Andrzejki klas IV-VI

Andrzejki klas IV-VI

W naszej szkole w ostatni czwartek przed rozpoczęciem adwentu 30.11.2017 r. w godzinach 16.00 - 20.00 odbyła się długo wyczekiwana przez uczniów klas IV-VI dyskoteka andrzejkowa.

  Uczniowie wraz ze swoimi opiekunami tańczyli i bawili się wspólnie przy dźwiękach skocznej muzyki. Zabawy, radości oraz uśmiechu było wiele i wszyscy zadowoleni wrócili do domów pełni wiary, że spełni im się to, co wywróżyli sobie tego magicznego wieczoru.


Wyjazd do Zamościa

Wyjazd do Zamościa

W dniu 29 listopada klasa II i I po opieką pani Alicji Wiśniewskiej, Agnieszki Dobrowolskiej i Alicji Herman wyjechały do Zamościa. Na początek super seans w kinie „Kumple  z dżungli” a następnie super zabawa w sali zabaw "Jaś i Małgosia". Tam pełne szaleństwo: zjeżdżalnia, basen z piłeczkami, wspinanie po drabinkach. Na koniec dyskoteka i super muzyka.  Zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do Telatyna.

Magiczne andrzejki w oddziale przedszkolnym

Magiczne andrzejki w oddziale przedszkolnym

29 listopada bieżącego roku nasze Przedszkolaki wraz ze swoimi paniami przeniosły się w magiczny świat wróżb i zabaw andrzejkowych. Dzieci mogły „poznać swoją przyszłość”- tą bliską i tą daleką… „kim będę w przyszłości”. 

Pierwszaki Przedszkolakom

Pierwszaki Przedszkolakom

Uczniowie klasy I wraz z wychowawczynią Alicją Wiśniewską przygotowali dla najmłodszych widzów z przedszkola teatrzyk do baśni Charlesa Perraulta pt. "Kot w butach"i zaprezentowali go 30 listopada 2017 r.

Mali aktorzy z dużym zaangażowaniem wcielili się w role bohaterów baśni. 

Andrzejki klas I-III

Andrzejki klas I-III

21 listopada 2017 roku w naszej szkole odbyła się długo oczekiwana przez uczniów klas I- III zabawa andrzejkowa przygotowana przez Samorząd Szkolny.

Zabawa trwała od 15.00 do 18.00. Uczniowie bawili się znakomicie.W przerwie uczniowie udali się do klas na poczęstunek przygotowany przez rodziców. Nie mogło zabraknąć również zabaw andrzejkowych. 

Wyjazd odziałów przedszkolnych do kina Stylowy w Zamościu

We czwartek 16 listopada dzieci z oddziałów przedszkolnych obejrzały bajkę pt.”My Little Pony” w Kinie Stylowy w Zamościu.

Bajka opowiadała o stadzie dzielnych kucyków, które stają oko w oko ze swoim największym wrogiem Królem Burzy. Przeżywają wiele emocjonujących

i zabawnych perypetii i po raz kolejny udowodnią, że przyjaźń to magia!

Obchody 99 rocznicy odzyskania niepodległości

Obchody 99 rocznicy odzyskania niepodległości

    "POD  POLSKIM  NIEBEM" - właśnie takie słowa były mottem tegorocznej akademii środowiskowej, która miała miejsce 11.11.2017r. w Szkole Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Telatynie z udziałem Sekretarz Gminy Telatyn, pana Mieczysława Szarugi, Księdza Andrzeja Bastrzyka, Dyrektora SP w Telatynie, pana Bogdana Tuckiego, pani Dyrektor Barbary Wójcik oraz licznie przybyłych mieszkańców gminy. Gościem honorowym był jeden z kombatantów.

Pasowanie 5-latków

Pasowanie 5-latków

31 października 2017r. swoje święto miały przedszkolaki z grupy pięciolatków.

Po uroczystym powitaniu przybyłych gości, dzieci zaprezentowały bogatą część artystyczną. Na przedstawieniu nie zabrakło podnioslych recytacji, uroczystego śpiewu, w tym w języku CZESKIM, akrobacji gimnastycznych i tanecznych. Egzamin został zdany celująco i dzieci,

po ceremonii pasowania, której dokonała pani Janina Urban weszły do grona Przedszkolaków-Starszaków. 

Jesienny Konkurs Recytatorski

Jesienny Konkurs Recytatorski

18 listopada 2017 r. w Tomaszowskim Domu Kultury odbyły się powiatowe eliminacje do etapu wojewódzkiego 21 Jesiennego Konkursu Recytatorskiego. Uczestnicy oceniani byli w następujących kategoriach: klasy I-IV i V-VI szkoły podstawowej, oddziały gimnazjalne

oraz szkoły średnie. Z każdej kategorii Jury wyłoniło uczestnika do reprezentowania naszego powiatu na etapie wojewódzkim w Lublinie. 

W kategorii I-IV szkoły podstawowej został wybrany Sebastian Piskor i to on otrzymał nagrodę nominację do konkursu wojewódzkiego. Michał Matraszek otrzymał nagrodę bez nominacji, zaś Dominika Piskor wyróżnienie.

Mamo, Tato jestem przedszkolakiem

Mamo, Tato jestem przedszkolakiem

Dzień 15 listopada pozostanie na długo w pamięci dzieci 3 i 4 letnich z oddziału przedszkolnego.

Tego właśnie dnia odbyła się pierwsza ważna przedszkolna uroczystość – pasowanie na przedszkolaka.

W uroczystości brali udział rodzice przedszkolaków oraz pan dyrektor Bogdan Tucki. 

Gminny Dzień Seniora

Gminny Dzień Seniora

      9 listopada 2017 roku uroczyście obchodzono Gminny Dzień Seniora w Nowosiółkach, a uczniowie klas I-IV z naszej szkoły zabrali obecnych na uroczystości w podróż do „Krainy wierszy Jana Brzechwy”. Scenka przedstawiona przez uczniów bardzo podobała się, a owacje ze strony widowni mogą świadczyć, że występ przypadł wszystkim  do gustu.

Całe spotkanie uświetniły również tańce w wykonaniu zespołu „Stokrotki”. 

Zbiórka płodów rolnych

Zbiórka płodów rolnych

Wdniu 06.11.2017 r Samorząd Uczniowski przy Szkole Podstawowej im Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Telatynie zorganizował zbiórkę połodów rolnych na terenie gminy Telatyn na rzecz Hospicjum Santa Gala w Łabuniach. 

Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy za złożone dary. 

Zbiórkę przeprowadziły: Janina Tucka, Elżbieta Matwiejczuk, Joanna Mazur.

"Śpieszmy się kochać ludzi..."

"Śpieszmy się kochać  ludzi..."

W szkole  uczymy dzieci okazywania szacunku osobom, które od nas odeszły, a także pokazujemy, jak ważne jest zachowanie o nich pamięci.

W dniu 03.11.2017 r.,  uczniowie klasy III „b” i III „a” wraz z wychowawczyniami wybrali się na spacer, aby zapalić znicze pod pomnikiem w Telatynie.

Celem spaceru było oddanie hołdu żołnierzom, którzy zginęli w walce o wyzwolenie naszego kraju z okupacji, ofiarom tragedii katyńskiej oraz tym, którzy walczyli o niepodległość .

Pasowanie na Ucznia Klasy Pierwszej

Pasowanie na Ucznia Klasy Pierwszej

27-go października 2017r. w naszej szkoły odbył się uroczysty apel z okazji Pasowania na Ucznia Klasy Pierwszej.

W tej uroczystości wzięli udział zaproszeni gości: Wójt Gminy Telatyn Pani Elżbieta Witkowska, Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej

w Telatynie Pani Alicja Górnik, Ksiądz Proboszcz Andrzej Bastrzyk oraz rodzice.

Pierwszacy poprzez zaprezentowaną część artystyczną oraz wykonanie szeregu zadań udowodnili, iż mogą być uczniami

Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Telatynie.

Trzecioklasiści na wycieczce w Zamościu

Trzecioklasiści na wycieczce w Zamościu

19 października 2017 roku r. o godzinie 7.30 grupa 26 uczniów klasy III „a” i III „b” naszej szkoły pojechała do Zamościa, miasta rodziny Zamojskich, zwanego perłą renesansu.

Uczniowie najpierw zwiedzali Rynek i jego zabytki. W Arsenale podziwiali starą broń oraz  obejrzeli prezentację na temat Zamościa w czasach powstania listopadowego i Księstwa Warszawskiego. 

Wygenerowano w sekund: 0.02
736,374 unikalne wizyty