"Z drobiazgów życiowych wykonywanych wielkim sercem powstaje wielkość człowieka." - Kardynał Stefan Wyszyński

Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Telatynie organizuje zbiórkę płodów rolnych i produktów spożywczych  dla Hospicjum „Santa Galla” w Łabuńkach.

  Dary zbierane będą dnia 9 października 2015 roku(piątek) od godziny 8.45 w miejscowościach: Telatyn- wieś, Telatyn I, Telatyn II, Telatyn Zaolzie, Franusin, Żulice, Dutrów, Łykoszyn, Radków i Nowosiółki.

Prosimy o wystawienie darów w workach lub innych opakowaniach przed swoją posesję.

  Dyrekcja Hospicjum liczy na naszą życzliwość i zrozumienie.

Powitanie jesieni

Powitanie jesieni

23 września 2015 roku uczniowie klasy III uroczyście powitali Jesień w stadninie koni  w Dąbrowie Tomaszowskiej. 

"Uczymy się nie dla szkoły, lecz dla życia" Seneka Młodszy

"Uczymy się nie dla szkoły, lecz dla życia" Seneka Młodszy

Wakacje dobiegły końca… wypoczęci, opaleni wróciliśmy do szkoły… W dniu 1 września 2015 r. odbyła się w naszej szkole uroczysta inauguracja roku szkolnego 2015/2016.

Nowa zakładka na stronie dotycząca pracy Samorządu Uczniowskiego

Informujemy, że na naszej stronie pojawiła się nowa zakładka.

Zawiera ona informacje odnośnie pracy Szkolnego Samorządu Uczniowskiego.

Link: Samorząd Uczniowski

Zakończenie roku szkolnego

Rok szkolny 2014/2015 dobiegł końca. Uczniowie zdobywali wiedzę i umiejętności podczas zajęć edukacyjnych i poczynili duże postępy. Stwarzano warunki do rozwijania uzdolnień i zainteresowań podczas pracy z uczniami zdolnymi na kółkach z języka polskiego, matematyki, przyrody i języka angielskiego. Słabsi uczniowie mieli możliwość zdobywania umiejętności na zajęciach wyrównawczych. Była też możliwość rozwoju fizycznego na zajęciach sportowych i zajęciach KARATE. Grę na instrumentach mogli szlifować na zajęciach muzycznych. Uczniowie byli przygotowywani do różnych konkursów i zdobywali czołowe miejsca.

Organizowane były wyjazdy i wycieczki. Dzięki współpracy z rodzicami udało się zorganizować wiele imprez środowiskowych o charakterze patriotycznym i rozrywkowym, a także szkolnym.

Etyka nie tylko dla smyka

Etyka nie tylko dla smyka

Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Telatynie jako jedyna z woj. lubelskiego podjęła się trudu przekazania zagadnień etycznych i antykorupcyjnych w ramach projektu „Etyka nie tylko dla smyka”, który powstał przy współpracy ORE i Centralnego Biura Antykorupcyjnego przy jednoczesnej realizacji wszystkich założeń podstawy programowej.

Klaudia Safaryn - laureatka konkursu plastycznego pt."Moja wieś w Unii Europejskiej - wczoraj, dziś i jutro

Dnia 5 lipca w Sitnie został rozstrzygnięty konkurs plastyczny organizowany przez Lubelski Ośrodek Doradztwa Rolniczego. Na konkurs wpłynęło ponad 300 prac z blisko 30 szkół z terenu województwa lubelskiego. Wyróżniono 30 najlepszych prac a wśród nich laureatem została Klaudia Safaryn – otrzymując wyróżnienie III stopnia.

W konkursie wzięli udział inni uczniowie : Julia Skreczko, Wiktoria Szozda, Agnieszka Pawłowska, Magdalena Malec, Paulina Ćmil, Angelika Lizak, Kamil Lizak, Weronika Lizak, Zuzanna Maślak. ( op. A. Herman) 

Gratulujemy!Smile

Dzień mamy i taty w klasie I a

Dzień mamy i taty w klasie I a

W tym roku w Dniu Ojca tj. 23 czerwca odbyła się w klasie I a impreza klasowa z okazji Dnia Mamy i Taty. Dzieci poprzez piosenki i wiersze wyraziły miłość i wdzięczność swoim rodzicom za trud wychowania. Wręczyły również własnoręcznie przez siebie zrobione upominki, a potem były wspólne zabawy przy ognisku.

Uroczystość z okazji zakończenia szkoły przez klasę VI

Uroczystość z okazji zakończenia szkoły przez klasę VI

20 czerwca 2015 r. uczniowie klasy szóstej świętowali zakończenie nauki w szkole podstawowej. Wieczorek pożegnalny przygotowali rodzice, uczniowie i wychowawczyni.

W uroczystości brali udział także pani dyrektor Wiesława Przytuła, pan dyrektor Bogdan Tucki z żoną, grono pedagogiczne, dziadkowie, uczniowie klasy V.

Uroczystość rozpoczęto Mszą Świętą w tutejszej kaplicy. W dalszej części spotkania absolwenci zaprezentowali program artystyczny. Z humorem przypomnieli niektóre spośród wielu wydarzeń ze szkolnego życia. Padły także piękne, wzruszające słowa przepełnione szacunkiem, wdzięcznością i miłością dla Grona Pedagogicznego i Rodziców. 

Konrad Wlaź zajął III miejsce w województwie

Konrad Wlaź zajął III miejsce w województwie

W dniu 12.06.2015r. w Galerii Sztuki Dziecka MDK w Zamościu odbyło się uroczyste otwarcie wystawy pokonkursowej  VI Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „Krew ratuje życie - Zamość 2015”. Na konkurs organizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury im. K. Makuszyńskiego w Zamościu  pod patronatem Regionalnego Centrum  Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie wpłynęło 229 prac z 40 placówek. Komisja konkursowa  wybrała pracę Konrada Wlazia z klasy II jako trzecią, najlepszą w województwie. Udział w konkursie brali również: Aleksandra Kasprzak kl II oraz Marta Mazur kl II. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów J  (op. Magdalena Szymańska)

Przedszkolny Dzień Rodziny

Przedszkolny Dzień Rodziny

Rodzice, to najważniejsze osoby w życiu każdego dziecka – a dziecko to radość i szczęście w życiu rodziców. By dać wyraz tym uczuciom w Oddziale Przedszkolnym przy SP im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Telatynie zorganizowano Przedszkolny Dzień Rodziny, w ramach którego świętowaliśmy Dzień Mamy, Taty i Dziecka. W dniu 18.06.2015r. sala gimnastyczna stała się sceną na której najpierw dzieci zaprezentowały swój bogaty program artystyczny, a potem rodzice wcielili się w rolę aktorów w przedstawieniu ,,Rzepka” Juliana Tuwima. Atmosfera tej uroczystości była podniosła, niezwykle rodzinna i na pewno na długo zapadnie w pamięci dzieci i rodziców. Nad całą oprawą uroczystości czuwały panie wychowawczynie wraz z rodzicami z oddziału przedszkolnego.

IV rocznica Nadania naszej szkole im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego

IV rocznica Nadania naszej szkole im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego

Uroczyste obchody 4 rocznicy nadania imienia Kardynała Stefana Wyszyńskiego Szkole Podstawowej w Telatynie rozpoczęła Msza Święta w tutejszej kaplicy sprawowana przez ks. proboszcza Andrzeja Bastrzyka w dniu 11 czerwca br.

Główne obchody 4 rocznicy nadania szkole imienia odbyły w Dniu Patrona tj. 17 czerwca 2015 r. W godzinach porannych przeprowadzono  „Vi GMINNY KONKURS WIEDZY O PRYMASIE TYSIĄCLECIA – KARDYNALE STEFANIE WYSZYŃSKIM”. I miejsce zajęła Weronika Ciećko, II miejsce Lilianna Suska, III miejsce Beata Piwko. Kolejnym punktem programu obchodów Dnia Patrona była uroczysta akademia. Po apelu klasy młodsze wróciły do sal na zajęcia tematycznie związane z postacią Patrona. Klasy IV i V  miały spotkanie z gościem – p. Stanisławem Michalczukiem, emyretowanym nauczyvielem naszej szkoły.

Kolorowe Ranczo w Łabuniach

Kolorowe Ranczo w Łabuniach

15 czerwca .2015r. uczniowie klasy Ib i II wybrały się do gospodarstwa Agro- Edukacyjnego „Kolorowe Ranczo” w Łabuniach. Do atrakcji dnia należało:

- wyrób cista i degustacja chałki

- wykonanie kwiatów, ludzików i pojazdów z papierowych odpadów

- poznanianie techniki wyrobu sera białego, mozzarelli, śmietany oraz ich degustacja

- pieczenie kiełbasek na ognisku

Klasowy Dzień Dziecka w klasie II

Klasowy Dzień Dziecka w klasie II

3 czerwca 2015r. dzięki pomocy rodziców klasy II zorganizowano Klasowy Dzień Dziecka na sportowo. Uczniowie mieli możliwość wykazania się w konkurencjach sportowych na płycie stadionu w Telatynie. Po wyczerpujących zawodach upiekliśmy na ognisku kiełbaski, które smakowały wybornie :)Uczniowie otrzymali słodkości i dyplomy  jako nagrody za ciężką ale przyjemną pracę.

Niecodzienna lekcja historii

W dniu 14.06.2015r. uczniowie i nauczyciele naszej szkoły wraz ze sztandarem uczestniczyli w uroczystości z okazji 71 Rocznicy ,,Mordu mieszkańców południowo - wschodniej Zamojszczyzny i Podkarpacia",  rocznicę najbardziej krwawej bitwy stoczonej w dniu 2 czerwca 1944 roku pod Posadowem, 

Naszą szkołę reprezentowali:  p. dyrektor Wiesławą Przytuła i p. Henryka Bucior  oraz uczniowie: Marcin Lizak, Julia Skreczko, Paulina Ćmil, Paulina Sachajko, Karolina Boćko i Kacper Bil. Delegacja złożyła wieniec na Partyzanckiej Mogile. Była to dla wszystkich znakomita lekcja historii.

Wygenerowano w sekund: 0.13
1,090,320 unikalne wizyty