Mali strażacy

Mali strażacy

 

Eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom” odbyły się 5 marca 2014 roku w Telatynie.

Najlepszymi okazali się:

I miejsce Beata Piwko kl. V Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Telatynie (będzie reprezentowała gminę na szczeblu powiatowym)

KOLOROWE TYGODNIE W SZKOLE

KOLOROWE TYGODNIE W SZKOLE

 

W Szkole Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Telatynie od 09.02  do 14.03.2014 roku realizowany był Projekt Ekologiczny „Kolorowe Tygodnie- Każdy krok jest ważny”.

Nasi sportowcy górą!

Nasi sportowcy górą!

 

VII Memoriał im Jana Kostura w tenisie stołowym szkół podstawowych i gimnazjalnych o Puchar Wójta Gminy Jarczów. Nasza szkoła w klasyfikacji ogólnej zajęła I miejsce.

Bal karnawałowy w grupie 6-latków

Bal karnawałowy w grupie 6-latków

 

Bal karnawałowy w grupie 6-latków - po udanych pracach plastyczno-technicznych założyliśmy weneckie maski i rozpoczął się bal karnawałowy. Na wspólnym balu pojawiła się wróżka, tygrysek, pirat, księżniczki a także kowboj. 

Karnawałowy Bal Przebierańców u 5-latków

Karnawałowy Bal Przebierańców u 5-latków

 Wszystkie dzieci wraz z wychowawczynią zaprezentowały swoje stroje wcielając się w postacie, za które się przebrały.                                                                                                                                                    OJ! była zabawa! Oj! działo się działo!

Aktywne ferie

Aktywne ferie

 

W dniach 21-22 stycznia  2014 roku w czasie ferii zimowych uczniowie naszej szkoły wzięli udział w zimowisku dochodzącym, podczas którego odbyły się konkursy plastyczne  : „Przeciwdziałam nałogom”, plakat promujący życie bez nałogów „Jestem zdrowy. Nie pije! Nie palę!” oraz „Projekt banknotu”.

6- latki pamiętały o Dniu Babci i Dziadka

6- latki pamiętały o Dniu Babci i Dziadka

 

W tym raku Dzień Babci i Dziadka w grupie 6-latków odbył się troszeczkę z opóźnieniem (z przyczyn niezależnych od wnuków), mimo tego było wesoło, miło i odświętnie.

Szkoła bierze udział w Ogólnopolskim Projekcie -Poczytaj mi przyjacielu-

Szkoła bierze udział w Ogólnopolskim Projekcie -Poczytaj mi przyjacielu-

 

 

 Do projektu „Poczytaj mi przyjacielu” włączyliśmy się we wrześniu 2013 roku. Wolontariuszami zostali: uczniowie z klas II-VI  naszej szkoły.

     

Kochamy Babcie i Dziadków!

Kochamy Babcie i Dziadków!

 

17 stycznia spotkanie z okazji Dnia Babci i Dziadka zorganizowali uczniowie, wychowawcy i rodzice z klas I-III. Były życzenia, wiersze, piosenki oraz poczęstunek dla miłych gości.

SKO kolęduje

SKO kolęduje

 

Grupa kolędników z kl. V przygotowanych przez opiekuna SKO Wiesławę Przytuła wystąpiła   z występem w Urzędzie Gminy Telatyn oraz Oddziale Przedszkolnym. Wszędzie byli miło przyjęci.

Hej kolęda, kolęda!

Hej kolęda, kolęda!

 

19 grudnia szkolne Jasełka w wykonaniu uczniów z klas II-VI oraz grupy 5-latków, wprowadziły nas w świąteczny nastrój.

Klasa pierwsza bezpieczna

Klasa pierwsza bezpieczna

 

Nasza szkoła, otrzymała  „ Certyfikat Klubu Bezpiecznego Puchatka” w ramach ogólnopolskiego programu edukacyjnego "Klub Bezpiecznego Puchatka".

Uczniowie recytują

Uczniowie recytują

 

 Konkurs odbył się 4 XII 2013 roku w Tomaszowie Lubelskim. Wyróżnienia w konkursie otrzymali: Sebastian Piskor przygotowany przez p. Henrykę Bucior oraz Aleksandra Kasprzak  pracująca pod opieką p. Janiny Tuckiej.

Uczniowie Bezpieczni!

Uczniowie Bezpieczni!

 

6 XII w Szkole Podstawowej w Suchowoli odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego „Bezpieczni na drodze” organizowanego przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Zamościu. Naszą szkołę reprezentowali: Marta Mazur- klasa I, Paweł Ratyna- klasa II i Agnieszka Pawłowska klasa IV.

Wieczór andrzejkowy

 

Rodzice przedszkolaków i uczniów z klas I-III wraz z wychowawcami zorganizowali 26 listopada dla dzieci zabawę andrzejkową połączoną z kiermaszem słodyczy.  

Wygenerowano w sekund: 0.02
669,603 unikalne wizyty