Nasza szkoła w Katolickim Radiu Zamość

Nasza szkoła w Katolickim Radiu Zamość

15 marca 2018 roku uczennice z naszej szkoły wzięły udział w nagraniu audycji radiowej z cyklu „SZKOŁY Z WARTOŚCIAMI– Szkoły Prymasowskie" w Katolickim Radiu Zamość, której mogliśmy wysłuchać w sobotę 17 marca o godz. 17.15.

Mówiły o historii szkoły, o okolicznościach nadania jej imienia Kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz wpływie Patrona na życie szkoły, nauczanie i wychowanie młodzieży. Podzieliły się także swoimi osobistymi refleksjami i doświadczeniami.

MŁODIEŻ ZAPOGIEGA POŻAROM

5 marca odbył się gminny konkurs Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „MŁODIEŻ ZAPOGIEGA POŻAROM”.

Najlepsi okazali się: w I grupie wiekowej: Ratyna Paweł kl.VI, w II grupie wiekowej: Berbecki Piotr kl. II b.

Będą oni reprezentowali naszą gminę na konkursie powiatowym.  Gratulujemy! Do konkursu przygotowywała p. Wiesława Przytuła.

8 marca obchodzimy Dzień Kobiet

8 marca obchodzimy Dzień Kobiet

 

Wszystkim Kobietom, dyżym i małym składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia, pomyślności i samych pięknych dni w życiu. Życzymy, by uśmiech rozpromieniał Wasze twarze.

                                              Mężczyźni ze Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Telatynie

Gimnazjada powiatowa i rejonowa w piłce siatkowej chłopców

Gimnazjada powiatowa i rejonowa w piłce siatkowej chłopców

Powiatowa Gimnazjada chłopców w piłce siatkowej odbyła się 23 lutego w Tomaszowie Lub. Nasza drużyna zajęła I miejsce wygrywając wszystkie mecze i uzyskała awans na szczebel rejonowy.

Rejonowa Gimnazjada chłopców odbyła się 27 lutego w ZS nr2 w Hrubieszowie. Nasza drużyna zajęła 4 miejsce.

Gimnazjada powiatowa w piłce siatkowej dziewcząt

Gimnazjada powiatowa w piłce siatkowej dziewcząt

W dniu 22 lutego w Tomaszowie Lub. odbył się powiatowy gimnazjalny turniej piłki siatkowej dziewcząt w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej SZS. Nasze dziewczęta po trudnych meczach z bardzo wymagającymi przeciwniczkami zajęły IV miejsce.

Skład drużyny: Lilianna Suska, Weronika Ciećko, Mróz Diana, Matwiejczuk Izabela, Skreczko Julia, Pryciuk Emilia, Bąk Zuzanna, Ćmil Paulina, Sachajko Paulina, Boćko Karolina, Litkowiec Katarzyna.

Wyjście na sanki

Wyjście na sanki

Hu! Hu! Ha! Nasza zima zła!

Szczypie w nosy, szczypie w uszy
Mroźnym śniegiem w oczy prószy,
Wichrem w polu gna!

Chciałoby się powiedzieć, ale my się zimy nie boimy i pokazujemy jak dobrze, że wreszcie ją mamy.Smile

Walentynki- Dzień Samorządności

Walentynki- Dzień Samorządności

Z okazji Dnia Zakochanych Samorząd Uczniowski zorganizował w naszej szkole pocztę walentynkową. Dzień wcześniej do kolorowej skrzynki  uczniowie wrzucali swoje kartki z wyrazami sympatii dla koleżanek, kolegów i nauczycieli. Były one wręczane w dniu walentynek - 14 lutego.

Tego dnia  władzę w szkole przejął Samorząd Uczniowski. Niektórzy uczniowie chcący się sprawdzić w roli nauczyciela zgłosili się do prowadzenia w tym dniu zajęć lekcyjnych na podany przez nauczyciela temat.  Inni zaś pełnili z nauczycielami dyżury pedagogiczne w czasie przerw lub odpoczywali „w swoim pokoju nauczycielskim”. 

BYLIŚMY NA ZWYCIĘSKIM MECZU ASSECO RESOVII

BYLIŚMY  NA  ZWYCIĘSKIM  MECZU  ASSECO  RESOVII

      W niedzielę - 18.02.2018r. - klasy gimnazjalne II a, II b, III a, III b  były na meczu siatkarskim Asseco Resovii z Jastrzębskim Węglem w Rzeszowie. Przeżyliśmy niezapomniane chwile podczas oglądania meczu, które w naszej pamięci pozostaną jeszcze na długo…

Bal przebierańców w przedszkolu

Bal przebierańców w przedszkolu

We wtorek 13 lutego, do całego oddziału przedszkolnego, zawitały różne postacie z bajek: królewny, księżniczki, motylki, wróżki, batmany, policjanci, spider-many, piraci, żołnierze, lwy, strażacy, a to za sprawą "BALU PRZEBIERAŃCÓW".

Dzieci doskonale bawiły się podczas balu, przy różnego rodzaju muzyce dyskotekowej dla dzieci. Podczas przerwy wszystkie dzieci otrzymały słodkie obwarzanki oraz herbatę. Bal udał się doskonale a największą jego atrakcją była kula dyskotekową która mieniała się tysiącem kolorów.

Dzień Babci i Dziadka w grupie 3-4 latków

Dzień Babci i Dziadka w grupie 3-4 latków

26 stycznia najmłodsza grupa przedszkolna, gościła u siebie, jakże zacnych gości "Dziadków i Babcie".

Dzieci na tą ważną chwilę, przygotowały male przedstawienie oraz nauczyły się tańca z chusteczkami.

Wspaniałych gości przywitała pani Dyrektor Barbara Wójcik razem z wychowawcą. A po przedstawieniu wszyscy goście otrzymali słodki poczęstunek w postaci smacznego tortu.

Konkurs "Odpowiedzialne korzystanie z numeru alarmowego 112"

Konkurs "Odpowiedzialne korzystanie z numeru alarmowego 112"

Jak ważne jest korzystanie z numeru 112 wie każdy z nas. Uczniowie mieli możliwość wzięcia udziału w konkursie pn. „Odpowiedzialne korzystanie z numeru alarmowego 112” zorganizowanego przez   Wojewodę Lubelskiego Przemysława Czarnek.

Agnieszka Pawłowska uczennica klasy II Oddziału Gimnazjalnego Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Telatynie w wyżej wymienionym konkursie zajęła II miejsce. W prace konkursowe zaangażowała się również Karolina Boćko.

Choinka dla uczniów klas I-VI i przedszkolaków

Choinka dla uczniów klas I-VI i przedszkolaków

28 stycznia 2018 roku w naszej szkole odbyła się uroczysta Choinka dla uczniów klas I-VI i oddziałów przedszkolnych, tradycyjnie kończąca pierwsze półrocze nauki i jednocześnie rozpoczynająca ferie zimowe. Pięknie udekorowana sala przez całe niedzielne popołudnie była sceną tańców, zabaw i swawoli uczestników tej lubianej i wyczekiwanej imprezy. Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się loteria fantowa na rzecz podopiecznych Domu Dziecka w Łabuniach. Loteria była inicjatywą członków Samorządu Szkolnego.  

W RYTMIE POLONEZA...

27 stycznia 2018 r. klasy gimnazjalne  oraz klasa VII – bawiły się na dorocznej Choince. Imprezę rozpoczął punktualnie o godz. 17.00 , już tradycyjnie od kilkunastu lat, Polonez z „Pana Tadeusza” w wykonaniu uczniów klas III gimnazjum.   

Szczególnej atmosfery imprezie dodała  piękna dekoracja sali przygotowana przez Radę Rodziców i uczniów klas III, co sprawiło, że wszyscy doskonale się bawili przy najnowszych przebojach.

Zmiany w tygodniowy rozkładzie lekcji

Uwaga: Rodzice i Uczniowie! Od 12 lutego zostaną wprowadzone zmiany w tygodniowy rozkładzie lekcji.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami zmian - Tygodniowy rozkład lekcji.

Gminny Turniej Tenisa Stołowego im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego

Gminny Turniej Tenisa Stołowego im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego

W dniu 30.01.2018 r., podczas ferii, nauczyciele wychowania fizycznego (Ewelina Tucka Ratyna, Elżbieta Matwiejczuk, Krzysztof Michalczuk) zorganizowali Gminny Turniej Tenisa Stołowego im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego dla klas IV- VII i II-III Gimnazjum.

Wygenerowano w sekund: 0.02
736,370 unikalne wizyty