Przeskocz do treści

W RYTMIE POLONEZA…

27 stycznia 2018 r. klasy gimnazjalne  oraz klasa VII – bawiły się na dorocznej Choince. Impreza rozpoczęła się punktualnie o godz. 17.00 , już tradycyjnie od kilkunastu lat, Polonez z „Pana Tadeusza” w wykonaniu uczniów klas III gimnazjum.   

Szczególnej atmosfery imprezie dodała  piękna dekoracja sali przygotowana przez Radę Rodziców i uczniów klas III, co sprawiło,że wszyscy doskonale się bawili przy najnowszych przebojach.

27 stycznia 2018r. klasy gimnazjalne – II a, II b, III a, III b oraz klasa VII – bawiły się na dorocznej Choince. Impreza rozpoczęła punktualnie o godz. 17.00, już tradycyjnie od kilkunastu lat, Polonez z „Pana Tadeusza”.

Pani  Barbara Wójcik, słynnymi słowami „Poloneza czas zacząć”, zaprosiła licznie przybyłych gości - uczniów klas II i kl. VII, rodziców uczniów, absolwentów gimnazjum oraz znajomych naszych uczniów - do obejrzenia Poloneza w wykonaniu trzecioklasistów, który został w sposób profesjonalny przygotowany pod kierunkiem pana Krzysztofa Michalczuka, nauczyciela wychowania fizycznego. Oglądający Poloneza mogli podziwiać rytmiczne kroki tancerzy, wspaniałe i liczne figury taneczne, piękne stroje uczniów - zwłaszcza „topowe” sukienki  i fryzury dziewcząt oraz eleganckie muszki chłopców. Można było zauważyć  profesjonalne podejęcie uczniów do Poloneza, który trwał aż 15 minut, co świadczy o rzetelnych i licznych  próbach…

 

Uczennice i uczniowie klas III gimnazjum w rytmie poloneza symbolicznie, właśnie w taki taneczny sposób,zaakcentowali swój prawie już trzyletni pobyt w naszej szkole. Czas, który im pozostał w szkole obiecali, że owocnie spożytkują, przygotowując się do testów kompetencji.

Uczniowie, ale także nauczyciele, pan i pani dyrektor, bawili się doskonale przy najnowszych przebojach granych przez zespół muzyczny do godz. 21.00.

Szczególnej atmosfery imprezie dodała piękna dekoracja sali przygotowana przez Radę Rodziców i uczniów klas III pod kierunkiem p. Moniki Tchórzewskiej i p. Krzysztofa  Michalczuka. Wszystkim wyjątkowo smakował poczęstunek przygotowany przez rodziców.

   Dziękujemy rodzicom i tym wszystkim tym, którzy przyczynili się do uświetnienia tak wspaniałej imprezy.

    Wszystko co piękne i dobre szybko się kończy, a więc i tegoroczna Choinka także przeszła już do historii. Uczestnikom – uczniom i nauczycielom - pozostaną cudowne wspomnienia, zdjęcia i nagranie Poloneza.

 

Skip to content