Przeskocz do treści

„Dzień nauk”

W Pierwszy Dzień Wiosny w naszej szkole zorganizowano „Dzień Nauk”, który dla klas II gimnazjalnych i siódmoklasistów przebiegał, zgodnie z tradycją, pod hasłem radosnej rywalizacji.

Każdy zespół klasowy zaprezentował w tym dniu trzy zadania konkursowe: humorystyczne przedstawienie, ciekawe, efektowne, ale jednocześnie bezpieczne doświadczenie fizyczne lub chemiczne oraz stylizację piosenkarza lub piosenkarki  pt. „Twoja twarz brzmi znajomo”... 

Ponadto trzyosobowe zespoły z każdej klasy wzięły udział w „Turnieju wiedzy”, w którym opowiadały na pytania z geografii, biologii, fizyki i chemii oraz rozwiązywały zadania matematyczne. 

Każda konkurencja była punktowana. Na przebiegiem rywalizacji czuwała komisja na czele z p. dyrektorem Bogdanem Tuckim i p. dyrektor Barbarą Wójcik a w jej skład wchodzili nauczyciele.

Uczniowie wykazali się wyjątkową pomysłowością, kreatywnością, samodzielnością i poczuciem humoru, dlatego ich występy młodsi koledzy człsto nagradzali gromkimi brawami. Udowodnili także, że potrafią doskonale wykorzystać wiedzę zdobytć na lekcjach w praktyce.

Najlepsi okazali się uczniowie z klasy II b, którzy zdobyli główną nagrodę – TRZY DNI NIEPYTANIA, drugie miejsce zajęa klasa II a – DWA DNI NIEPYTANIA oraz trzecie miejsce klasa VII, która naprawdę nie ustępowała starszym kolegom w rywalizacji, zdobywając nagrodę pocieszenia-JEDEN DZIEŃ NIEPYTANIA. Wszystkie drużyny z rąk pani dyrektor otrzymały pamiątkowe dyplomy.

Gratulujemy !

Skip to content