OGŁOSZENIE

Informujemy, że trwają zapisy do oddziałów przedszkolnych (3, 4 i 5 latków) oraz do klasy pierwszej  na rok szkolny 2015/2016. 

Podania dostępne są u wychowawców w/w grup.

Termin składania podań do 15.04.2015 r.

 

Dyrektor Szkoły Podstawowej

im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Telatynie


WIELKANOCNE ZWYCZAJE

WIELKANOCNE ZWYCZAJE
19 marca 2015 roku w klasie Ia odbyły się warsztaty plastyczne z udziałem zaproszonego gościa pani Sylwii Pawłowskiej. 
Dzieci miały możliwość poznania sztuki zdobienia pisanek i kraszanek. 

KARDYNAŁ STEFAN WYSZYŃSKI W OCZACH DZIECI

Pod takim hasłem odbył się konkurs plastyczny w Różańcu Drugim, w którym uczniowie klas I-III godnie reprezentowali naszą szkołę.

Udział w konkursie wzięli:

- Aleksandra Kasprzak kl. II - I miejsce (op. Magdalena Szymańska),

- Konrad Wlaź kl. II - I miejsce (op. Magdalena Szymańska),

- Piotr Wilk kl. Ia - II miejsce (op. Alicja Wiśniewska),

- Kamil Oleńczuk kl. Ia - III miejsce (op. Alicja Wiśniewska).

Nasi tenisiści najlepsi w VIII Memoriale im. Jana Kostura w tenisie stołowym w Jarczowie

Nasi tenisiści najlepsi w VIII Memoriale im. Jana Kostura w tenisie stołowym w Jarczowie

Uczniowie Szkoły Podstawowe im Kardynała Stefana Wyszyńskiego w dniu 13. 03. 2015 r.brali udział w VIII Memoriale im. Jana Kostura w tenisie stołowym w Jarczowie. Nasi uczniowie zajęli  I miejsce w klasyfikacji końcowej.

Kamil Bród  I miejsce,

Marta Mazur I miejsce,


Kolorowe tygodnie w naszej szkole

Kolorowe tygodnie w naszej szkole

Ostatnie trzy tygodnie w naszej szkole minęły pod hasłem „Kolorowych Tygodni”.

„TYDZIEŃ CZERWONY”-„Tydzień Miłości, Przyjaźni i Życzliwości” rozpoczęliśmy tuż po feriach.

Ostatni tydzień lutego w naszej szkole był "TYGODNIEM  BIAŁYM" czyli-„Tygodniem Zdrowia i Aktywności Ruchowej”. 

Natomiast okres od 5 do 11 marca 2015 r. był dla nas  „TYGODNIEM ŻÓŁTYM” inaczej "Tygodniem Słońca, Ciepła, Pokoju i Bezpieczeństwa” . Zgodnie z hasłem poszczególnych tygodni, czekały na nas różne zadania, z których staraliśmy się wywiązać jak najlepiej.

Beata Piwko będzie reprezentowała naszą szkołę i gminę w powiatowym etapie Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej

Beata Piwko będzie reprezentowała naszą  szkołę i gminę w powiatowym etapie  Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej

W dniu 5 marca 2015 roku nasi uczniowie wzięli udział w eliminacjach gminnych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem ,,Młodzież zapobiega pożarom". Szkołę reprezentowali: Klaudia Safaryn, Jakub Sienkiel z klasy IV, Wiktoria Szozda z klasy V, Beata Piwko i Lilianna Suska z klasy VI.

Do etapu powiatowego zakwalifikowała się Beata Piwko, która będzie reprezentowała naszą szkołę i gminę.

Zimowisko w naszej szkole podczas ferii

Zimowisko w naszej szkole podczas ferii

Początek ferii zimowych uczniowie klas I-VI mieli możliwość  spędzić na trzydniowym zimowisku zorganizowanym z własnej inicjatywy przez nauczycieli naszej szkoły:  Elżbietę  Matwiejczuk, Ewelinę Tucką Ratyna, Magdalenę Szymańską, Janinę Urban i Wiesławe Przytułę.

Choinka szkolna

Choinka szkolna

Zabawa choinkowa w naszej szkole odbyła się w niedzielę 1 lutego. Zarówno mali jak i duzi czekali na nią z niecierpliwością.Wielu uczniów przybyło ze swoimi rodzicami i młodszym rodzeństwem. 

Dzień Babci i Dziadka w grupie 5 -latków

Dzień Babci i Dziadka w grupie 5 -latków

Babcia i dziadek to bardzo ważne osoby w życiu każdego dziecka, a Dzień Babci i Dziadka to najpiękniejsze dni,w których obdarzani są oni szczególnymi dowodami miłości.W grupie 5-latków 30 stycznia wnuki ze swoją panią przygotowały program artystyczny, który zapewnił przybyłych gości o tym, że ich wnuczęta posiadają zdolności muzyczne i aktorskie.

Dzień Babci i Dziadka w grupie 3 i 4-latków

W dniu 29 stycznia w grupie 3-4latków odbył się uroczysty Dzień Babci i Dziadka. Dzieci zaprezentowały cześć artystyczną, za którą otrzymały gromkie brawa. Przedszkolaki złożyły swoim gościom serdeczne życzenia i wręczyły laurki. 

Dzień Babci i Dziadka w grupie 6 -latków

Dzień Babci i Dziadka w grupie 6 -latków

Dziadek i Babcia to bardzo ważne osoby w życiu każdego dziecka, z tej właśnie okazji w grupie 6-latków, w dniu 23.01.2015 odbyło się święto z okazji "Dnia Babci i Dziadka"

Przedszkolaki pięknie recytowały wiersze oraz radośnie śpiewały piosenki. Dzieci w formie wierszy złożyły Dziadkom i Babciom serdeczne życzenia.

Bal karnawałowy

W dniu 22 stycznia 2015 r. w grupie 3-4latków odbył się bal karnawałowy. Tego dnia wszystkie dzieci przybyły do przedszkola w pięknych i pomysłowych strojach. Wszyscy wesoło bawili się przy skocznych dźwiękach muzyki. Aby uatrakcyjnić bal, rodzice przygotowali swoim pociechom smaczne ciasteczka i orzeźwiający kompot owocowy.

II miejsce w rejonowych igrzyskach w tenisie stołowym drużynowy

Konrad Litkowiec i Bród Kamil zajęli II miejsce  w Rejonowych Igrzyskach w tenisie stołowym drużynowym chłopców  i zakwalifikowali się na Wojewódzkie Igrzyska Młodzieży Szkolnej, które odbyły się w Kocudzy w dniu 22.01.2015 r. Chłopcy zajęli  tam VII miejsce. Gratulujemy.

Dzień Babci i Dziadka w klasach I-III

Dzień Babci i Dziadka w klasach I-III

W dniu 21 stycznia 2015 roku, w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Św. w kaplicy w Telatynie, którą w intencji Babć i Dziadków odprawił ksiądz Andrzej Bastrzyk.

Przywróćmy Dzieciom Uśmiech

Nasza szkoła przyłączyła się do akcji ,,Przywróćmy Dzieciom Uśmiech" i na rzecz Fundacji ,,Przyjazny świat dziecka" przekazała makulaturę. Akcję pilotowała Wiesława Przytuła - opiekun SKO.

Wygenerowano w sekund: 0.02
858,223 unikalne wizyty