Starosta powiatu tomaszowskiego - Jan Kowalczyk odwiedził grupę 3-4 latków.

Starosta powiatu tomaszowskiego - Jan Kowalczyk odwiedził grupę 3-4 latków.

Starosta powiatu tomaszowskiego - Jan Kowalczyk wcielił się w rolę Mikołaja i odwiedził grupę 3-4 latków z oddziału przedszkolnego.

Dzieci z odziału 3-4 latków napisały list do Mikołaja w ramach akcji "Mikołaje Kroniki Tygodnia". Pan starosta Jan Kowalczyk podszedł do zadania z pełnym zaangażowaniem i odwiedził nasz oddział przynosząc gry, książki, puzzle oraz słodycze.

ŻYCZENIA NOWOROCZNE

ŻYCZENIA NOWOROCZNE

 

Z okazji nadchodzącego 2018 roku pragnę złożyć nauczycielom, wszystkim pracownikom szkoły, rodzicom oraz uczniom życzenia wszelkiej pomyślności, dobrego zdrowia i szczęścia na każdy dzień. Niech nadchodzący Nowy Rok będzie czasem pokoju, serdeczności i międzyludzkiej życzliwości, dając szansę na spełnienie marzeń i spokoju ducha. Życzę również wielu okazji do uśmiechu i radości.

                                                                                               DYREKTOR SZKOŁY

Podsumowanie X edycji konkursu plastycznego "Bezpieczni na drodze"

Podsumowanie X edycji konkursu plastycznego "Bezpieczni na drodze"

W siedzibie Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Zamościu podsumowano X edycję konkursu plastycznego pt. „Bezpieczni na drodze”.

 Naszą szkołę reprezentowały prace uczniów: Konrada Wlazia i Aleksandry Kaspszak, którzy wraz z rodzicami i opiekunem – Wiesławą Przytułą uczestniczyli w uroczystości podsumowującej konkurs. Laureaci konkursu plastycznego wyłonieni przez komisję konkursową w sumie 96 uczniów; w tym Konrad Wlaź  otrzymało kalendarz na rok 2018.

GRATULUJEMY!Smile

Klasa IV i V na wycieczce

Klasa IV i V na wycieczce

W okresie przedświątecznym 55 uczniów klas IV-VI odwiedziło Zamość. Pobyt rozpoczęliśmy od obejrzenia filmu „COCO” w kinie „STYLOWY”. W programie mieliśmy także lodowisko, ale pogoda spłatała nam figla i zamiast jeździć na łyżwach, moglibyśmy raczej doskonalić naukę pływania. Ale nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. W zamian tego w Muzeum Fortyfikacji i Broni Arsenał zwiedziliśmy stałą wystawę „Arsenał Zamojski od XVI do XIX w"...

Sukcesy w karate uczniów klasy II

Sukcesy w karate uczniów klasy II

Dnia 16.12.2017 r. w Tomaszowie Lubelskim odbył się Gwiazdkowy Turniej Karate Kyokushin o Puchar Roztocza. Turniej został zorganizowany przez Tomaszowski Klub Kyokushin Karate dla najmłodszych zawodników klubu w wieku od 4 do 11 lat.

Wzięło w nim udział 47 zawodników TKKK, w tym trzech uczniów klasy II z naszej szkoły, którzy trenują karate: Michał Matraszek, Michał Dziedzic i Mateusz Budzyński. Wszyscy wrócili z medalami. 

Nocowanie w szkole

Nocowanie w szkole

W piątkowy wieczór 8 grudnia 2017 r. liczni chętni uczniowie klasy III b, III a, IV a i IV b  stawili się w szkole ze śpiworami, poduszkami i pluszakami do spania. 

  Najpierw odbył się konkurs wiedzy o zdrowiu...Kiedy wszyscy dotarli na salę gimnastyczną, rozpoczęły się zawody i gry sportowe... Gdy największe emocje opadły, wszyscy mogli spokojnie zjeść pizzę i rozgościć się w wyznaczonych salach...

Mikołaj u sześciolatków

Mikołaj u sześciolatków

"Święty Mikołaju prosimy Cię grzecznie w dniu swojego święta przyjdź do nas koniecznie......." takim zaproszeniem sześciolatki zapraszały Świętego Mikołaja  i przyszedł a  zdjęcia mówią wszystko.

W krainie wierszy zimowych

W krainie wierszy zimowych

Pod takim hasłem w czwartek 7 grudnia  w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Tomaszowie Lubelskim odbył się konkurs recytatorski dla dzieci z przedszkoli i najmłodszych klas szkół podstawowych.

W kategorii uczniów klas pierwszych na pierwszym miejscu znalazła się Dominika Piskor z Telatyna, a wśród drugoklasistów wygrał Michał Matraszek równiez z Telatyna.

Wyniki I etapu konkursów przedmiotowych i tematycznych

Rozstrzygnięty został pierwszy etap konkursów przedmiotowych i tematycznych organizowanych przez Lubelskiego Kuratora Oświaty we współpracy z LSCDN, a przeprowadzonych w naszej szkole.

Do kolejnego etapu zakwalifikowani zostali następujący uczniowie:

Szkoła podstawowa:

  • konkurs ortograficzny: Paweł Ratyna i Mateusz Matwiejczuk z kl. VI – opiekun p. Janina Urban,
  • konkurs z języka angielskiego: Paweł Ratyna z kl. VI – opiekun p. Magdalena Szymańska,
  • konkurs matematyczny: Piotr Wronka z kl. VII – opiekun p. Bogusław Wójcik.

Oddziały gimnazjalne:

  • konkurs z języka polskiego : Weronika Ciećko i Beata Piwko z kl. III b – opiekun p. Małgorzata Pelczar.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!! Smile

Szlachetna Paczka - Lubię ludzi, lubię pomagać

Szlachetna Paczka - Lubię ludzi, lubię pomagać

My także ( podobnie jak wielu Polaków)– uczniowie SP i oddziałów gimnazjalnych - wzięliśmy udział w akcji charytatywnej  Szlachetna Paczka pod hasłem „Lubię ludzi, lubię pomagać”. Udało nam się zebrać  artykuły spożywcze, chemiczne i zabawki, dlatego też  mamy nadzieję, że tegoroczne święta u rodziny, którą wspomogliśmy będą bardziej radosne. 

Pamiętamy, że „więcej szczęścia  jest w dawaniu aniżeli w braniu", a „dobroć dawana innym zawsze do nas powraca".… I my także otrzymaliśmy - Dyplom uznania - SU ( W. Ciećko, L. Suska, B. Piwko, Z. Maślak, J. Sienkiel, K. Litkowiec, K. Stanibuła oraz opiekunowie- M. Pelczar, J. Tucka, K. Michalczuk).


Uwaga uczniowie! Mobilna biblioteka już czynna!

Uwaga uczniowie! Mobilna biblioteka już czynna!

5 grudnia 2017 roku Ministerstwo Cyfryzacji uruchomiło platformę, na której każdy nieodpłatnie znajdzie ebooki oraz audiobooki lektur szkolnych. Na platformie znajdzie się ponad 700 utworów, m. in. teksty z kanonu lektur obowiązkowych oraz uzupełniających. Wszystko, co trzeba zrobić, to odwiedzić w Internecie stronę lektury.gov.pl/ i wybrać z listy książkę, na której nam aktualnie zależy.

Mikołajki w klasie II

Mikołajki w klasie II

6 grudnia to jeden z najfajniejszych dni w roku na który czekają dzieci. Czekają cały rok na te krótka chwilę spotkania ze Świętym Mikołajem. II Klasa też miała tę przyjemność. Było wiele radości i śmiechu.

Mikołaju przychodź częściej!!!Smile

Mikołajki w naszej szkole...

Mikołajki w naszej szkole...

6 grudnia 2017r. także do Nas- uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum- przyszedł  Mikołaj w towarzystwie  Śnieżynki.

Nie zapomniał także o nauczycielach… Każdemu wręczył tradycyjnie rózgę, ale także słodki upominek. Uczniowie uczcili ten szczególny dzień w roku „ Dzień czapki Mikołaja”, zakładając właśnie czerwoną czapkę, czerwoną muszkę lub czerwony krawat. Oczywiście była za to nagroda…

Powróżyć? A może się spełni...

Powróżyć? A może się spełni...

28 listopada 2017r. (by tradycji stało się  zadość) klasy: VII i klasy II i III gimnazjum bawiły się na dyskotece andrzejkowej. Zabawa była przednia- miłym akcentem były oczywiście wróżby (szczególną frajdę uczniom sprawiła wróżba z balonami, które najpierw służyły jako dekoracja sali, zaś później po ich przebiciu ,przepowiadały przyszłość … zapisaną … w balonach).

Chcieliśmy się sprawdzić przed testami kompetencji- testy próbne klas trzecich gimnazjum

Chcieliśmy się sprawdzić przed  testami kompetencji- testy próbne klas trzecich gimnazjum

Ucz się drogi  gimnazjalisto, bo nauka to potęgi klucz…

W dniach 22, 23, 24 listopada 2017r. klasy IIIa i IIIb pisały testy próbne: z języka polskiego , historii i wiedzy o społeczeństwie, matematyki i przedmiotów przyrodniczych, języków obcych. Jak wyszły? Okaże się po sprawdzeniu. Najważniejsze, że do kwietnia 2018r. zostało trochę czasu… POWODZENIA !!!

Wygenerowano w sekund: 0.02
736,351 unikalne wizyty