Przeskocz do treści

„Warzywa i owoce spożywam codziennie i dbam o zdrowie fizyczne”

Uczniowie klasy III „b” z naszej szkoły przygotowali Wydarzenie Społeczne typu Land Art na temat: „Warzywa i owoce spożywam codziennie i dbam o zdrowie fizyczne”. Przystąpili oni do ogólnopolskiego konkursu  organizowanego przez CRISPY NATURAL  Sp. z o. o. Sp. k. będącego częcią programu edukacyjnego Porcja Pozytywnej Energii, którego celem jest edukacja i kształtowanie u dzieci właściwych nawyków żywieniowych polegających na spożywaniu warzyw i owoców oraz aktywnego stylu życia.

Uczniowie klasy III „b” z naszej szkoły przygotowali Wydarzenie Społeczne typu Land Art na temat: „Warzywa i owoce spożywam codziennie i dbam o zdrowie fizyczne”. Przystąpili oni do ogólnopolskiego konkursu  organizowanego przez CRISPY NATURAL  Sp. z o. o. Sp. k. będącego częcią programu edukacyjnego Porcja Pozytywnej Energii, którego celem  jest edukacja i kształtowanie u dzieci właściwych nawyków żywieniowych polegających na spożywaniu warzyw i owoców oraz aktywnego stylu życia.

Po przeprowadzeniu cyklu zajęć w oparciu o wybrane scenariusze z wykorzystaniem kart pracy przygotowanych przez „Porcją Pozytywnej Energii” uczniowie wspólnie z wychowawczynią panią Janiną Tucką zaczęli prace nad przygotowaniem prezentacji. Z butelek plastikowych uformowali dwa drzewa, okleili szarymi gazetami moczonymi w kleju z mąki i wody, wykonywali kartonowe sylwetki owoców. Na jednym drzewie umieścili owoce, które jemy wiosną i latem, a na drugim te, które możemy jeść jesienią i zimą. Prezentacja tematycznie była związana ze środowiskiem, w którym żyjemy. Klimat prezentacji miały nadać drzewa, drewniane płotki i oczywiście ptaki hodowane przez nasze babcie. Każdy ptak w prezentacji coś „mówią”. Pomysły sypały się, jak z rękawa. I tak: indyk „Gulu, gulu owoców do bólu”,  kura: „Ko, ko, ko owoce spoko!”, kaczka: „Kwa, kwa, kwa owoc ci się da!”.

Na płotku nakleili też nazwy dni tygodnia, na drzewach pory roku, bo każdego dnia przez cztery pory roku ważne dla naszego zdrowia są owoce i ruch. Gdy tylko wyjrzało słońce, nieoceniony pan Janusz na swojej przyczepce, z pomocą pana Ryśka zawiózł wszystko przed urząd gminy. Wokół prezentacji, którą uzupełnili uczniowie w strojach sportowych i sprzętem, zgromadzili się koledzy z kl. III „a”, przechodnie, pracownicy UG. Wszyscy podchodzili, oglądali i zadawali liczne pytania. Miłym zaskoczeniem było przybycie władz gminy w towarzystwie zaproszonego gościa z Sokala na Ukrainie. Ponadto Wójt Gminy Telatyn Pani Elżbieta Stąsiek-Witkowska przygotowała tacę pysznych owoców, którymi poczęstowała zebranych oraz stwierdziła, że teraz będzie częstowała dzieci nie cukierkami a owocami. Na zakończenie, na proźbę dorosłych uczniowie zaśpiewali piosenkę. Ten wspaniały dzień zakończyli przewiezieniem i  ustawieniem wystawy na korytarzu szkolnym, którą obejrzeli wszyscy uczniowie i rodzice odbierający 

Skip to content