci z niecierpliwością wyczekiwały gościa. I wreszcie nadszedł długo oczekiwany moment… 

ZABAWA ANDRZEJKOWA

ZABAWA ANDRZEJKOWA

28 listopada 2018 roku w naszym przedszkolu odbyła się długo oczekiwana przez dzieci zabawa andrzejkowa przygotowana przez nauczycieli oddziału przedszkolnego 3-4, 5 i 6-latków. Andrzejki w Naszym Przedszkolu to już tradycja. Ten dzień był dniem radosnych zabaw i wróżb. Dzieci bawiły się znakomicie. Nie mogło zabraknąć również wróżb andrzejkowych. Przedszkolaki,  mogły dowiedzieć się kim zostaną w przyszłości: lekarz, policjant, nauczyciel, murarz, itp. Pod koniec zabawy przedszkolaki raczyły się słodkim poczęstunkiem.

Zabawa była udana, dzieci wróciły do domu w doskonałych humorach.

Gminny Konkurs Recytatorski "Mały Patriota"

Gminny Konkurs Recytatorski "Mały Patriota"

8-go listopada 2018r. w naszym przedszkolu odbył się Gminny Konkurs Recytatorski ,, Mały Patriota”, którego organizatorem był Oddział przedszkolny przy Szkole Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Telatynie. W konkursie wzięło udział 21 dzieci. Uczestnicy oceniani byli w trzech kategoriach,  3-4-latki, 5-latki i 6-latki. Każe dziecko biorące udział otrzymało nagrodę w postaci dyplomu i książki... 

CZERWONY KAPTUREK W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM

9 stycznia 2019 r. w Oddziale Przedszkolnym w Szkole Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Telatynie, zagościły panie z KGW w Nowosiółkach. Panie stworzyły  bajkowy nastrój w całym oddziale przedszkolnym, przedstawiając bajkę pt. : „Czerwony Kapturek”.

Starannie dobrana scenografia i kostiumy przyciągnęły uwagę dzieci, wzbudziły wiele pozytywnych emocji:  zachwyt , podziw oraz radość. Widzowie żywo reagowali na to, co działo się na scenie.  Aktorzy nagrodzeni zostali gromkimi brawami.

Wyjazd do Kina Stylowy w Zamościu

Dzieci z grupy 3,4 oraz 5-latków w dniu 14 grudnia wybrały się do Kina Stylowy w Zamościu, na bajkę „Misków 2-óch w Nowym Jorku” . Dla większości dzieci było to pierwsze spotkanie z kinem. Podczas oglądania bajki panowała idealna cisza, co było oznaką zainteresowania bajką. Wszyscy powrócili do domu zadowoleni  oraz uśmiechnięci.

SPOTKANIE OPŁATKOWE SZKÓŁ PRYMASOWSKICH W MAJDANIE WIELKIM

SPOTKANIE OPŁATKOWE SZKÓŁ PRYMASOWSKICH W MAJDANIE WIELKIM

Dnia 05.01.2019 r. w Szkole Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Majdanie Wielkim odbyło się Diecezjalne Spotkanie Opłatkowe Szkół im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz Fundacji Dom Trzeciego Tysiąclecia im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Zamościu. Spotkanie rozpoczęła uroczysta Msza Święta w kaplicy p.w. Św. Brata Alberta Chmielowskiego sprawowana przez Biskupa Mariana Rojka. Po ceremonialnym przemarszu do szkoły obejrzeliśmy Jasełka w wykonaniu uczniów szkoły w Majdanie, wysłuchaliśmy przemówień gości, po których odbył się przegląd kolęd i pastorałek. Naszą szkołę reprezentowała Klaudia Safaryn z kolędą „Jakaś światłość nad Betlejem” zajmując I miejsce. 

Wygenerowano w sekund: 0.06
1,122,385 unikalne wizyty