Dzień Chłopaka

Dzień Chłopaka

Z okazji Dnia Chłopaka 3 października 2018 roku Samorząd Uczniowski naszej szkoły zorganizował dyskotekę dla klas IV-VI. Już od progu można było usłyszeć dźwięki dobrej muzyki...

Natomiast 4 października odbyła się dyskoteka dla klas VII- III gimnazjum. Impreza rozpoczęła się o godzinie 17:00, a zakończyła o 21:00. Muzyka była dość  energiczna...

Samorząd Uczniowski wraz z Opiekunami serdecznie dziękują wszystkim uczestnikom dyskotek:

uczniom i wychowawcom za wspaniałą zabawę!!!


Drużyna z naszej szkoły w Finale Konkursu Edukacyjnego "Heritage and me" we Lwowie

Drużyna z naszej szkoły w Finale Konkursu Edukacyjnego  "Heritage and me" we Lwowie

Uczniowie z naszej szkoły w składzie: Klaudia Safaryn, Zuzanna Maślak, Magdalena Gęborys i Piotr Wronka pod opieką Anny Wielosz wzięli udział w Konkursie Edukacyjnym dla szkół w ramach Europejskiego Dnia Współpracy 2018 – „Heritage and Me”.

Konkurs skierowany był do uczniów ze szkół z Polski (woj. lubelskie, podkarpackie, podlaskie, mazowieckie) Białorusi i Ukrainy. Każdy kraj reprezentowało 8 drużyn. Finał konkursu odbył się w dniach 20-23 września w malowniczej miejscowości niedaleko Lwowa...

NARODOWE CZYTANIE "PRZEDWIOŚNIA" S.ŻEROMSKIEGO

    7 września 2018r. na placu Urzędu Gminy Telatyn w odpowiednio przygotowanej scenerii odbyło się Narodowe Czytanie powieści wielkiego polskiego pisarza- Stefana Żeromskiego pod Patronatem Pary Prezydenckiej połączone z obchodami 100 Odzyskania przez Polskę Niepodległości. W tak ważnej patriotycznej uroczystości  o charakterze środowiskowym wzięli udział uczniowie klas III oddziałów gimnazjalnych i kl. VIII, nauczyciele, pracownicy urzędu gminy wraz z Panią Wójt Elżbietą Stąsiek- Witkowską oraz mieszkańcy gminy, którzy czytali fragmenty powieści. 

Uczniowie klas VI-VIII w zamojskim kinie na projekcji filmu "Dywizjon 303"

13 września 2018 r. 53 uczniów z klas VI, VII, VIII naszej szkoły miało możliwość obejrzenia filmu na podstawie ekranizacji  utworu Arkadego Fiedlera pt.” Dywizjon 303”  opowiadajacego o losach polskich lotników, w czasie bitwy powietrznej o Anglię.

inauguracja nowego roku szkolnego 2018/19

4 września 2018 roku rozpoczął się kolejny rok szkolny. Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 8.00 Mszą św., a następnie odbył się uroczysty apel. Podczas uroczystej inauguracji nasi uczniowie wierszem i piosenką pożegnali wakacje, a rozpoczęli czas nauki.

Dyrektor Pan Bogdan Tucki w krótkim przemówieniu serdecznie powitał zebranych i złożył wszystkim życzenia wielu sukcesów w rozpoczynającym się roku szkolnym. Słowa do uczniów i nauczycieli oraz rodziców skierowała również Pani Wójt  Elżbieta Stąsiek- Witkowska.

Wakacje 2018

Wakacje 2018

 

WAKACJE 2018

Z okazji rozpoczęcia najmilszego czasu w ciągu roku WAKACJI 2018- życzymy wszystkim pięknej, słonecznej pogody, udanych wyjazdów oraz mnóstwa przygód i dobrego humoru. Gratulujemy uczniom wspaniałych wyników w nauce,     a nauczycielom dziękujemy za trud  i poświęcenie włożone w pracę zawodową. CoolLaughingSmile

                                                   Dyrekcja Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Telatynie

Wycieczka do Warszawy

Wycieczka do Warszawy

W dniach 20–21.06.2018 r. uczniowie  klas I-IV (łącznie 42 osoby) wraz z  opiekunami uczestniczyli w wycieczce do Warszawy. Wyjazd nastąpił we wczesnych godzinach porannych, tj. o godz. 4.15. Podróż mijała spokojnie, w radosnej, miłej, a zarazem pełnej napięcia atmosferze. Gdy dotarliśmy o godz. 11.00 do stolicy, okazało się, że drogę do centrum pokonamy metrem. Punktem kulminacyjnym tego dnia był wyjazd na XXX piętro Pałacu Kultury i Nauki, gdzie z tarasu widokowego mogliśmy podziwiać panoramę Warszawy...

WYBORY DO SU 2018

WYBORY DO SU 2018

    20 czerwca 2018r. w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Udział w wyborach wzięli uczniowie klas I- VII oraz klasy II oddziałów gimnazjalnych, a także nauczyciele – zagłosowało 172 uczniów i 23 nauczycieli. Komisja wyborcza w składzie- Beata Piwko, Katarzyna Litkowiec, Diana Mróz, Kamila Wielosz, Maciej Bartosz oraz opiekunowie SU- Małgorzata Pelczar i Janina Tucka podliczyła głosy i ogłosiła wyniki...

Szkolny Konkurs Matematyczny "Niepodległa w zadaniach matematycznych"

Szkolny Konkurs Matematyczny "Niepodległa w zadaniach matematycznych"

18 czerwca 2018 roku wychowawcy klas I- III przygotowali dla uczniów  wyjątkowy konkurs z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości – Szkolny Konkurs Matematyczny „Niepodległa w zadaniach matematycznych”.

Uczniowie zmierzyli się z zadaniami z matematyki, które były w ciekawy sposób powiązane z treściami historycznymi. Uczniowie  indywidualnie rozwiązywali zadania z matematyki i historii.

Integracyjny wyjazd 6- latków

Integracyjny wyjazd 6- latków

W dniu 18 czerwca bieżącego roku sześciolatki po krótkiej części artystycznej z okazji zaplanowanego Święta Rodziny wraz z opiekunami p. Henryką Bucior i p. Wiesławą Przytuła udali się na wycieczkę do Dąbrowy Tomaszowskiej do stadniny'' Pod Lasem''. Jakież było zdziwienie gdy na miejscu docelowym dzieci spotkały swoich rodziców - rodzice swoim pociechom sprawili wielką niespodziankę. Był to integracyjny wyjazd, który dostarczył  wszystkim wiele radości i niezapomnianych chwil. 

Dzien rodziny w grupie 5-latków

Dzien rodziny w grupie 5-latków

15 czerwca dzieci z grupy 5-latków wraz z rodzicami obchodziły święto rodziny. Po części artystycznej i wręczeniu upominków dzieci wraz z rodzicami przeszli na plac przed szkołą gdzie czekała na nich niespodzianka-przejazd strażackim wozem bojowym. Następne atrakcje posypały się jak z worka: pyszny tort upieczony przez jedna z mam (dziękujemy pani Joasiu), malowanie twarzy, gry i zabawy sportowe, puszczanie baniek mydlanych i piankowych węży, przeciąganie liny i wiele innych oferowanych przez panią animator...  

Sukces scholi Gaudium

Sukces scholi Gaudium

„Z Tobą przez życie” - pod tym hasłem w Mirczu odbył się 17 czerwca, w niedzielę Młodzieżowy Festiwal Piosenki Religijnej. W kategorii zespół młodzieżowy pierwsze miejsce oraz Laur Publiczności zdobyła schola Gaudium, której trzon stanowią uczennice naszej szkoły, a  prowadzona jest przez ks. Andrzeja Bastrzyka. Szczegóły na stronie internetowej parafii Żulice.

Święto szkoły

Święto szkoły

18 czerwca obchodziliśmy Święto Szkoły. Minęło właśnie siedem lat od kiedy Nasza Szkoła nosi imię Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Uroczystość rozpoczęła Msza św. w Kaplicy w Telatynie. Następnie odbył się Gminy Konkurs Wiedzy o Kardynale Stefanie Wyszyńskim. Kolejnym punktem obchodów Dnia Patrona był montaż słowno -muzyczny, bogato ilustrowany zdjęciami i fragmetami filmów, ukazujący rolę jaką odegrali ks. Prymas Wyszyński i Jan Paweł II w służbie Bogu i naszej Oczyźnie.

Cudze chwalicie, swego nie znacie...

Cudze chwalicie, swego nie znacie...

19 czerwca 2018 r. klasa I była na pikniku u Państwa Pawłowskich w Nowosiółkach. Gospodarze przyjęli nas bardzo miło i gościnie. Pan Daniel - sołtys tej wsi opowiedział dzieciom o zgromadzonych eksponatach w urządzonym skansenie. Pokazał m.in. na czym polega praca kowala. Dzieci bawiły się na placu, grały w piłę, a następnie zjadły upieczoną w piecu kiełbaskę i pizzę przygotowaną przez gospodarzy...

"POLONEZ NA REKORD"

"POLONEZ  NA REKORD"

       8 czerwca 2018r. – piątek- był to właśnie ten Wielki Patriotyczny Dzień, kiedy uczniowie ze 162 szkół i placówek oświatowych bili rekord w tańczeniu Poloneza z filmu w reżyserii A. Wajdy „Pan Tadeusz”. Rekordowy Polonez na 100- lecie Odzyskania Niepodległości to wspólna inicjatywa szkół i placówek z obszaru działania Kuratorium Oświaty w Lublinie Delegatura w Zamościu zaplanowana z okazji obchodów 100 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Nasi uczniowie, od klasy I szkoły podstawowej do klas 3 oddziałów gimnazjalnych, także przyłączyli się do inicjatywy ustanowienia rekordu Polski w ilości par jednocześnie tańczących Poloneza. W Telatynie, na placu przed szkołą, zatańczyło 84 pary - podobnie jak w wielu miastach i miejscowościach woj. lubelskiego. 

Wygenerowano w sekund: 0.07
965,519 unikalne wizyty