Sukcesy w Piłce Nożnej LZS

Sukcesy w Piłce Nożnej LZS

24 maja na boisku Huczwy Tyszowce odbyły się Mistrzostwa Powiatu Tomaszowskiego LZS w Piłce Nożnej Klas Gimnazjalnych o Puchar Burmistrza Tyszowiec Mariusza Zająca. Drużyny z Tyszowiec i Telatyna uzyskały taką samą ilość punktów i ilość bramek strzelonych i straconych, o trzecim miejscu zadecydowały więc rzuty karne. Nasz bramkarz Ilia Szewczuk obronił dwa karne, a my strzeliiiśmy cztery i tym sposobem, wygrywając wojnę nerwów zdobyliśmy brązowy medal.

Sukcesy w piłce siatkowej plażowej

Sukcesy w piłce siatkowej plażowej

21 maja na boiskach plażowych w Tomaszowie Lubelskim odbyły się I Mistrzostwa Powiatu Tomaszowskiego Szkolnego Związku Sportowego w Piłce Siatkowej Plażowej Szkół Gimnazjalnych.

  Dziewczęta po wyrównanej walce musiały uznać wyższość koleżanek z Gim. nr 1 i nr 2 z Tomaszowa Lubelskiego, zajmując III miejsce. Chłopcy pokonując po 2:0 z Gim. nr 1 i nr 2 zajęli I miejsce i awansowali na szczebel rejonowy.

"V Gminny Konkurs Ekologiczny- Save our planet!" w języku angielskim"

"V Gminny Konkurs Ekologiczny- Save our planet!" w języku angielskim"

Dnia 17 maja 2018r., w naszej szkole, został przeprowadzony „V Gminny Konkurs Ekologiczny- Save our planet!” w języku angielskim. Konkurs skierowany był do uczniów klas IV-VI szkół podstawowych z terenu Gminy Telatyn.

Do konkursu przystąpiło po sześciu przedstawicieli ze Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Telatynie i Szkoły Podstawowej im. Fryderyka Chopina w Poturzynie. Uczniowie zostali wcześniej wytypowani drogą eliminacji szkolnych.

Klasa I i II na wycieczce - Kolorowe Ranczo

Klasa I i II na wycieczce - Kolorowe Ranczo

W dniu 14 maja uczniowie klasy II i I odwiedziły gospodarstwo ekologiczne w Łabuniach -Kolorowe Ranczo. Dzieci korzystały z bogatego programu edukacyjno- rekreacyjnego. Miały okazję spróbować jak pachnie i smakuje świeże mleko, dowiedzieć się skąd się bierze śmietana i co robimy ze śmietany, jak zakwasza się mleko i co potem z nim zrobić żeby powstał ser, przygotować twarożek a nawet upiec bułkę drożdżową.

Kolejny sukces naszych uczniów!

Kolejny sukces naszych uczniów!

Uczniowie z naszej szkoły w składzie Klaudia Safaryn, Zuzanna Maślak, Magdalena Gęborys i Piotr Wronka pod kierunkiem p.Anny Wielosz zakwalifikowali się do finału Konkursu Edukacyjnego w ramach Europejskiego Dnia Współpracy EC Day 2018 , który odbędzie się w dniach 20-23 września  2018 r. we  Lwowie. Hasłem tegorocznego konkursu jest  Dziedzictwo i Ja. W wymagającym konkursie pokonaliśmy kilkanaście polskich szkół i zgodnie z wynikami umieszczonymi na stronie programu zajmujemy IV miejsce wśród szkół polskich.

Nasz Dąb Niepodległości

Nasz Dąb Niepodległości

Nauczyciele oraz dzieci z oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Telatynie w dniu 8 maja 2018 r., wraz z  zaproszonymi gośćmi zasadzili dąb z okazji 100-Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Na tak ważną uroczystość przybyli do nas: Wójt Gminy Telatyn - p. Elżbieta Stąsiek-Witkowska, p. Monika Białobrzeska- Stańko, przedstawiciel Nadleśnictwa Mircze, p. Ewelina Sobuś - przedstawiciel Szkoły Podstawowej im. Fryderyka Chopina w Poturzynie, Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej  w Telatynie - p. Alicja Górnik oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Telatynie - Bogdan Tucki i Wicedyrektor - p. Barbara Wójcik oraz rodzice dzieci z oddziału przedszkolnego.

Uroczysty apel z okazji 227 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Uroczysty apel z okazji 227  rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

W dniu 4 maja 2018 r. w Szkole Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Telatynie odbył się uroczysty apel z okazji 227  rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Aby upamiętnić ten doniosły fakt w historii Polski, jakim było uchwalenie Konstytucji 3 Maja w 1791 r. – pierwszej w Europie, a drugiej na świecie oraz pogłębianie szacunku dla symboli narodowych uczniowie z klasy VI, IV a i IV b zaprezentowali montaż słowno – muzyczny o patriotycznej i rocznicowej wymowie pod hasłem „WOLNOŚĆ, NARÓD, OJCZYZNA”

Sprzątanie Świata

Sprzątanie Świata

Czy można zrobić coś dobrego dla naszej planety? Można! 26 i 27 kwietnia 2018 roku w ramach obchodów Dnia Ziemi, z inicjatywy Samorządu Szkolnego uczniowie naszej szkoły, zarówno ci mali jak i też młodzież z klas starszych i oddziałów gimnazjalnych wyposażeni w worki i rękawiczki ruszyli do walki o czysty teren wokół szkoły, ulic oraz stadionu.

Dziękujemy uczniom i nauczycielom za ich ogromne zaangażowanie w tę akcję!

"Mistrz Ortografii"

"Mistrz Ortografii"

W naszej szkole odbył się  etap  gminny konkursu  ortograficznego dla uczniów klas trzecich Szkoły Podstawowej "Mistrz Ortografii". Laureatami zostali Wiktoria Skiba i Jakub Turczanik z kl. III, to oni wezmą udział w Powiatowym Konkursie Ortograficznym 'Mistrz Ortografii 2018" o Nagrodę Wójta Gminy Jarczów.

 Życzymy powodzenia w kolejnym etapie! Uczniów do konkursu przygotowywała p. Janina Tucka

Egzaminy gimnazjalne już za nami...

Egzaminy gimnazjalne już za nami...

    W dniach 18-20 kwietnia 2018r. uczniowie klas III oddziałów gimnazjalnych pisali egzamin gimnazjalny- z historii i j. polskiego – przewodnicząca komisji W. Piwko, z przedmiotów przyrodniczych i matematyki- M. Pelczar oraz z j. obcych: z j. angielskiego i j. rosyjskiego- K. Michalczuk, J. Gryń, K. Bil. Trzecioklasiści zmagali się przez trzy dni z zadaniami zamkniętymi i otwartymi różnej trudności. Pierwszego dnia musieli zmierzyć się z charakterystyką, drugiego zaś z zadaniem z treścią, a trzeciego z mailem.

Weronika na scenie TDK...

14 kwietnia 2018r. – sobota-  w Tomaszowie Lub. odbył się XIII Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Śpiewające słowiki”.

Naszą szkołę reprezentowała Weronika Ciećko, uczennica klasy IIIb oddziału gimnazjalnego, śpiewając piosenkę Edyty Górniak „List” oraz piosenkę własnego autorstwa „Uroki życia” z akompaniamentem gitary.  Weronika , wykonując utwory muzyczne na deskach TDK, pokazała po raz kolejny swój talent muzyczny oraz  oryginalny kunszt interpretacyjny bardzo trudnych piosenek.

X Powiatowy Konkurs Piosenki Ekologicznej

X Powiatowy Konkurs Piosenki Ekologicznej

W dniu 24 kwietnia 2018r w Tomaszowie Lubelskim odbył się X Powiatowy Konkurs Piosenki Ekologicznej.

Reprezentantami naszej szkoły były dzieci z oddziału przedszkolnego z kl.'' 0'' w składzie Gabriela Tętnowska, Patrycja Grabczuk i Wiktoria Knap oraz uczennica kl I Julia Piwko. Nasze przedszkolaki wystąpiły jako zespół wokalny śpiewając piosenkę ''Posprzątajmy świat'', Dziewczynki, pokonując tremę, bardzo odważnie wystąpiły po raz pierwszy na prawdziwej publicznej scenie.

Wokalistki do konkursu przygotowywały panie: Henryka Bucior i Alicja Wiśniewska.

Kolory niepodległości

Kolory niepodległości

„Kolory niepodległości”- pod tym hasłem został ogłoszony szkolny konkurs plastyczny dla klas I-III. Do konkursu zgłoszono 19 prac.

W dniu 24 kwietnia 2018 r. komisja spośród pięknych prac wyróżniła prace Karola Szozdy z kl. I, Jakuba Żuchnika z kl.II i Emilii Matwiejczuk z kl.III.

Gratulujemy wyróżnionym uczniom i ich wychowawcom: pani Janinie Tuckiej, pani Alicji Wiśniewskiej i Agnieszce Dobrowolskiej pod , których kierunkiem prace zostały wykonane. Prace laureatów etapu szkolnego zostały zgłoszone do etapu powiatowego.

VII POWIATOWY FESTIWAL PIOSENKI OBCOJĘZYCZNEJ

VII POWIATOWY FESTIWAL PIOSENKI OBCOJĘZYCZNEJ

W dniu 12 kwietnia Weronika Ciećko wzięła udział w VII Powiatowym Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej, którego organizatorem był Zespół Szkół Nr 1 im Bartosza Głowackiego w Tomaszowie Lubelskim. W konkursie wzięło udział 13 uczestników z klas gimnazjalnych. Nasza uczennica zaprezentowała dwa utwory: w języku angielskim (pod kierunkiem Joanny Mazur) i języku rosyjskim (pod kierunkiem Anny WieloszWeronika, ujęła swoim głosem oraz poprawnością językową, otrzymując wyróżnienie za poprawność językową z języka angielskiego.

GRATULUJEMY!!!!

Witaminy na talerzu w grupie 5-latków

Witaminy na talerzu w grupie 5-latków

W poniedziałek 16 kwietnia chłopcy i dziewczynki zajadały witaminki. Grupa pięciolatków pod nadzorem wychowawczyni - Moniki Baj -Kowalskiej przygotowala pyszne i zdrowe kanapki wiosenne. W ruch poszly rzodkiewki, pomidory, ogórki, szczypior i inne smaczne dodatki, które wylądowały na bułkach, szybko spałaszowanych przez liczną gromadkę. Tego dnia dzieci uczyły się samodzielności oraz przełamywały swoją niechęć do jedzenia wartosciowych warzyw. Brawo Starszaki!

Wygenerowano w sekund: 0.02
858,239 unikalne wizyty