Powiatowy Konkurs Recytatorski

Powiatowy Konkurs Recytatorski

12 czerwca 2018r. w Tomaszowskim Domu Kultury odbył się IV Powiatowy Konkurs Recytatorski "W krainie wierszy". W kategorii klas pierwszych I miejsce zajęła uczennica Dominika Piskor (opiekun: Alicja Wiśniewska). To już kolejne zwycięstwo tej uczennicy.

Dominice gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów w nowym roku szkolnym Smile

Wycieczka klas gimnazjalnych do Kotliny Kłodzkiej

Wycieczka klas gimnazjalnych do Kotliny Kłodzkiej

W dniach 5-7 czerwca uczniowie klasy VII oraz II i III oddziału gimnazjalnego uczestniczyli w trzydniowej wycieczce do Kotliny Kłodzkiej. Wycieczka pełna była atrakcji, ciekawych miejsc i wspaniałych krajobrazów Gór Stołowych...

Korowód

    Aby uczcić 100-lecie Odzyskania Niepodległości dzieci z oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego wraz z wychowawcami grup - 8 czerwca o godzinie 10.00 uczestniczyły w Korowodzie Niepodległości. Przeszły  ze szkoły z biało-czerwonymi balonikami  pod Urząd Gminy w Telatynie.

Gminny Konkurs Recytatorski "Nasza Niepodległa-wiersze o Polsce"

     Dzieci z oddziałów przedszkolnych brały udział w Gminnym Konkursie Recytatorskim poezji patriotycznej  "Nasza Niepodległa". Konkurs został zorganizowany przez Bibliotekę Publiczną Gminy Telatyn. 

Do konkursu przystąpiło  47 uczestników, którzy reprezentowali grupy przedszkolne 3-4 latki, 5-latki i klasy 0 przy Szkole Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Telatynie i Szkoły Podstawowej im. Fryderyka Chopina w Poturzynie.

Gminny Konkurs Piosenki i Pieśni Patriotycznej

Gminny Konkurs Piosenki i Pieśni Patriotycznej

5 maja 2018 r odbył się Gminny Konkurs Piosenki i Pieśni Patriotycznej organizowany przez Szkołę Podstawową im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Telatynie i Wójt Gminy Telatyn.

Komisja konkursowa w składzie: Jolanta Gryń, Barbara Wójcik, Grażyna Dobrzańska po przesłuchaniu 10 solistów i 3 duetów postanowiła przyznać następujące nagrody i wyróżnienia: I miejsce ex aequo: duet Julia Piwko i Jakub Czarnecki - SP Telatyn oraz Faustyna Sabura - SP Poturzyn...

REJONOWA PLAŻÓWKA

REJONOWA PLAŻÓWKA

Po zwycięstwie na etapie powiatowym przyszedł czas na sukces na rejonie.

W dniu 29 maja na obiekcie sportowym Tomasovii w Tomaszowie Lubelskim odbyły się Rejonowe Igrzyska w Piłce Siatkowej Plażowej Chłopców Szkół Gimnazjalnych. 

Nasza drużyna w składzie: Konrad Stanibuła, Jakub Korga i Marcin Lizak zdobyła I miejsce, pokonując przeciwników z Zamościa i Sitańca. Zawody były rozgrywane systemem każdy z każdym, wszystkie mecze wygraliśmy po 2:0 uzyskując awans na Igrzyska Wojewódzkie, które odbędą się 13 czerwca w Międzyrzecu Podlaskim.

Klasa I na wycieczce w Zamościu

Klasa I na wycieczce w Zamościu

30 maja 2018 roku klasa I pojechała na wycieczkę do Zamościa do biblioteki Książnica Zamojska w ramach programu "Eksperci programowania".

Dzieci zwiedziły tam różne działy biblioteczne. Zobaczyły najstarszy księgozbiór i inne starodruki, jak odnawia się zniszczone książki oraz dowiedziały się jak powstaje książka elekstroniczna.  

Mistrz Ortografii

Mistrz Ortografii

30 maja 2018 roku w Szkole Podstawowej w Jarczowie miało miejsce uroczyste podsumowanie Powiatowego Konkursu Ortograficznego „Mistrz Ortografii" o Nagrodę Wójta Gminy Jarczów. W wyniku przeprowadzonych eliminacji, składających się z trzech etapów, zostali wyłonieni mistrzowie i laureaci. Laureatką konkursu  została uczennica klasy III „b” Wiktoria Skiba, którą do konkursu przygotowała p. Janina Tucka. Laureaci otrzymali dyplomy i nagrody, a nauczyciele, przygotowujący uczniów do konkursu, podziękowania.

Gratulujemy!Smile

Radość z pomagania - ciesz się z nami!

Radość z pomagania - ciesz się z nami!

 29 maja 2018 roku zespół taneczny „Stokrotki” pracujący pod kierunkiem p. Janiny Tuckiej wziął udział w imprezie plenerowej pod tytułem „Radość z pomagania - ciesz się z nami!” w parku przy hospicjum w Łabuńkach Pierwszych.

  Organizatorami imprezy plenerowej "radość z pomagania" jest Stowarzyszenie Przyjaciół Hospicjum Santa Galla i Gmina Łabunie.
W programie były występy zespołów wokalnych, pokazy tańca, gry i zabawy z animatorem, konkurencje sportowe, wesołe miasteczko, zwiedzanie mini zoo i poczęstunek. Uczestników imprezy odwiedził ks. bp Mariusz Leszczyński.

Bezpiecznie na wsi mamy - upadkom zapobiegamy

Bezpiecznie na wsi mamy - upadkom zapobiegamy

Uczeń klasy V Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Telatynie Filip Łukasik-Bożek uczestniczył 25 maja w uroczystości wręczenia nagród laureatom etapu wojewódzkiego VII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "Bezpiecznie na wsi mamy - upadkom zapobiegamy", którego organizatorem był KRUS. Praca Filipa otrzymała wyróżnienie na etapie wojewódzkim. Cieszymy się z osiągnięć Filipa i serdecznie gratulujemy. Opiekun Wiesława Przytuła

Pamiętajmy o promowaniu wśród dzieci pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą na terenie gospodarstwa wiejskiego. 

Jestem bezpieczny 2018

Godnie zaprezentowali się uczniowie Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Telatynie w składzie: Natalia Nogas, Kornelia Bodeńko, Julia Kopczyńska, Małgorzata Grabik, Szymon Miazga i Przemysław Cioch na konkursie powiatowym z zakresu wiedzy o prewencji pod hasłem "Jestem bezpieczny 2018", który odbył się 18 maja.

  Uczniowie rozwiązywali test wiedzy, prezentowali plakat oraz przedstawiali scenkę związaną z bezpieczeństwem.

Do konkursu uczniów przygotowała Wiesława Przytuła. Nagrody dla uczniów ufundowała Pani Wójt Elżbieta Stąsiek-Witkowska.

Gratulujemy uczestnikom konkursu i dziękujemy za nagrody.Smile

Wycieczka klas IV-VI do Lublina.

Wycieczka klas IV-VI do Lublina.

Dnia 9 maja uczniowie klas IV-VI zwiedzali Lublin. Pierwszym punktem wycieczki była wizyta w Teatrze im. Juliusza Osterwy, gdzie uczniowie zobaczyli spektakl "Sposób na Alcybiadesa". Kolejnym punktem wycieczki było Regionalne Muzeum Cebularza. Największą atrakcją wycieczki okazał się pobyt w SkyPark'u. Wspólny wyjazd zakończyła wizyta w McDonald's

Powiatowe Eliminacje 37. Małego Konkursu Recytatorskiego

Powiatowe Eliminacje 37. Małego Konkursu Recytatorskiego

19 maja 2018 r. o godz. 9.00 w TDK odbyły się Powiatowe Eliminacje 37. Małego Konkursu Recytatorskiego. Konkurs dał młodym recytatorom szansę na odnalezienie najlepszej interpretacji dzieł największych mistrzów pióra. Wśród uczestników znaleźli się uczniowie z naszej szkoły.

I nagroda główna – kwalifikacja do Wojewódzkiego Koncertu Laureatów - Sebastian Piskor - Szkoła Podstawowa w Telatynie...

Wycieczka uczniów z klasy II, III a, i III b do Zamościa

23 maja 2018 roku odbyła się wycieczka 43 uczniów z klasy II, III a, i III b do Zamościa.

  Uczniowie zwiedzili  Książnicę Zamojską im. Stanisława Kostki Zamoyskiego (Centrum Informacji Ekologicznej i Mediatekę, Ośrodek Czytelnictwa Niepełnosprawnych, Czytelnię Książek i Czasopism, Dział Informacji, Bibliografii i Wiedzy o Regionie) oraz zamojskie zoo.  Swój pobyt dzieci zakończyły wizytą w Mc Donald's i zabawie na placu zabaw. Wszyscy zadowoleni, pełni wrażeń wrócili do domu.
Opiekę nad uczniami sprawowały Panie: Janina Tucka, Anna Bednarczuk, Ewelina Tucka- Ratyna, Agnieszka Dobrowolska i Izabela Kozak.

"Warzywa i owoce spożywam codziennie i dbam o zdrowie fizyczne"

"Warzywa i owoce spożywam codziennie i dbam o zdrowie fizyczne"

Uczniowie klasy III „b” z naszej szkoły przygotowali Wydarzenie Społeczne typu Land Art na temat: „Warzywa i owoce spożywam codziennie i dbam o zdrowie fizyczne”. Przystąpili oni do ogólnopolskiego konkursu  organizowanego przez CRISPY NATURAL  Sp. z o. o. Sp. k. będącego częścią programu edukacyjnego Porcja Pozytywnej Energii, którego celem  jest edukacja i kształtowanie u dzieci właściwych nawyków żywieniowych polegających na spożywaniu warzyw i owoców oraz aktywnego stylu życia. 

Wygenerowano w sekund: 0.02
858,256 unikalne wizyty