AKCJA NA RZECZ HOSPICJUM

AKCJA NA RZECZ HOSPICJUM

Po raz kolejny Samorząd Uczniowski zorganizował akcję sprzedaży cegiełek – temperówek na rzecz Hospicjum Santa Galla w Łabuńkach Pierwszych. Udało się zebrać sumę 374,62 zł (potwierdzenie), którą przekazano  przedstawicielowi Hospicjum Santa Galla, panu Tomaszowi Ryń.

Akcję przeprowadzili najmłodsi członkowie Samorządu Uczniowskiego: Emilia Matwiejczuk, Malwina Maślak, Julia Nowosadowska i Wiktoria Skiba pod opieką p. Janiny Tuckiej.

Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy za pomoc!!!Smile

Transgraniczny Konkurs Edukacyjny

Uczniowie klasy VII w składzie: Magdalena Gęborys, Zuzanna Maślak , Klaudia Safaryn i Piotr Wronka pod opieka Anny Wielosz biorą udział Transgranicznym Konkursie Edukacyjnym dla szkół w ramach Europejskiego Dnia Współpracy 2018 –„HERITAGE AND ME”.

  Uczniowie wykonali zadania wyznaczone w formularzu najlepiej jak potrafili. Jednym z zadań było przygotowanie prezentacji dotyczącej zespołu, szkoły i miejscowości. Możecie nas obejrzeć na kanale YouTube. Trzymajcie kciuki. Wyniki w maju.

Gminny Konkurs Recytatorski "Nasza Niepodległa - wiersze o Polsce"

Gminny Konkurs Recytatorski "Nasza Niepodległa - wiersze o Polsce"

5 kwietnia 2018 roku  w naszej szkole odbył się  Gminny Konkurs Recytatorski „Nasza Niepodległa - wiersze o Polsce”, którego organizatorem była nasza szkoła przy współpracy Biblioteki Publicznej Gminy Telatyn.

  W konkursie wzięło udział 30 uczniów z klas I-III. Recytatorzy swoje umiejętności  zaprezentowali w świetlicy szkolnej przed rówieśnikami i jurorami: p. Barbarą Wójcik, p. Eweliną Galant i p. Alicją Górnik, którzy oceniali interpretację, kulturę mowy i ogólny wyraz artystyczny. 

Weronika w gronie najlepszych artystów

W dniu 23.03.2018r. odbył się III Festiwal Piosenki Wojskowej w Szkole ZDZ w Zamościu pod hasłem „Niepodległa”. 

Naszą szkołę reprezentowała Weronika Ciećko, uczennica kl. III b oddziału gimnazjalnego, śpiewając melodyjną, ale bardzo trudną wokalnie piosenkę pt. „Syberiada”. Swoim głosem ujęła jury konkursowe, otrzymując wyróżnienie za swoje przepiękne i bardzo emocjonalne wykonanie wybranej piosenki.

"Dzień nauk"

W Pierwszy Dzień Wiosny w naszej szkole zorganizowano „Dzień Nauk”, który dla klas II gimnazjalnych i siódmoklasistów przebiegał, zgodnie z tradycją, pod hasłem radosnej rywalizacji.

Każdy zespół klasowy zaprezentował w tym dniu trzy zadania konkursowe: humorystyczne przedstawienie, ciekawe, efektowne, ale jednocześnie bezpieczne doświadczenie fizyczne lub chemiczne oraz stylizację  piosenkarza lub piosenkarki  pt. „Twoja twarz brzmi znajomo”... 

Ekologiczny Pierwszy Dzień Wiosny

Ekologiczny Pierwszy Dzień Wiosny

21 marca odbyła się uroczystość z okazji Ekologicznego Pierwszego Dnia Wiosny pod kierunkiem p. A. Herman, M. Szymańskiej, J. Tuckiej, A. Bednarczuk. Na początku uczniowie z kl. II, III, IV zaprezentowali wiersze i piosenki o wiośnie. Następnie odbyła się inscenizacja ekologiczna pt. ,,Zielony Kapturek – bajka z ekomorałem” w wykonaniu uczniów kl. I – VI. W tym dniu również zespół taneczny z kl. III – IV pod kierunkiem p. J. Tuckiej wykonał dwa układy taneczne. 

Szkolny Konkurs Pięknego Czytania w języku rosyjskim

Szkolny Konkurs Pięknego Czytania w języku rosyjskim

Dnia 13 marca 2018 roku w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Pięknego Czytania w języku rosyjskim „Читай с любовью. Konkurs polegał na przeczytaniu tekstu związanego z życiem codziennym.

Laureatami konkursu zostali uczniowie klasy VII: I miejsce - Piotr Wronka, II miejsce - Klaudia Safaryn, III miejsce - Wiktoria Pawelec, wyróżnienie - Magdalena Gęborys.

Zwycięzcom gratulujemy!Smile

Szkolny Konkurs Plastyczny

Szkolny Konkurs Plastyczny

Dnia 6 marca 2018 roku został rozstrzygnięty  Szkolny Konkurs Plastyczny Достопримечательности  Москвы”. 

Konkurs skierowany był do uczniów klas II . Uczniowie mieli za zadanie przedstawić jeden z zabytków Moskwy.

Wyniki konkursu: I miejsce: Paulina Ćmil – kl.II b, II miejsce: Bartłomiej Śmiałko –kl.II a, III miejsce – Karol Bartecki kl.II a.

Gratulujemy!Smile

Turniej Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom"

Uczniowie naszej szkoły godnie reprezentowali naszą gminę 20 marca w Tomaszowie Lubelskim na Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Wykazali się dużą wiedzą z zakresu przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego. W I grupie wiekowej Paweł Ratyna zajął II miejsce na szczeblu powiatowym, a w II grupie wiekowej Piotr Berbecki zajął I miejsce i tym samym zakwalifikował się na szczebel wojewódzki.

Uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.Smile

Konkurs Wiedzy Prewencyjnej "JESTEM BEZPIECZNY 2018"

W dniu 12 marca w naszej szkole odbył się Konkurs Wiedzy Prewencyjnej pod hasłem „JESTEM BEZPIECZNY 2018”.

Uczniowie wykazali się dużą znajomością wiedzy z zakresu prewencji, pierwszej pomocy i ogólnych zasad z zakresu bezpieczeństwa.

  Naszą gminę i szkołę w powiecie reprezentować będzie drużyna w składzie: Małgorzata Grabik, Przemysław Cioch, Julia Kopczyńska, Szymon Miazga, Kornelia Bodeńko, Natalia Nogas.  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Mimak 2018

Mimak 2018

22 marca 2018 r. w naszej szkole odbył się Gminny Konkurs Matematyczny dla uczniów klas III "MiMaK" 2018.

Do etapu powiatowego zakwalifikowali się: Jakub Turczanik z klasy III b oraz Amelia Stachewicz z klasy III a.

Uczniów do konkursu przygotowywały p. Janina Tucka oraz p. Anna Bednarczuk.

Gratulujemy i życzymy powodzenia w eliminacjach powiatowych.Smile 

Pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej

Pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej

Dnia 9 marca 2018 r. w naszej szkole  odbyło się uroczyste pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej uczniów klasy I pod hasłem: „Czytamy już sami”. Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów klasy pierwszej do grona czytelników biblioteki. Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie, obejrzeli inscenizację baśniową przygotowaną przez uczniów klasy IV. Pierwszoklasiści dowiedzieli się, jak należy dbać o książki, czego nie wolno robić czytając książkę...

Powiatowa Gimnazjada w tenisie stołowym indywidualnym

Powiatowa Gimnazjada w tenisie stołowym indywidualnym

W Podhorcach w dniu 20 marca odbył się powiatowy turniej tenisa stołowego chłopców i dziewcząt szkół gimnazjalnych. Pierwsza piątka zarówno u chłopców jak i dziewcząt otrzymała awans na szczebel wyższy, czyli zawody rejonowe.

Wyniki uzyskane przez naszych uczniów: Bród Kamil – II miejsce, Litkowiec Konrad – IV miejsce, Suska Lilianna – V miejsce, Ciećko Weronika – VI miejsce. Jedziemy dalej…:)

Gratulujemy awansu i życzymy sukcesów na zawodach rejonowych, które odbędą się 27 marca w Hrubieszowie!Smile

Wycieczka dzieci, które brały udział w Jasełkach do kina w Zamościu

Wycieczka dzieci, które brały udział w Jasełkach do kina w Zamościu

W dniu 19.03.2018 r odbyła się wycieczka dzieci, które brały udział w Jasełkach do kina w Zamościu na bajkę pt. ,,Gnomeo i Julia'' oraz do MC-Donalds. Dzięki zebranym funduszom podczas Jasełek nauczyciele zorganizowali ten wyjazd. Za te zebrane pieniądze mogliśmy opłacić przejazd do Zamościa oraz dodatkowe ubezpieczenie. Dzieciom podobał się seans, nikt nie spał a w MC-Donaldzie posilili się w drogę powrotną.

  Opiekunowie: Beata Chwaleba, Elżbieta Matwiejczuk, Anna Bednarczuk.
Dziękujemy wszystkim, którzy docenili pracę i wysiłek dzieci włożony w przygotowanie Jasełek!Smile  

Sukcesy naszych tenisistów w XI Memoriale im Jana Kostury w Tenisie Stołowym

Sukcesy naszych tenisistów w XI Memoriale im Jana Kostury w Tenisie Stołowym

Uczniowie Szkoły Podstawowej im Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Telatynie brali udział w XI Memoriale im Jana Kostury w Tenisie Stołowym. Młodsi uczniowie wspólnie zajęli IV miejsce w klasyfikacji końcowej szkół. Na ten sukces zapracowali: Aleksandra Lizak zajęła III miejsce, Kacper Pydo zajął IV miejsce, Julia Nowosadowska zajęła III miejsce, Tomasz Trykacz zajął VII miejsce, Aleksandra Nowosadowska zajęła VII miejsce, Mateusz Matwiejczuk zajął II miejsce, Weronika Lizak zajęła VII miejsce, Jakub Sienkiel zajął VII. 

Natomiast nasza starsza młodzież w składzie: Lilianna Suska - IV miejsce i Kamil Bród - I miejsce, co dało im w klasyfikacji końcowej I miejsce wśród szkół gimnazjalnych.      

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!Smile

Wygenerowano w sekund: 0.02
858,224 unikalne wizyty