Aby Babcia i Dziadziunio długo w zdrowiu żyli.......

Aby Babcia i Dziadziunio długo w zdrowiu żyli.......

Dzień Babci i Dzień Dziadka to wyjątkowe daty w kalendarzu, jedne z najmilszych i najsympatyczniejszych dni w roku. Dzieci z grupy sześciolatków upamiętniły to wydarzenie w piątek 26 stycznia bieżącego roku, goszcząc w swoich progach wielu znakomitych gości, bo oprócz dziadków gościliśmy również panią dyr. Barbarę Wójcik i rodziców, którzy pomogli w zorganizowaniu słodkiego poczęstunku. 

Spotkanie uczniów klasy III b i III a z pielęgniarką szkolną

Spotkanie uczniów klasy III b i III a z pielęgniarką szkolną

26 stycznia 2018 r. odbyło się spotkanie uczniów klasy III „b” i III „a” z pielęgniarką szkolną panią Beatą Piech. Spotkanie miało na celu przekonanie uczniów, że stan naszego zdrowia w dużej mierze zależy od nas samych. 

Dzieci z zainteresowaniem słuchały pogadanki i zadawały pytania. Zdobyły wiele cennych informacji, które z pewnością wykorzystają w życiu codziennym. Spotkania przebiegały w miłej atmosferze.

Doskonalenie umiejętności udzielania pierwszej pomocy

Doskonalenie umiejętności udzielania pierwszej pomocy

Czas na ferie a więc  i czas, aby przypomnieć sobie jak ważna jest znajomość pierwszej pomocy. Nie wiemy co może się nam przydarzyć, bądźmy przygotowani.

W naszej szkole przeprowadzono akcję sprawdzenia nas i naszej wiedzy na ten temat. Pani Elżbieta Matwiejczuk i Pani Wiesław Przytuła odwiedziły klasy, gdzie uczniowie mogli przeprowadzić ćwiczenia z manekinem i przypomnieć zasady udzielania pierwszej pomocy.

"GÓRA GROSZA" w naszej szkole

"GÓRA GROSZA" w naszej szkole

Celem ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza” jest zebranie jak największej ilości monet, które fundacja „Nasz Dom" przekazuje wybranym Domom Dziecke, "Jeden grosz to niewiele, ale góra grosza to bardzo dużo!" Organizacją, zbiórką oraz  sortowaniem, liczeniem, pakowaniem i wysyłką pieniędzy w naszej szkole zajmował się Samorząd Uczniowski pod czujnym okiem opiekunów: p. Janiny Tuckiej i p. Małgorzaty Pelczar. W tym roku członkowie SU zebrali łącznie 11363 sztuk monet o różnych nominałach, co dało kwotę 420,98 zł.

Dzień Babci i Dziadka kl. I-III

Dzień Babci i Dziadka kl. I-III

Dzień Babci i Dziadka był okazją do odwiedzin miłych gości w naszej szkole. W czwartek, 25 stycznia 2018 roku Babcie i Dziadkowie naszych najmłodszych uczniów, dzieci z klas I – III przybyli na uroczystość z okazji ich święta.

Gości powitał i życzenia złożył Dyrektor szkoły pan Bogdan Tucki. Następnie przyszedł czas na występy dzieci. Uczniowie pod kierunkiem pań: Alicji Wiśniewskiej, Agnieszki Dobrowolskiej i Anny Bednarczuk zaprezentowali swoje talenty artystyczne. Uczestników spotkania odwiedzili też kolędnicy z noworocznymi życzeniami-grupa uczniów z klas II-III, których przygotowała pani Janina Tucka.

Święto Babci i Dziadka w grupie 5-latków

Święto Babci i Dziadka w grupie 5-latków

24 stycznia obchodziliśmy święto najważniejszych postaci w życiu każdego dziecka. O godzinie 11.30 przywitaliśmy ciepło nasze kochane babcie i drogich dziadków.

Po przedstwieniu jasełek złożyliśmy najszczersze życzenia, wręczyliśmy własnoręcznie przygotowane podarunki, po czym odśpiewaliśmy razem z naszą panią gromkie "Sto lat".Potem był ciąg dalszy niespodzianek-rodzice częstowali dziadków pysznym tortem, kawą, herbatą i innymi słodkościami. Wszyscy uśmiechnięci i wzruszeni pozostaną w kadrze pamiątkowej fotografii. 

Mistrzostwa Rejonu w tenisie stołowym drużynowym

Mistrzostwa Rejonu w tenisie stołowym drużynowym

W dniu 24.01.2018 r Kamil Bród i Konrad Litkowiec reprezentowali szkołę oraz powiat Tomaszów Lub na Mistrzostwach Rejonu w tenisie stołowym drużynowym chłopców. W zawodach wzięło 9 szkół, nasza drużyna zajęła V miejsce.

  Zabrakło szczęścia aby wzbić się wyżej. Chłopcy obiecali, że w przyszłym roku poprawią swój wynik. 

 Uczniów przygotowywał Krzysztof Michalczuk, opiekunem była Elżbieta Matwiejczuk.

Jasełka

Jasełka

W tym roku szkolnym Jasełka  przedstawiali młodsi uczniowie, od pięciolatków do klasy IV, choć nie zabrakło również naszych najstarszych uczniów, mianowicie Weroniki Ciećko i Krzysztofa Rechula. Pierwsze przedstawienia odbyły się 20.12.2017 r. dla całej Społeczności Szkolnej oraz dla Grona Pedagogicznego i Emerytów. 21.12.2017 r. zostaliśmy zaproszeni do Urzedu Gminy, gdzie odegraliśmy jasełka podczas Spotkania Opłatkowego Mieszkańców Gminy Telatyn. 06.01.2018 r. jasełka przedstawione zostały w kaplicy w Telatynie a 14.01.2018 r. w kościele w Żulicach.

Szaleństwa 6- latków w Krainie Jaś i Małgosia

Szaleństwa 6- latków w Krainie Jaś i Małgosia

15 stycznia br. sześciolatki wraz z panią Henryką Bucior i panią Wiesławą Przytuła udały się z samego rana na szaleństwa ruchowo - sprawnościowe do Krainy Jaś i Małgosia w Zamościu. 

Był to świetnie spędzony czas a zabawom i radości nie było końca. Zmęczeni i rozbawieni musieliśmy  wrócić do szkoły. A jak było, to zdjęcia mówią wszystko...

Sukcesy naszych tenisistów w Mistrzostwach Powiatu Tomaszowskiego

Sukcesy naszych tenisistów w Mistrzostwach Powiatu Tomaszowskiego

W dniu 18 stycznia w Podhorcach odbyły się Mistrzostwa Powiatu Tomaszowskiego w drużynowym tenisie stołowym szkół gimnazjalnych.

Naszą szkołę reprezentowały dwa zespoły. Dziewczęta w składzie Weronika Ciećko i Lilianna Suska zajęły V miejsce.

Chłopcy w składzie Kamil Bród i Konrad Litkowiec po zaciętym i wyrównanym pojedynku finałowym z drużyną z Ulhówka zajęli II miejsce i awansowali na turniej rejonowy do Szczebrzeszyna.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Przedstawienie jasełkowe w grupie 5-latków

Przedstawienie jasełkowe w grupie 5-latków

"Wśród nocy ciemnej gwiazdka jaśnieje..." W czwartek 11.01.2018r. dzieci z grupy 5-latków odegraly jaselka.

Przy wtórze pieknych polskich kolęd mali artysci powitali nowonarodzone Dzieciątko Boże. Misternie przygotowane stroje i przejecie w glosie dodaly uroku tej wspanialej uroczystosci. Było naprawdę pięknie i podniośle, a oklaski zaproszonych rodziców dlugo wybrzmiewaly po zakonczonym przedstawieniu. 

SPOTKANIE OPŁATKOWE SZKÓŁ PRYMASOWSKICH W ALEKSANDROWIE

SPOTKANIE OPŁATKOWE SZKÓŁ PRYMASOWSKICH W ALEKSANDROWIE

Dnia 06.01.2018 r. w Społeczności Szkolnej Gimnazjum im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Aleksandrowie odbyło się Diecezjalne Spotkanie Opłatkowe Szkół im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz Fundacji Dom Trzeciego Tysiąclecia im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Zamościu.

  W tej sobotniej ceremonii naszą szkołę reprezentował poczet sztandarowy w składzie: Zuzanna Maślak, Klaudia Safaryn i Jakub Sienkiel wraz z opiekunami SU: wicedyrektor p. Barbara Wójcik, p. Bogdan Wójcik oraz p. Anna Bednarczuk.

ŻYCZENIA BOŻONARODZENIOWE OD SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

 22 grudnia 2017r. Samorząd Uczniowski SP w Telatynie złożył życzenia wszystkim nauczycielom i uczniom z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, wręczając wszystkim nauczycielom także przygotowane przez siebie świąteczne kartki.                               

SPORT TO ZDROWIE

SPORT TO  ZDROWIE

19 grudnia byliśmy, czyli klasy II a, II b, III a, III b gimnazjum oraz klasa VII, na lodowisku w Zamościu. Uczniowie mogli szlifować swoje zdolności jazdy na łyżwach przez dwie godziny. Niektórzy śmigali na łyżwach jak profesjonaliści, inni stawiali dopiero pierwsze kroki na lodzie. Pierwsze "lody na lodzie" pomógł im przełamać pan od wychowania fizycznego, pokazując bezpieczną jazdę na łyżwach...

SPRAWIEDLIWY WYNIK 2:2

SPRAWIEDLIWY WYNIK 2:2

   18 grudnia (poniedziałek) zostały rozegrane zawody międzyszkolne w piłkę siatkową między reprezentacjami Gimnazjum z Telatyna i Gimnazjum z Rachań. Uczniowie- siatkarze, zarówno z Telatyna jak i Rachań, rozpoczęli grę bardzo zmotywowani… Siatkarze z Telatyna gładko wygrali pierwszego seta, niestety później już nie było tak lekko…  

Wygenerowano w sekund: 0.02
736,334 unikalne wizyty