Wyjazd odziałów przedszkolnych do kina Stylowy w Zamościu

We czwartek 16 listopada dzieci z oddziałów przedszkolnych obejrzały bajkę pt.”My Little Pony” w Kinie Stylowy w Zamościu.

Bajka opowiadała o stadzie dzielnych kucyków, które stają oko w oko ze swoim największym wrogiem Królem Burzy. Przeżywają wiele emocjonujących

i zabawnych perypetii i po raz kolejny udowodnią, że przyjaźń to magia!

Obchody 99 rocznicy odzyskania niepodległości

Obchody 99 rocznicy odzyskania niepodległości

    "POD  POLSKIM  NIEBEM" - właśnie takie słowa były mottem tegorocznej akademii środowiskowej, która miała miejsce 11.11.2017r. w Szkole Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Telatynie z udziałem Sekretarz Gminy Telatyn, pana Mieczysława Szarugi, Księdza Andrzeja Bastrzyka, Dyrektora SP w Telatynie, pana Bogdana Tuckiego, pani Dyrektor Barbary Wójcik oraz licznie przybyłych mieszkańców gminy. Gościem honorowym był jeden z kombatantów.

Pasowanie 5-latków

Pasowanie 5-latków

31 października 2017r. swoje święto miały przedszkolaki z grupy pięciolatków.

Po uroczystym powitaniu przybyłych gości, dzieci zaprezentowały bogatą część artystyczną. Na przedstawieniu nie zabrakło podnioslych recytacji, uroczystego śpiewu, w tym w języku CZESKIM, akrobacji gimnastycznych i tanecznych. Egzamin został zdany celująco i dzieci,

po ceremonii pasowania, której dokonała pani Janina Urban weszły do grona Przedszkolaków-Starszaków. 

Jesienny Konkurs Recytatorski

Jesienny Konkurs Recytatorski

18 listopada 2017 r. w Tomaszowskim Domu Kultury odbyły się powiatowe eliminacje do etapu wojewódzkiego 21 Jesiennego Konkursu Recytatorskiego. Uczestnicy oceniani byli w następujących kategoriach: klasy I-IV i V-VI szkoły podstawowej, oddziały gimnazjalne

oraz szkoły średnie. Z każdej kategorii Jury wyłoniło uczestnika do reprezentowania naszego powiatu na etapie wojewódzkim w Lublinie. 

W kategorii I-IV szkoły podstawowej został wybrany Sebastian Piskor i to on otrzymał nagrodę nominację do konkursu wojewódzkiego. Michał Matraszek otrzymał nagrodę bez nominacji, zaś Dominika Piskor wyróżnienie.

Mamo, Tato jestem przedszkolakiem

Mamo, Tato jestem przedszkolakiem

Dzień 15 listopada pozostanie na długo w pamięci dzieci 3 i 4 letnich z oddziału przedszkolnego.

Tego właśnie dnia odbyła się pierwsza ważna przedszkolna uroczystość – pasowanie na przedszkolaka.

W uroczystości brali udział rodzice przedszkolaków oraz pan dyrektor Bogdan Tucki. 

Gminny Dzień Seniora

Gminny Dzień Seniora

      9 listopada 2017 roku uroczyście obchodzono Gminny Dzień Seniora w Nowosiółkach, a uczniowie klas I-IV z naszej szkoły zabrali obecnych na uroczystości w podróż do „Krainy wierszy Jana Brzechwy”. Scenka przedstawiona przez uczniów bardzo podobała się, a owacje ze strony widowni mogą świadczyć, że występ przypadł wszystkim  do gustu.

Całe spotkanie uświetniły również tańce w wykonaniu zespołu „Stokrotki”. 

Zbiórka płodów rolnych

Zbiórka płodów rolnych

Wdniu 06.11.2017 r Samorząd Uczniowski przy Szkole Podstawowej im Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Telatynie zorganizował zbiórkę połodów rolnych na terenie gminy Telatyn na rzecz Hospicjum Santa Gala w Łabuniach. 

Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy za złożone dary. 

Zbiórkę przeprowadziły: Janina Tucka, Elżbieta Matwiejczuk, Joanna Mazur.

"Śpieszmy się kochać ludzi..."

"Śpieszmy się kochać  ludzi..."

W szkole  uczymy dzieci okazywania szacunku osobom, które od nas odeszły, a także pokazujemy, jak ważne jest zachowanie o nich pamięci.

W dniu 03.11.2017 r.,  uczniowie klasy III „b” i III „a” wraz z wychowawczyniami wybrali się na spacer, aby zapalić znicze pod pomnikiem w Telatynie.

Celem spaceru było oddanie hołdu żołnierzom, którzy zginęli w walce o wyzwolenie naszego kraju z okupacji, ofiarom tragedii katyńskiej oraz tym, którzy walczyli o niepodległość .

Pasowanie na Ucznia Klasy Pierwszej

Pasowanie na Ucznia Klasy Pierwszej

27-go października 2017r. w naszej szkoły odbył się uroczysty apel z okazji Pasowania na Ucznia Klasy Pierwszej.

W tej uroczystości wzięli udział zaproszeni gości: Wójt Gminy Telatyn Pani Elżbieta Witkowska, Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej

w Telatynie Pani Alicja Górnik, Ksiądz Proboszcz Andrzej Bastrzyk oraz rodzice.

Pierwszacy poprzez zaprezentowaną część artystyczną oraz wykonanie szeregu zadań udowodnili, iż mogą być uczniami

Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Telatynie.

Trzecioklasiści na wycieczce w Zamościu

Trzecioklasiści na wycieczce w Zamościu

19 października 2017 roku r. o godzinie 7.30 grupa 26 uczniów klasy III „a” i III „b” naszej szkoły pojechała do Zamościa, miasta rodziny Zamojskich, zwanego perłą renesansu.

Uczniowie najpierw zwiedzali Rynek i jego zabytki. W Arsenale podziwiali starą broń oraz  obejrzeli prezentację na temat Zamościa w czasach powstania listopadowego i Księstwa Warszawskiego. 

Otrzęsiny klasy IV

Otrzęsiny klasy IV

Dnia 18 października 2017 roku podczas dyskoteki odbyły się „otrzęsiny" klasy IV, które zorganizował i przeprowadził Samorząd Uczniowski pod czujnym okiem opiekuna p. Janiny Tuckiej.

Celem tego spotkania była integracja całej społeczności szkolnej. Program imprezy obejmował prezentację klas IV, a także konkurencje wiedzy i sprytu. 

Przedszkolacy na bajce muzycznej "Pan Twardowski"

Przedszkolacy na bajce muzycznej "Pan Twardowski"

W dniu 04.10.2017 dzieci z oddziału przedszkolnego wybrały się na bajkę muzyczną pt. "Pan Twardowski" do Tomaszowa Lub.

Twardowski nocami rozmyślał i próbował odnaleźć duszę wszechświata - kamień filozoficzny. Kto mu pomógł ? Maciek? Zosia? A może Mefistofeles? Doskonała oprawa muzyczna bajki oraz barwne dialogi, poruszyły wyobraźnię dzieci. 

Dzień Komisji Edukacji Narodowej

Dzień Komisji Edukacji Narodowej

Dnia 13.10.2017 r. w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Przedstawienie pt. "Jaś i Małgosia" przygotowali (pod kierunkiem p. Bogusława Wójcika, p. Barbary Wójcik i p. Wiesławy Przytuła) uczniowie klasy VII. W bajkowy świat przeniosła nas scenografia, rekwizyty i stroje aktorów. Siódmoklasiści piosenką i słowem uświęcili ten wyjątkowy dzień w roku szkolnym. Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku nauczycieli. Uczniowie docenili i podkreślili swoją wdzięczność za codzienny trud, poświęcenie, serce i troskę o dobro wychowanków. Na zakończenie uroczystości uczniowie wręczyli okolicznościowe laurki.

Zdjęcia w GALERII ZDJĘĆ.

Konkurs Recytatorski im. Tomasza Zamojskiego

27-go września 2017r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Telatynie odbył się Konkurs Recytatorski im. Tomasza Zamojskiego.

Uczniowie, którzy zajęli I miejsca reprezentowali naszą szkołę w konkursie recytatorskim  na szczeblu powiatowym w Tomaszowie Lub., który odbył się

4-go października 2017 r. dla klas młodszych, a 5-go października dla klas starszych.

W kategorii klas 1-3 Dominika Piskor z klasy I zajęła I miejsce, zaś Szymon Steć otrzymał wyróżnienie.

W kategorii klas 4-7 Sebastian Piskor zajął II miejsce.

Wycieczka autokarowa Sandomierz - Nowa Dęba

11 października 2017 r. sześćdziesięciu jeden  uczniów klas IV-VII naszej szkoły  uczestniczyło w wycieczce autokarowej

Sandomierz – Nowa Dęba.

Pierwszym punktem programu była Brama Opatowska, z której wszyscy podziwiali przepiękną panoramę Sandomierza. Następnie uczniowie zwiedzali Rynek, piękne renesansowe kamieniczki oraz ratusz...

Wygenerowano w sekund: 0.02
645,377 unikalne wizyty