Przeskocz do treści

Akcja charytatywna „Szkoło Pomóż i Ty”

W miesiącu wrześniu i na początku października nasza szkoła po raz kolejny wzięła udział w akcji „Szkoło Pomóż i Ty”. Tegoroczna akcja, miała na celu pomoc 15-letniemu Łukaszowi Flis, który pomimo dziecięcego porażenia mózgowego niweluje wzmożone napięcie mięśniowe przez ćwiczenia i intensywną rehabilitację.

Samorząd Uczniowski rozprowadził wśród uczniów klas I-VIII i oddziałów gimnazjalnych  cegiełki. Dzięki ofiarności rodziców,  naszych uczniów oraz nauczycieli udało się zebrać kwotą 232, 60 zł. Pieniądze uzyskane ze sprzedały zostały wysłane na konto fundacji.

W miesiącu wrześniu i na początku października nasza szkoła po raz kolejny wzięła udział w akcji „Szkoło Pomóż i Ty”. Tegoroczna akcja, miała na celu pomoc 15-letniemu Łukaszowi Flis, który pomimo dziecięcego porażenia mózgowego niweluje wzmożone napięcie mięśniowe przez ćwiczenia i intensywną rehabilitacją. Specjalistyczne rowery wspomagające pracą mięśni nóg tj. trójkołowy elektryczny i stacjonarny typu Orbitrek, oprócz rehabilitacji ułatwił wypracowanie stabilniejszego chodu. Koszt sprzętu to około 10 000 zł.

Samorząd Uczniowski rozprowadził wśród uczniów klas I-VIII i oddziałów gimnazjalnych  cegiełki. Dzięki ofiarności rodziców,  naszych uczniów oraz nauczycieli udało się zebrać kwotą 232, 60 zł.
Pieniądze uzyskane ze sprzedały zostały wysłane na konto fundacji.
Ogromne podziękowania dla najmłodszych wolontariuszy - uczniów klasy IV „b”, którzy z dużym zaangażowaniem brali udział w akcji.

Akcją charytatywną nadzorowała p. Janina Tucka

Skip to content