Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

W dniu 4 września 2017 roku odbyła się w naszej szkole uroczysta inauguracja roku szkolnego 2017/2018, która rozpoczęła się uroczystą Mszą Świętą w Kaplicy w Telatynie. Następnie uczniowie wraz z nauczycielami udali się do szkoły, gdzie o godzinie 900 rozpoczął się apel.

Uroczystość rozpoczęła przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego – Natalia Nogas.

Przy dźwiękach werbli zostały wprowadzone 2 sztandary. Pierwszy z nich szkoły podstawowej, a drugi oddziału gimnazjalnego. Uczniowie odśpiewali hymn państwowy

i szkolny. W programie artystycznym nie zabrakło także wakacyjnych wspomnień, które podkreślone zostały poprzez utwory instrumentalne, wykonane przez uczennice kółka muzycznego prowadzonego przez pana Romana Malinowskiego. Następnie przedstawiony został krótki montaż słowno – muzyczny poświęcony 78 rocznicy wybuchu II wojny światowej. W programie artystycznym nie zabrakło także wakacyjnych wspomnień, które podkreślone zostały poprzez utwory instrumentalne, wykonane przez uczennice kółka muzycznego prowadzonego przez pana Romana Malinowskiego.

W dalszej części spotkania głos zabrała pani wójt Elżbieta Stąsiek – Witkowska oraz dyrektor szkoły – pan Bogdan Tucki, który poinformował uczniów i rodziców o najważniejszych zmianach w systemie edukacji, a także przedstawił wychowawców poszczególnych klas i oddziałów. Kolejna część uroczystości przebiegła w klasach, gdzie wychowawcy podali szczegółowe informacje dotyczące pracy szkoły.

Uczniów klas III-VII oraz oddziału gimnazjalnego do występu przygotowały panie: J. Tucka, E. Tucka-Ratyna oraz M. Tętnowska.

Wygenerowano w sekund: 0.03
858,245 unikalne wizyty