Drużyna Piłki Nożnej z naszej szkoły trzecia w powiecie

Drużyna Piłki Nożnej z naszej szkoły trzecia w powiecie

W dniu 20.05.2015r. w Tarnawatce odbyły się Mistrzostwa Powiatu Tomaszowskiego LZS w Piłce Nożnej Dziewcząt  Szkół Podstawowych o Puchar Wójta Gminy Tarnawatka.

Nasza Drużyna w składzie: Suska Liliana, Ciećko Weronika, Bąk Zuzanna, Sachajko Paulina, Szozda Wiktoria, Skreczko Julka, Mróz Diana, Lizak Weronika. Pryciuk Emilka, Maślak Zuzanna, zajęła zaszczytne III miejsce  a nasza bramkarka Zuzia Bąk została najlepszą bramkarka turnieju.

Gratulujemy!!!!!!!!

uroczysty apel z okazji święta uchwalenia Konstytucji 3 Maja

uroczysty apel z okazji święta uchwalenia Konstytucji 3 Maja

W dniu 5 maja 2015 r. w Szkole Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Telatynie odbył się uroczysty apel z okazji święta uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Na apelu uczniowie z klas IV-VI zaprezentowali krótką część artystyczną, upamiętniającą uchwalenie pierwszej konstytucji w nowożytnej Europie. 

Wycieczka do Zamościa

Wycieczka do Zamościa

5 maja 2015r. klasa I i II wybrała się na wycieczkę do Zamościa. Pierwszym punktem programu była wizyta w kinie Stylowy i obejrzenie produkcji pt.”Ups! Arka odpłynęła”. Następnie udaliśmy się do Manufaktury Słodyczy Tęcza, aby przyjrzeć się technice wyrobu słodyczy oraz własnoręcznie wykonać lizaki i cukierki. Słodycze zapakowaliśmy do domu i udaliśmy się na posiłek do restauracjiMc Donald ‘s.

Światowy Dzień Ziemi 2015

Światowy Dzień Ziemi 2015

22.IV.2015 uczniowie klasy II z radością i przekonaniem o słuszności swoich działań posprzątali teren wokół
szkoły oraz w stronę centrum. Zrobiliśmy kawał dobrej roboty! :)

Powiatowy Konkurs Matematyczny dla klas III

6 maja 2015 roku uczniowie klasy III, Paweł Ratyna i Paweł Stefaniuk reprezentowali naszą szkołę w POWIATOWYM KONKURSIE MATEMATYCZNYM dla klas  III - MiMaK.  ( op. E. Oleszczuk)

Jan Paweł II -Święty zawsze uśmiechnięty

Jan Paweł II -Święty  zawsze uśmiechnięty

Pod takim hasłem odbył się konkurs plastyczny organizowany przez Przygraniczne Centrum Kultury i Rekreacji w Dołhobyczowie. Laureatką tego konkursu została Małgorzata Pawłowska -  uczennica klasy I „a” ze Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Telatynie (op. Alicja Wiśniewska).

Beata Piwko piąta w województwie

Beata Piwko piąta w województwie

28 kwietnia uczennica klasy VI Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Telatynie Beata Piwko reprezentowała nasz powiat na Wojewódzkim Turnieju Wiedzy Pożarniczej ph. ,,Młodzież Zapobiega Pożarom" i zajęła V miejsce. Opiekun Wiesława Przytuła.


Gratulujemy!!!

wzięły udział w OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO EDI

wzięły udział w OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO EDI

Uczennice klasy VI: Zuzanna Bąk, Weronika Ciećko, Beata Piwko i Lilianna Suska wzięły udział w OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO EDI. Konkurs odbył się 15. 04. 2015 r. Czekamy na wyniki. (op. M. Tętnowska)

WYŚPIEWAŁ III MIEJSCE

WYŚPIEWAŁ III MIEJSCE

26 kwietnia 2015 r. w Tomaszowie Lub. odbył się Powiatowy Konkurs Piosenki Ekologicznej, w którym naszą szkołę reprezentował uczeń klasy I a, Piotr Wilk  i zajął III miejsce (op. Alicja Wiśniewska).

Piotrkowi gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.SmileSurprised

Tydzień dla Ziemi

Tydzień dla Ziemi

,,Tydzień dla Ziemi” – takie hasło przyświecało działaniom podjętym ostatnio przez Szkołę Podstawową im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Telatynie ,

w ramach tych działań:

-przedstawiciele z klas I-III wzięli udział w Gminnym Konkursie Ekologicznym,

-uczeń klasy I Piotr Wilk reprezentował szkołę w Powiatowym Konkursie Piosenki Ekologicznej w Tomaszowie Lubelskim

-posprzątaliśmy teren wokół szkoły i pobliskie rowy, a także przeprowadziliśmy akcję sadzenia krzewów ozdobnych.

Gminny Konkurs Ekologiczny

Gminny Konkurs Ekologiczny

22 kwietnia w Szkole Podstawowej W Żulicach odbył się Gminny Konkurs Ekologiczny. Naszą szkołę reprezentowali: Kamil Oleńczuk-kl.Ia , Jakub Szaruga-kl.Ib, Aleksandra Kasprzak i  Szymon Miazga-kl.II oraz Marta Deryło i Paweł Stefaniuk- kl. III. Uczestnicy rozwiązywali test z wiedzy ekologicznej i wykonywali plakat na temat "Jestem przyjacielem lasu". Drużyna z naszej szkoły zajęla III miejsce.

Gminny Konkurs Ortograficzny "Mistrz Ortografii 2015" dla klas III

Gminny Konkurs Ortograficzny "Mistrz Ortografii 2015" dla klas III

    21-go kwietnia 2015 roku w Szkole Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Telatynie odbył się Konkurs Ortograficzny „Mistrz Ortografii 2015” Do konkursu przystąpili uczniowie ze szkół podstawowych z Telatyna i Poturzyna. Do etapu powiatowego zakwalifikowali się: Ratyna Paweł – I miejsce (SP Telatyn, op. Elżbieta Oleszczuk), Matwiejczuk Mateusz – II miejsce (SP Telatyn, op. Elżbieta Oleszczuk), Gala Emilia – II miejsce (SP Poturzyn, op. Grażyna Dobrzańska), Tomczuk Jagoda – III miejsce (SP Telatyn, op. Elżbieta Oleszczuk). 

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnym etapach.

Matematyka w działaniu

Matematyka w działaniu

17 kwietnia 2015 r. w kl. Ia odbyła się lekcja koleżeńska z zajęć matematycznych dla nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej z gminy Telatyn prowadzona przez p. Alicję Wiśniewską. Lekcja hospitowana była przez doradcę metodycznego p. Alinę Twardecką. Najmłodsi uczniowie naszej szkoły wykazali się dużą aktywnością w różnych działaniach matematycznych i dowiedli, że matematyka nie jest taka trudna i można ją polubić. Oby tak dalej...

Gminny konkurs matematyczny MiMaK 2015 dla uczniów klas III

Gminny konkurs matematyczny MiMaK  2015 dla uczniów klas III

 

26 marca 2015 roku odbył się w naszej szkole Gminny konkurs matematyczny MiMaK  2015 dla uczniów klas III. Naszą szkołę reprezentowali: Kornelia Bodeńko, Mateusz Matwiejczuk, Jakub Grabik, Paweł Stefaniuk, Paweł Ratyna, Szymon Śliczniuk( opiekun E. Oleszczuk). I miejsce w konkursie zajęła Dorota Lepionka ze Szkoły Podstawowej im. Fryderyka Chopina w Poturzynie ( opiekun- H. Herman), II miejsce Paweł Ratyna, III miejsce Paweł Stefaniuk- obaj z naszej szkoły. Zwycięzcy konkursu będą reprezentować naszą gminę w III etapie konkursu w Tomaszowie Lubelskim.
Wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!Smile

Drugi Szachowy Turniej z cyklu Grand Prix 2015 o Puchary Wójta Telatyna

Drugi  Szachowy Turniej z cyklu Grand Prix 2015 o Puchary Wójta Telatyna - Elżbiety Stąsiek-Witkowskiej odbył się w Szkole Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w  Telatynie - 8  kwietnia  2015 roku. Startowało 35  szachistów,  w  tym 18 dziewcząt.  Prym wiodła klasa piąta. Zwyciężył  Adam Miazga,  przed Emilią Pryciuk i  Karoliną Boćko - wszyscy piątoklasiści.

Wygenerowano w sekund: 0.05
965,474 unikalne wizyty