Przedstawienie jasełkowe w grupie 5-latków

Przedstawienie jasełkowe w grupie 5-latków

"Wśród nocy ciemnej gwiazdka jaśnieje..." W czwartek 11.01.2018r. dzieci z grupy 5-latków odegraly jaselka.

Przy wtórze pieknych polskich kolęd mali artysci powitali nowonarodzone Dzieciątko Boże. Misternie przygotowane stroje i przejecie w glosie dodaly uroku tej wspanialej uroczystosci. Było naprawdę pięknie i podniośle, a oklaski zaproszonych rodziców dlugo wybrzmiewaly po zakonczonym przedstawieniu. 

SPOTKANIE OPŁATKOWE SZKÓŁ PRYMASOWSKICH W ALEKSANDROWIE

SPOTKANIE OPŁATKOWE SZKÓŁ PRYMASOWSKICH W ALEKSANDROWIE

Dnia 06.01.2018 r. w Społeczności Szkolnej Gimnazjum im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Aleksandrowie odbyło się Diecezjalne Spotkanie Opłatkowe Szkół im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz Fundacji Dom Trzeciego Tysiąclecia im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Zamościu.

  W tej sobotniej ceremonii naszą szkołę reprezentował poczet sztandarowy w składzie: Zuzanna Maślak, Klaudia Safaryn i Jakub Sienkiel wraz z opiekunami SU: wicedyrektor p. Barbara Wójcik, p. Bogdan Wójcik oraz p. Anna Bednarczuk.

ŻYCZENIA BOŻONARODZENIOWE OD SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

 22 grudnia 2017r. Samorząd Uczniowski SP w Telatynie złożył życzenia wszystkim nauczycielom i uczniom z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, wręczając wszystkim nauczycielom także przygotowane przez siebie świąteczne kartki.                               

SPORT TO ZDROWIE

SPORT TO  ZDROWIE

19 grudnia byliśmy, czyli klasy II a, II b, III a, III b gimnazjum oraz klasa VII, na lodowisku w Zamościu. Uczniowie mogli szlifować swoje zdolności jazdy na łyżwach przez dwie godziny. Niektórzy śmigali na łyżwach jak profesjonaliści, inni stawiali dopiero pierwsze kroki na lodzie. Pierwsze "lody na lodzie" pomógł im przełamać pan od wychowania fizycznego, pokazując bezpieczną jazdę na łyżwach...

SPRAWIEDLIWY WYNIK 2:2

SPRAWIEDLIWY WYNIK 2:2

   18 grudnia (poniedziałek) zostały rozegrane zawody międzyszkolne w piłkę siatkową między reprezentacjami Gimnazjum z Telatyna i Gimnazjum z Rachań. Uczniowie- siatkarze, zarówno z Telatyna jak i Rachań, rozpoczęli grę bardzo zmotywowani… Siatkarze z Telatyna gładko wygrali pierwszego seta, niestety później już nie było tak lekko…  

Starosta powiatu tomaszowskiego - Jan Kowalczyk odwiedził grupę 3-4 latków.

Starosta powiatu tomaszowskiego - Jan Kowalczyk odwiedził grupę 3-4 latków.

Starosta powiatu tomaszowskiego - Jan Kowalczyk wcielił się w rolę Mikołaja i odwiedził grupę 3-4 latków z oddziału przedszkolnego.

Dzieci z odziału 3-4 latków napisały list do Mikołaja w ramach akcji "Mikołaje Kroniki Tygodnia". Pan starosta Jan Kowalczyk podszedł do zadania z pełnym zaangażowaniem i odwiedził nasz oddział przynosząc gry, książki, puzzle oraz słodycze.

ŻYCZENIA NOWOROCZNE

ŻYCZENIA NOWOROCZNE

 

Z okazji nadchodzącego 2018 roku pragnę złożyć nauczycielom, wszystkim pracownikom szkoły, rodzicom oraz uczniom życzenia wszelkiej pomyślności, dobrego zdrowia i szczęścia na każdy dzień. Niech nadchodzący Nowy Rok będzie czasem pokoju, serdeczności i międzyludzkiej życzliwości, dając szansę na spełnienie marzeń i spokoju ducha. Życzę również wielu okazji do uśmiechu i radości.

                                                                                               DYREKTOR SZKOŁY

Podsumowanie X edycji konkursu plastycznego "Bezpieczni na drodze"

Podsumowanie X edycji konkursu plastycznego "Bezpieczni na drodze"

W siedzibie Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Zamościu podsumowano X edycję konkursu plastycznego pt. „Bezpieczni na drodze”.

 Naszą szkołę reprezentowały prace uczniów: Konrada Wlazia i Aleksandry Kaspszak, którzy wraz z rodzicami i opiekunem – Wiesławą Przytułą uczestniczyli w uroczystości podsumowującej konkurs. Laureaci konkursu plastycznego wyłonieni przez komisję konkursową w sumie 96 uczniów; w tym Konrad Wlaź  otrzymało kalendarz na rok 2018.

GRATULUJEMY!Smile

Klasa IV i V na wycieczce

Klasa IV i V na wycieczce

W okresie przedświątecznym 55 uczniów klas IV-VI odwiedziło Zamość. Pobyt rozpoczęliśmy od obejrzenia filmu „COCO” w kinie „STYLOWY”. W programie mieliśmy także lodowisko, ale pogoda spłatała nam figla i zamiast jeździć na łyżwach, moglibyśmy raczej doskonalić naukę pływania. Ale nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. W zamian tego w Muzeum Fortyfikacji i Broni Arsenał zwiedziliśmy stałą wystawę „Arsenał Zamojski od XVI do XIX w"...

Sukcesy w karate uczniów klasy II

Sukcesy w karate uczniów klasy II

Dnia 16.12.2017 r. w Tomaszowie Lubelskim odbył się Gwiazdkowy Turniej Karate Kyokushin o Puchar Roztocza. Turniej został zorganizowany przez Tomaszowski Klub Kyokushin Karate dla najmłodszych zawodników klubu w wieku od 4 do 11 lat.

Wzięło w nim udział 47 zawodników TKKK, w tym trzech uczniów klasy II z naszej szkoły, którzy trenują karate: Michał Matraszek, Michał Dziedzic i Mateusz Budzyński. Wszyscy wrócili z medalami. 

Nocowanie w szkole

Nocowanie w szkole

W piątkowy wieczór 8 grudnia 2017 r. liczni chętni uczniowie klasy III b, III a, IV a i IV b  stawili się w szkole ze śpiworami, poduszkami i pluszakami do spania. 

  Najpierw odbył się konkurs wiedzy o zdrowiu...Kiedy wszyscy dotarli na salę gimnastyczną, rozpoczęły się zawody i gry sportowe... Gdy największe emocje opadły, wszyscy mogli spokojnie zjeść pizzę i rozgościć się w wyznaczonych salach...

Mikołaj u sześciolatków

Mikołaj u sześciolatków

"Święty Mikołaju prosimy Cię grzecznie w dniu swojego święta przyjdź do nas koniecznie......." takim zaproszeniem sześciolatki zapraszały Świętego Mikołaja  i przyszedł a  zdjęcia mówią wszystko.

W krainie wierszy zimowych

W krainie wierszy zimowych

Pod takim hasłem w czwartek 7 grudnia  w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Tomaszowie Lubelskim odbył się konkurs recytatorski dla dzieci z przedszkoli i najmłodszych klas szkół podstawowych.

W kategorii uczniów klas pierwszych na pierwszym miejscu znalazła się Dominika Piskor z Telatyna, a wśród drugoklasistów wygrał Michał Matraszek równiez z Telatyna.

Wyniki I etapu konkursów przedmiotowych i tematycznych

Rozstrzygnięty został pierwszy etap konkursów przedmiotowych i tematycznych organizowanych przez Lubelskiego Kuratora Oświaty we współpracy z LSCDN, a przeprowadzonych w naszej szkole.

Do kolejnego etapu zakwalifikowani zostali następujący uczniowie:

Szkoła podstawowa:

  • konkurs ortograficzny: Paweł Ratyna i Mateusz Matwiejczuk z kl. VI – opiekun p. Janina Urban,
  • konkurs z języka angielskiego: Paweł Ratyna z kl. VI – opiekun p. Magdalena Szymańska,
  • konkurs matematyczny: Piotr Wronka z kl. VII – opiekun p. Bogusław Wójcik.

Oddziały gimnazjalne:

  • konkurs z języka polskiego : Weronika Ciećko i Beata Piwko z kl. III b – opiekun p. Małgorzata Pelczar.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!! Smile

Szlachetna Paczka - Lubię ludzi, lubię pomagać

Szlachetna Paczka - Lubię ludzi, lubię pomagać

My także ( podobnie jak wielu Polaków)– uczniowie SP i oddziałów gimnazjalnych - wzięliśmy udział w akcji charytatywnej  Szlachetna Paczka pod hasłem „Lubię ludzi, lubię pomagać”. Udało nam się zebrać  artykuły spożywcze, chemiczne i zabawki, dlatego też  mamy nadzieję, że tegoroczne święta u rodziny, którą wspomogliśmy będą bardziej radosne. 

Pamiętamy, że „więcej szczęścia  jest w dawaniu aniżeli w braniu", a „dobroć dawana innym zawsze do nas powraca".… I my także otrzymaliśmy - Dyplom uznania - SU ( W. Ciećko, L. Suska, B. Piwko, Z. Maślak, J. Sienkiel, K. Litkowiec, K. Stanibuła oraz opiekunowie- M. Pelczar, J. Tucka, K. Michalczuk).


Wygenerowano w sekund: 0.02
669,601 unikalne wizyty