Przeskocz do treści

Egzaminy gimnazjalne już za nami…

W dniach 18-20 kwietnia 2018r. uczniowie klas III oddziałów gimnazjalnych pisali egzamin gimnazjalny- z historii i j. polskiego – przewodnicząca komisji W. Piwko, z przedmiotów przyrodniczych i matematyki- M. Pelczar oraz z j. obcych: z j. angielskiego i j. rosyjskiego- K. Michalczuk, J. Gryń, K. Bil. Trzecioklasiści zmagali się przez trzy dni z zadaniami zamkniętymi i otwartymi różnej trudności.

Pierwszego dnia musieli zmierzyć się z charakterystyką, drugiego zaś z zadaniem z treścią, a trzeciego z mailem.

Galowy strój uczniów i uczennic nadawać szczególnej atmosfery i powagi egzaminowi na zakończenie edukacji na etapie gimnazjalnym. Testy kompetencji sprawdzały wiedzą uczniów przysposobioną w przeciągu trzech lat nauki w gimnazjum. Każdy z uczniów ma nadzieję, iż napisał test na tyle dobrze, by dostał się bez problemu do wymarzonej szkoły średniej. Na wyniki z testów poczekamy  do 15 czerwca, ale teraz jeszcze trzecioklasistów czeka wytężona nauka, by uzyskał jak najlepsze oceny na świadectwie ukończenia gimnazjum.

Pamiętaj, Drogi Gimnazjalisto „Musisz wziąć się do pracy- wszyscy musimy- by uczynić ten świat godnym jego dzieci”, jak mawiać Pablo Casalas…

Skip to content