Przeskocz do treści

Pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej

Dnia 9 marca 2018 r. w naszej szkole  odbyło się uroczyste pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej uczniów klasy I pod hasłem: „Czytamy już sami”. Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów klasy pierwszej do grona czytelników biblioteki. Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie, obejrzeli inscenizację baśniową przygotowaną przez uczniów klasy IV. Pierwszoklasiści dowiedzieli się, jak należy dbać o książki, czego nie wolno robić czytając książkę...

Książka to mędrzec łagodny i pełen słodyczy,

 który puste życie napełnia światłem,

a puste serca wzruszeniem.

 

Kornel Makuszyński

  Dnia 9 marca 2018 r. w naszej szkole  odbyło się uroczyste pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej uczniów klasy I pod hasłem: „Czytamy już sami”. Na uroczystym apelu zgromadzili się uczniowie klasy pierwszej, drugiej i dwu trzecich klas z wychowawczyniami. Uroczystość zaszczycili swoją obecnością także Pan dyrektor Bogdan Tucki i Pani dyrektor Barbara Wójcik.

Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.

  Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów klasy pierwszej do grona czytelników biblioteki. Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie, obejrzeli inscenizację baśniową przygotowaną przez uczniów klasy IV. Pierwszoklasiści  dowiedzieli się, jak należy dbać o książki, czego nie wolno robić czytając książkę, odpowiadali na zadawane pytania, odgadywali także bajkowe zagadki, wykazując się znajomością bajek i bajkowych postaci, z czym poradzili sobie na szóstkę. Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą czytać, kochać i szanować książki.

  Na pamiątkę tego wydarzenia uczniowie otrzymali interesujące zakładki do książki i skromne upominki.

Pan dyrektor pogratulować wszystkim uczniom i życzyć wspaniałych przygód w świecie książek. Piękne zakładki wykonała Pani Wiesława Przytuła, której bardzo dziękujemy.

Nad całością czuwały Panie Janina Urban i Barbara Wójcik.

Skip to content