Przedszkolacy na wycieczce

Przedszkolacy na wycieczce

Dnia 10 czerwca 2015r. 3-4-latki i 5-latki uczestniczyły w integracyjnym wyjeździe do Zamościa. 5-latki udały się na Krytą Pływalnie, dzieci już od miesiąca z dużą niecierpliwością oczekiwały na podróż oraz atrakcje związane z pobytem na basenie. Poprzebierani w kolorowe stroje kąpielowe bardzo aktywnie spędziły miłe chwile w wodzie u boku swoich opiekunów. Dla niektórych z nich był to pierwszy w życiu pobyt na pływalni. Nad bezpieczeństwem wszystkich czuwali ratownicy, którzy służyli pomocą i dołożyli wszelkich starań, by uatrakcyjnić pobyt dzieci w wodzie.

Do intensywnego rozwoju swojego talentu pływackiego dzieci odbudowały swoje siły poprzez zjedzenie kanapek i wypicie soków owocowych na balkonie krytej pływalni. Po tak wyczerpującym pobycie w basenie wszyscy wrócili bardzo zmęczeni, ale zadowoleni.

KLASA III NA WYCIECZCE

12 czerwca 2015 roku uczniowie klasy III wyjechali na wycieczkę do Sanktuarium św. Antoniego Padewskiego do Radecznicy i do Zamościa. Towarzyszyła nam grupa rodziców oraz dzieci ze szkoły w Żulicach wraz z opiekunką, panią A. Wiatrzyk.  Rozpoczęliśmy naszą wycieczkę od Mszy Świętej, którą odprawił w Radecznicy ks. Andrzej Bastrzyk w intencji dzieci, które dziękowały za przyjęcie  Pierwszej Komunii Świętej. Następnie  po obiedzie zwiedzaliśmy nasz piękny Zamość. Pogoda dopisała, humory również. Wracaliśmy do domu pełni wrażeń, chociaż nie udało nam się zobaczyć wszystkich zabytków Zamościa. Na pewno tu jeszcze wrócimy

dzieciństwo bez próchnicy

W ramzch ogólnopolskiego projektu ,,Dzieciństwo bez próchnicy" nasi najmłodsi 3-4 i 5 latki wzięły udział w spotkaniu edukacyjnym z panią stomatolog, Celem spotkania było zaprezentowanie prawidłowego sposobu mycia zębów.

A to dowód na to, że będa czynnie uczestniczyc w projekcie.

Klasa Ia na wycieczce w Zamościu

Klasa Ia na wycieczce w Zamościu

10 czerwca 2015r.kl.Ia pojechała na wycieczkę do Zamościa.Najpierw dzieci przeżywały przygody razem z bohaterami filmu "Ups! Arka odpłynęła", potem popluskały w basenie, a następnie zwiedziły Starówkę.Tu nawet lody smakują lepiej..,a kupione pamiątki będą przypominać tę przedwakacyjną wycieczkę.

Wyjazd do Zamościa uczniów klasy Ib i II

Wyjazd do Zamościa uczniów klasy Ib i II

9.06.2015r. uczniowie  klasy Ib i II pojechali do Zamościa na basen. Po dwugodzinnej zabawie w wodzie nadszedł czas na porcje kolejnej radości w Sali zabaw Jaś i Małgosia. Nie zabrakło również posiłku w restauracji, którym zakończyliśmy nasz pobyt w Zamościu. Choć wyjazd był wyczerpujący to uśmiechy dzieci mówiły same za siebie:) Serdecznie dziękujemy rodzicom, którzy zechcieli pomóc w opiece nad dziećmi:)

Gminny Przegląd Piosenki Dziecięcej

Gminny Przegląd Piosenki Dziecięcej

7 czerwca 2015 roku w Telatynie odbył sie Gminny Przegląd Piosenki Dziecięcej zorganizowany przez Szkołę Podstawową im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Telatynie. 

W organizację przeglądu zaangażowali się nauczyciele, rodzice, uczniowie oraz lokalna społeczność.

W przeglądzie wzięły udział dzieci z oddziałów przedszkolnych i klas I - III ze szkół podstawowych z Telatyna, Poturzyna i Żulic.

Sponsorem nagród dla uczestników był Urząd Gminy w Telatynie.

Imprezę uświetniły występy zespołu wokalno - tanecznego "Tamburino" z Tomaszowa Lubelskiego oraz Scholi Dziecięcej z parafii Żulice.

MISTRZ PIĘKNEGO CZYTANIA

Uczniowie z naszej szkoły brali udział w Gminnym Konkursie Pięknego Czytania, którego organizatorem była Biblioteka Publiczna Gminy Telatyn. Do konkursu przystąpiło 39 uczestników ze szkół podstawowych z naszej gminy. 
Oto wyniki naszych uczniów:
grupa 5- latki: I miejsce- Mateusz Budzyński, Michał Matraszek, Hubert Mękal, Julia Safaryn, Nicola Czoska;
klasa I: II miejsce -Piotr Wilk, III miejsce -Przemysław Cioch, IV- miejsce Kamila Nogas, V miejsce- Martyna Rajtak;
klasa II: II miejsce- Krystian Tętnowski, III miejsce- Aleksandra Kasprzak, IV miejsce- Konrad Wlaź;
klasa III: I miejsce- Kornelia Bodeńko, II miejsce- Kinga Panas, Natalia Nogas, III miejsce- Paweł Ratyna.

Kacper Bil laureatem w Powiatowym Konkursie " O Złote Pióro Burmistrza Tyszowiec"

Kacper Bil laureatem w Powiatowym Konkursie " O Złote Pióro Burmistrza Tyszowiec"

  26.05.2015 r. uczeń klasy V - Kacper Bil uczestniczył w Powiatowym Konkursie " O Złote Pióro Burmistrza Tyszowiec" i został laureatem. Na uwagę zasługuje fakt, że konkurs ten przeznaczony jes dla uczniów klas szóstych i wzięło w nim udział 62 uczniów z powiatu tomaszowskiego. Gratulujemy.

 Ucznia do konkursu przygotowywała Janina Urban.

III miejsce Weroniki Szuryn w konkursie "Józef Piłsudski - człowiek czynu i legendy"

 14 uczniów klas IV - VI wzięło udział w Szkolnym Konkursie pt. "Józef Piłsudski - człowiek czynu i legendy". Komisja do etapu powiatowego wytypowała prace 4 uczennic: Katarzyny Brzeziak, Weroniki Ciećko, i Weroniki Szuryn. Uczeninica ta, na etapie powiatowym zajęła III miejsce (konkurs organizowany przez Zespoł Szkół im. Józefa Piłsudskiego w Podhorcach ). Gratulujemy.

   Opiekun Janina Urban.

Wyjazd do Babic

Wyjazd do Babic

W dniu 28 maja 2015 roku wzięliśmy udział w uroczystości z okazji 10-lecia nadania Szkole Podstawowej w Babicach imienia Prymasa Tysiąclecia ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego oraz 20-lecia oddania w uzytkowanie jej budynku. Naszą szkołę reprezentowała grupa składająca się z nauczycieli, uczniów  i rodziców; w składzie: Aurelia Kurkiewicz, Wiesława Przytuła, ks. Andrzej Bastrzyk, Kacper Bil, Wiktoria Szozda, Paulina Sachajko, Beata Kolbus, Adam Sachajko, Janusz Szewc.

ŚWIAT BAŚNI HANSA CHRISTIANA ANDERSENA

ŚWIAT BAŚNI HANSA CHRISTIANA ANDERSENA

Biblioteka Publiczna Gminy Telatyn zorganizowała gminny konkurs plastyczny w hołdzie pisarzowi z okazji 210 rocznicy urodzin i 140 rocznicy śmierci. Drugiego czerwca  nastąpiło wręczenie nagród uczestnikom konkursu.

Z naszej szkoły nagrody otrzymali: z grupy 3-4 latków: Filip Kozak- I miejsce, Karol Szozda - III miejsce; grupa 5-6 latki: Mateusz Budzyński- I miejsce, Dawid Szymański- V miejsce; klasa I: Emilia Matwiejczuk -II miejsce, Martyna Rajtak- IV miejsce, Julia Bednarczuk- V miejsce, Jakub Sadło- nagroda specjalna; klasa II: Konrad Wlaź- I miejsce; klasa III: Mateusz Matwiejczuk- I miejsce, Kornelia Bodeńko- II miejsce. 

"Paleniu papierosów mówimy nie!"

"Paleniu papierosów mówimy nie!"

To myśl przewodnia jaka towarzyszyła nam w realizacji działań w naszej szkole w ramach Ogólnopolskiego Programu Antytytoniowego.

W ten program zaangażowali się wszyscy uczniowie, wychowawcy i inni nauczyciele.Współpracowaliśmy z rodzicami, pielęgniarką szkolną i Urzędem Gminy w Telatynie.

Efektem końcowym programu był apel podsumowujący nasze działania. Przedszkolaki i uczniowie zaprezentowali część artystyczną i prezentację multimedialną o tematyce antynikotynowej. Na zakończenie wszystkim uczestnikom konkursu zostały wręczone nagrody. 

"Bezpiecznie na wsi - Zwierzaki to nie pluszaki"

"Bezpiecznie na wsi - Zwierzaki to nie pluszaki"

To tytuł konkursu plastycznego organizowanego przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego dla dzieci ze szkół podstawowych na terenach wiejskich.

Uczennica z naszej szkoły Małgorzata Pawłowska z klasy I „a” (op. Alicja Wiśniewska) zajęła w tym konkursie III miejsce. W związku z tym do naszej szkoły przybyli: Kierownik Placówki Terenowej KRUS w Tomaszowie Lub. Pan Henryk Zub oraz Starszy Specjalista Pan Dariusz Zięba, aby Małgosi wręczyć dyplom i nagrodę.

 

Wyniki konkursu: Systematyczny Mistrz Oszczędzania 2014/2015

I miejsce: Bednarczuk Julia, Szaruga Szymon, Cioch Przemysław 

II miejsce: Safaryn Klaudia, Szaruga Adrian, Sobuś Laura, Szaruga Radosław

III miejsce: Nogas Kamila, Grabik Małgorzata, Lizak Weronika, Rajtak Martyna,

REGULAMIN KONKURSU "WSPOMNIENIA ZE SZKOLNYCH LAT" DLA RODZICÓW

Organizator: SZKOŁA PODSTAWOWA im. kard. Stefana Wyszyńskiego w Telatynie.

Uczestnicy konkursu - rodzice absolwenci tutejszej szkoły podstawowej.

Objętość pracy – dowolna; forma zapisu – rękopis lub maszynopis.

Tematyka – wspomnienia ze szkolnych lat.

Prace konkursowe należy składać poprzez dzieci bądź bezpośrednio

do wychowawców.

Termin składania prac: 8.06.2015r.

Wygenerowano w sekund: 0.07
1,090,375 unikalne wizyty