Przeskocz do treści

Uroczysty apel z okazji 227 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

W dniu 4 maja 2018 r. w Szkole Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Telatynie odbył się uroczysty apel z okazji 227  rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Aby upamiętnił ten doniosły fakt w historii Polski, jakim było uchwalenie Konstytucji 3 Maja w 1791 r. – pierwszej w Europie, a drugiej na świecie oraz pogłębianie szacunku dla symboli narodowych uczniowie z klasy VI, IV a i IV b zaprezentowali montaż słowno – muzyczny o patriotycznej i rocznicowej wymowie pod hasłem „WOLNOŚĆ, NARÓD, OJCZYZNA”

„Naród żyje, dopóki język jego żyje”

Karol Libelt

 

  W dniu 4 maja 2018 r. w Szkole Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Telatynie odbył się uroczysty apel z okazji 227  rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

  Aby upamiętnić ten doniosły fakt w historii Polski, jakim było uchwalenie Konstytucji 3 Maja w 1791 r. – pierwszej w Europie, a drugiej na świecie oraz pogłębianie szacunku dla symboli narodowych (hymn, godło, barwy narodowe) uczniowie z klasy VI, IV a i IV b zaprezentowali montaż słowno – muzyczny o patriotycznej i rocznicowej wymowie pod hasłem „WOLNOŚĆ, NARÓD, OJCZYZNA”

Przedszkolaki otrzymały flagi wykonane przez uczniów klas starszych, aby upamiętnić Dzień Flagi.

 

Całą uroczystość przygotowali: Janina Urban, Wiesława Przytuła i Bogusław Wójcik.

Skip to content