Nocowanie w szkole

Nocowanie w szkole

W piątkowy wieczór 8 grudnia 2017 r. liczni chętni uczniowie klasy III b, III a, IV a i IV b  stawili się w szkole ze śpiworami, poduszkami i pluszakami do spania. 

  Najpierw odbył się konkurs wiedzy o zdrowiu...Kiedy wszyscy dotarli na salę gimnastyczną, rozpoczęły się zawody i gry sportowe... Gdy największe emocje opadły, wszyscy mogli spokojnie zjeść pizzę i rozgościć się w wyznaczonych salach...

Mikołaj u sześciolatków

Mikołaj u sześciolatków

"Święty Mikołaju prosimy Cię grzecznie w dniu swojego święta przyjdź do nas koniecznie......." takim zaproszeniem sześciolatki zapraszały Świętego Mikołaja  i przyszedł a  zdjęcia mówią wszystko [tak] [haha] [serduszka] .

W krainie wierszy zimowych

W krainie wierszy zimowych

Pod takim hasłem w czwartek 7 grudnia  w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Tomaszowie Lubelskim odbył się konkurs recytatorski dla dzieci z przedszkoli i najmłodszych klas szkół podstawowych.

W kategorii uczniów klas pierwszych na pierwszym miejscu znalazła się Dominika Piskor z Telatyna, a wśród drugoklasistów wygrał Michał Matraszek równiez z Telatyna.

Wyniki I etapu konkursów przedmiotowych i tematycznych

Rozstrzygnięty został pierwszy etap konkursów przedmiotowych i tematycznych organizowanych przez Lubelskiego Kuratora Oświaty we współpracy z LSCDN, a przeprowadzonych w naszej szkole.

Do kolejnego etapu zakwalifikowani zostali następujący uczniowie:

Szkoła podstawowa:

  • konkurs ortograficzny: Paweł Ratyna i Mateusz Matwiejczuk z kl. VI – opiekun p. Janina Urban,
  • konkurs z języka angielskiego: Paweł Ratyna z kl. VI – opiekun p. Magdalena Szymańska,
  • konkurs matematyczny: Piotr Wronka z kl. VII – opiekun p. Bogusław Wójcik.

Oddziały gimnazjalne:

  • konkurs z języka polskiego : Weronika Ciećko i Beata Piwko z kl. III b – opiekun p. Małgorzata Pelczar.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!! Smile

Szlachetna Paczka - Lubię ludzi, lubię pomagać

Szlachetna Paczka - Lubię ludzi, lubię pomagać

My także ( podobnie jak wielu Polaków)– uczniowie SP i oddziałów gimnazjalnych - wzięliśmy udział w akcji charytatywnej  Szlachetna Paczka pod hasłem „Lubię ludzi, lubię pomagać”. Udało nam się zebrać  artykuły spożywcze, chemiczne i zabawki, dlatego też  mamy nadzieję, że tegoroczne święta u rodziny, którą wspomogliśmy będą bardziej radosne. 

Pamiętamy, że „więcej szczęścia  jest w dawaniu aniżeli w braniu", a „dobroć dawana innym zawsze do nas powraca".… I my także otrzymaliśmy - Dyplom uznania - SU ( W. Ciećko, L. Suska, B. Piwko, Z. Maślak, J. Sienkiel, K. Litkowiec, K. Stanibuła oraz opiekunowie- M. Pelczar, J. Tucka, K. Michalczuk).


Uwaga uczniowie! Mobilna biblioteka już czynna!

Uwaga uczniowie! Mobilna biblioteka już czynna!

5 grudnia 2017 roku Ministerstwo Cyfryzacji uruchomiło platformę, na której każdy nieodpłatnie znajdzie ebooki oraz audiobooki lektur szkolnych. Na platformie znajdzie się ponad 700 utworów, m. in. teksty z kanonu lektur obowiązkowych oraz uzupełniających. Wszystko, co trzeba zrobić, to odwiedzić w Internecie stronę lektury.gov.pl/ i wybrać z listy książkę, na której nam aktualnie zależy.

Mikołajki w klasie II

Mikołajki w klasie II

6 grudnia to jeden z najfajniejszych dni w roku na który czekają dzieci. Czekają cały rok na te krótka chwilę spotkania ze Świętym Mikołajem. II Klasa też miała tę przyjemność. Było wiele radości i śmiechu.

Mikołaju przychodź częściej!!!Smile

Mikołajki w naszej szkole...

Mikołajki w naszej szkole...

6 grudnia 2017r. także do Nas- uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum- przyszedł  Mikołaj w towarzystwie  Śnieżynki.

Nie zapomniał także o nauczycielach… Każdemu wręczył tradycyjnie rózgę, ale także słodki upominek. Uczniowie uczcili ten szczególny dzień w roku „ Dzień czapki Mikołaja”, zakładając właśnie czerwoną czapkę, czerwoną muszkę lub czerwony krawat. Oczywiście była za to nagroda…

Powróżyć? A może się spełni...

Powróżyć? A może się spełni...

28 listopada 2017r. (by tradycji stało się  zadość) klasy: VII i klasy II i III gimnazjum bawiły się na dyskotece andrzejkowej. Zabawa była przednia- miłym akcentem były oczywiście wróżby (szczególną frajdę uczniom sprawiła wróżba z balonami, które najpierw służyły jako dekoracja sali, zaś później po ich przebiciu ,przepowiadały przyszłość … zapisaną … w balonach).

Chcieliśmy się sprawdzić przed testami kompetencji- testy próbne klas trzecich gimnazjum

Chcieliśmy się sprawdzić przed  testami kompetencji- testy próbne klas trzecich gimnazjum

Ucz się drogi  gimnazjalisto, bo nauka to potęgi klucz…

W dniach 22, 23, 24 listopada 2017r. klasy IIIa i IIIb pisały testy próbne: z języka polskiego , historii i wiedzy o społeczeństwie, matematyki i przedmiotów przyrodniczych, języków obcych. Jak wyszły? Okaże się po sprawdzeniu. Najważniejsze, że do kwietnia 2018r. zostało trochę czasu… POWODZENIA !!!

Andrzejki klas IV-VI

Andrzejki klas IV-VI

W naszej szkole w ostatni czwartek przed rozpoczęciem adwentu 30.11.2017 r. w godzinach 16.00 - 20.00 odbyła się długo wyczekiwana przez uczniów klas IV-VI dyskoteka andrzejkowa.

  Uczniowie wraz ze swoimi opiekunami tańczyli i bawili się wspólnie przy dźwiękach skocznej muzyki. Zabawy, radości oraz uśmiechu było wiele i wszyscy zadowoleni wrócili do domów pełni wiary, że spełni im się to, co wywróżyli sobie tego magicznego wieczoru.


Wyjazd do Zamościa

Wyjazd do Zamościa

W dniu 29 listopada klasa II i I po opieką pani Alicji Wiśniewskiej, Agnieszki Dobrowolskiej i Alicji Herman wyjechały do Zamościa. Na początek super seans w kinie „Kumple  z dżungli” a następnie super zabawa w sali zabaw "Jaś i Małgosia". Tam pełne szaleństwo: zjeżdżalnia, basen z piłeczkami, wspinanie po drabinkach. Na koniec dyskoteka i super muzyka.  Zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do Telatyna.

Magiczne andrzejki w oddziale przedszkolnym

Magiczne andrzejki w oddziale przedszkolnym

29 listopada bieżącego roku nasze Przedszkolaki wraz ze swoimi paniami przeniosły się w magiczny świat wróżb i zabaw andrzejkowych. Dzieci mogły „poznać swoją przyszłość”- tą bliską i tą daleką… „kim będę w przyszłości”. 

Pierwszaki Przedszkolakom

Pierwszaki Przedszkolakom

Uczniowie klasy I wraz z wychowawczynią Alicją Wiśniewską przygotowali dla najmłodszych widzów z przedszkola teatrzyk do baśni Charlesa Perraulta pt. "Kot w butach"i zaprezentowali go 30 listopada 2017 r.

Mali aktorzy z dużym zaangażowaniem wcielili się w role bohaterów baśni. 

Andrzejki klas I-III

Andrzejki klas I-III

21 listopada 2017 roku w naszej szkole odbyła się długo oczekiwana przez uczniów klas I- III zabawa andrzejkowa przygotowana przez Samorząd Szkolny.

Zabawa trwała od 15.00 do 18.00. Uczniowie bawili się znakomicie.W przerwie uczniowie udali się do klas na poczęstunek przygotowany przez rodziców. Nie mogło zabraknąć również zabaw andrzejkowych. 

Wygenerowano w sekund: 0.02
645,385 unikalne wizyty