Przeskocz do treści

Klasa IV i V na wycieczce

Klasa IV i V na wycieczceW okresie przedświątecznym 55 uczniów klas IV-VI odwiedziło Zamość. Pobyt rozpoczęliśmy od obejrzenia filmu „COCO” w kinie „STYLOWY”. W programie mieliśmy także lodowisko, ale pogoda spłatała nam figla i zamiast jeździć na łyżwach, moglibyśmy raczej doskonalić naukę pływania.
Ale nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. W zamian tego w Muzeum Fortyfikacji i Broni Arsenał zwiedziliśmy stałą wystawę „Arsenał Zamojski od XVI do XIX w"...

Klasa IV i V na wycieczcePrezentowana jest tutaj broń biała, palna czarno prochowa oraz umundurowanie i wyposażenie z tego okresu.

Zwiedziliśmy także stałą ekspozycję „Zamojszczyzna na tle działań militarnych i rozwój techniki wojskowej w XX w.”  Pierwsza część wystawy przedstawia Zamojszczyznę na tle działań militarnych w XX w. , prezentowana jest broń, wyposażenie i umundurowanie z tego okresu.
W drugiej części Pawilonu pod Kurtyną zobaczyliśmy ciężkie uzbrojenie wojskowe oraz historię rozwoju techniki wojskowej w XX w.

Następnym punktem naszej wycieczki były warsztaty w Manufakturze Słodyczy znajdującej się na Starym Rynku. Uczniowie mogli obserwował cały cykl ręcznej produkcji cukierków i lizaków, a także mieli możliwość samodzielnie wykonał tęczowe smakołyki, a jednocześnie świetnie przy tym się bawiąc.

Pobyt w Zamościu zakończyliśmy w McDonald's. Wróciliśmy późnym popołudniem bogatsi w wiedzę i pełni wrażeń.

Wyjazd zorganizowały panie Janina Urban i Wiesława Przytuła. Opiekę sprawowały także Ewelina Tucka – Ratyna i Elżbieta Matwiejczuk.

Skip to content