Klasa III w Domu Strażaka w Telatynie

11 stycznia 2019 roku uczniowie klasy III spotkali się ze strażakiem, z  panem Jackiem Nowosadowskim w remizie strażackiej.

Mieli okazję zobaczyć sprzęt używany w akcjach ratowniczych oraz dowiedzieć się w jaki sposób postępować w sytuacjach zagrażających życiu i zdrowiu.

Mikołaj w oddziale przedszkolnym 3-4 latków

Mikołaj w oddziale przedszkolnym 3-4 latków

6-go grudnia 2018 r. Przedszkolaków odwiedził Święty Mikołaj.

Wszystkie Przedszkolaki w tempie ekspresowym zjadły obiad, by jak najszybciej móc się spotkać z długo oczekiwanym  przez nich gościem- Mikołajem – którego wszyscy tak bardzo kochają. Dzieci z niecierpliwością wyczekiwały gościa. I wreszcie nadszedł długo oczekiwany moment… 

ZABAWA ANDRZEJKOWA

ZABAWA ANDRZEJKOWA

28 listopada 2018 roku w naszym przedszkolu odbyła się długo oczekiwana przez dzieci zabawa andrzejkowa przygotowana przez nauczycieli oddziału przedszkolnego 3-4, 5 i 6-latków. Andrzejki w Naszym Przedszkolu to już tradycja. Ten dzień był dniem radosnych zabaw i wróżb. Dzieci bawiły się znakomicie. Nie mogło zabraknąć również wróżb andrzejkowych. Przedszkolaki,  mogły dowiedzieć się kim zostaną w przyszłości: lekarz, policjant, nauczyciel, murarz, itp. Pod koniec zabawy przedszkolaki raczyły się słodkim poczęstunkiem.

Zabawa była udana, dzieci wróciły do domu w doskonałych humorach.

Gminny Konkurs Recytatorski "Mały Patriota"

Gminny Konkurs Recytatorski "Mały Patriota"

8-go listopada 2018r. w naszym przedszkolu odbył się Gminny Konkurs Recytatorski ,, Mały Patriota”, którego organizatorem był Oddział przedszkolny przy Szkole Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Telatynie. W konkursie wzięło udział 21 dzieci. Uczestnicy oceniani byli w trzech kategoriach,  3-4-latki, 5-latki i 6-latki. Każe dziecko biorące udział otrzymało nagrodę w postaci dyplomu i książki... 

CZERWONY KAPTUREK W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM

9 stycznia 2019 r. w Oddziale Przedszkolnym w Szkole Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Telatynie, zagościły panie z KGW w Nowosiółkach. Panie stworzyły  bajkowy nastrój w całym oddziale przedszkolnym, przedstawiając bajkę pt. : „Czerwony Kapturek”.

Starannie dobrana scenografia i kostiumy przyciągnęły uwagę dzieci, wzbudziły wiele pozytywnych emocji:  zachwyt , podziw oraz radość. Widzowie żywo reagowali na to, co działo się na scenie.  Aktorzy nagrodzeni zostali gromkimi brawami.

Wyjazd do Kina Stylowy w Zamościu

Dzieci z grupy 3,4 oraz 5-latków w dniu 14 grudnia wybrały się do Kina Stylowy w Zamościu, na bajkę „Misków 2-óch w Nowym Jorku” . Dla większości dzieci było to pierwsze spotkanie z kinem. Podczas oglądania bajki panowała idealna cisza, co było oznaką zainteresowania bajką. Wszyscy powrócili do domu zadowoleni  oraz uśmiechnięci.

SPOTKANIE OPŁATKOWE SZKÓŁ PRYMASOWSKICH W MAJDANIE WIELKIM

SPOTKANIE OPŁATKOWE SZKÓŁ PRYMASOWSKICH W MAJDANIE WIELKIM

Dnia 05.01.2019 r. w Szkole Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Majdanie Wielkim odbyło się Diecezjalne Spotkanie Opłatkowe Szkół im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz Fundacji Dom Trzeciego Tysiąclecia im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Zamościu. Spotkanie rozpoczęła uroczysta Msza Święta w kaplicy p.w. Św. Brata Alberta Chmielowskiego sprawowana przez Biskupa Mariana Rojka. Po ceremonialnym przemarszu do szkoły obejrzeliśmy Jasełka w wykonaniu uczniów szkoły w Majdanie, wysłuchaliśmy przemówień gości, po których odbył się przegląd kolęd i pastorałek. Naszą szkołę reprezentowała Klaudia Safaryn z kolędą „Jakaś światłość nad Betlejem” zajmując I miejsce. 

Sprawozdanie z przebiegu ogólnopolskiej akcji charytatywnej "Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę"

Sprawozdanie z przebiegu ogólnopolskiej akcji charytatywnej  "Pomóż  Dzieciom Przetrwać Zimę"

W tym roku po raz pierwszy nasza szkoła przystąpiła do akcji: „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę”, której organizatorem jest Radio Lublin oraz Telewizja Polska oddział w Lublinie. Akcja ruszyła 5 grudnia i trwała do 14 grudnia...

Życzenia

Życzenia

 

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzę wszystkim Uczniom i ich Rodzicom, Współpracownikom i Przyjaciołom Szkoły, by tegoroczne Święta były jednymi z piękniejszych. Niech będą one czasem spędzonym w gronie rodzinnym, bez pośpiechu, trosk i zmartwień, a wigilijne światło niech da wszystkim poczucie bezpieczeństwa i pozwoli z optymizmem spojrzeć w przyszłość.

                                                                                                DYREKTOR SZKOŁY

WIECZORNE CZYTANIA

WIECZORNE CZYTANIA

We czwartek 13 grudnia 2018 roku o godzinie 16.00 w sali lekcyjnej klasy I,  zebrali się uczniowie klas I-III na WIECZORNE CZYTANIA, czyli spotkanie z „Dziewczynką z zapałkami”, którego organizatorem byli Uczniowie, Rodzice, Wychowawca klasy I i opiekun  Samorządu Uczniowskiego.  Magiczny wieczór w pięknie i nastrojowo udekorowanej klasie rozpoczęła uczennica Julia Bednarczuk, która przy akompaniamencie gitary zaśpiewała kolędę...

Mikołajki w naszej szkole

Mikołajki w naszej szkole

Uczniowie  z wielką niecierpliwością czekają na dzień 6 grudnia. To wyjątkowy dzień w roku - dzień pełen prezentów, radości  i wzruszeń.

W naszej szkole Mikołaja przywitaliśmy już w świątecznym nastroju. Przygotowaliśmy zimowe dekoracje, wiersze, piosenki i pastorałki. Wcześniej pisaliśmy listy i bardzo się  staraliśmy, bo ponoć Mikołaj przychodzi tylko do grzecznych dzieci….

Mikołaj w grupie 6-latków

Mikołaj w grupie 6-latków

6 grudnia w naszym odziale przedszkolnym pojawił się długo oczekiwany gość - ,,prawdziwy” św. Mikołaj.

Najpierw było słychać dzwoneczki pomocników – reniferów, potem donośne „hou, hou, hou” i pojawił się on – nasz ukochany św. Mikołaj! Dzieci powitały Mikołaja głośnymi oklaskami. Gość z Dalekiej Północy wywołał wiele radości i uśmiechu na twarzach sześciolatków...

Zajęcia w bibliotece

Zajęcia w bibliotece

6 grudnia 2018 r. klasa II odbyła lekcję biblioteczną w Gminnej Bibliotece Publicznej w Telatynie. Zajęcia te były podsumowaniem wiadomości o Arktyce a także uzupełnieniem do omawianej lektury A. i Cz. Centkiewiczów "Zaczarowana zagroda". Wszystkie dzieci z wielkim zaangażowaniem obejrzały film o lodowej krainie i ich mieszkańcach.

Na zakończenie spotkania dyrektor biblioteki pani Alicja Górnik wręczyła wszystkim uczestnikom mikołajkowe niespodzianki.

W Krainie Magii i Czarów - Andrzejki

W Krainie Magii i Czarów - Andrzejki

We wtorek i czwartek (22, 27 i 29.11.2018 r.) odbywały  się w naszej szkole zabawy  andrzejkowe. Rozpoczynali najstarsi, czyli uczniowie klas VII-VIII i oddziały gimnazjalne, potem klasy I-III we wtorek, a zakończyli uczniowie klas IV-VI.

Pasowanie w grupie 3-4 latków

Pasowanie w grupie 3-4 latków

Dzień pasowania na przedszkolaka był dla dzieci dniem pełnym emocji. Z uśmiechami na twarzach recytowały wierszyki i śpiewały piosenki otrzymując od rodziców i Dyrektora gromkie brawa. Po występie Pan Dyrektor za pomocą „czarodziejskiego ołówka" dokonał uroczystego „Aktu pasowania".  Nie zabrakło życzeń i słodkich upominków od zaproszonych gości oraz dyplomów i prezentów dla każdego przedszkolaka. Uwieńczeniem uroczystości był słodki poczęstunek. Na pewno był to niezapomniany dzień, pełen emocji i miłych wrażeń zarówno dla dzieci, rodziców jak i wychowawców grupy.

Małgorzata Śliczniuk-Loda, Anna Bednarczuk
Wygenerowano w sekund: 0.15
1,090,363 unikalne wizyty