Przeskocz do treści

Akcja „Marzycielska Poczta” w naszej szkole

W październiku po raz pierwszy nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji "Marzycielska Poczta".

Inicjatorami akcji byli członkowie Samorządu Uczniowskiego. Oni to zapoznali uczniów z ideą akcji oraz przygotowali plakaty informacyjne. Akcja polega na wysyłaniu tradycyjnych listów i kartek do ciężko chorych dzieci. Uczniowie wszystkich klas listy i kartki urodzinowe pisali i rysowali dla Kuby z Ulhówka. 

„Miłość świadczona innym

jest największym dobrodziejstwem dla nas samych,

którzy zdobywamy się na okazywanie miłości”.

Kardynał Stefan Wyszyński

 

W październiku po raz pierwszy nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji "Marzycielska Poczta" Inicjatorami akcji byli członkowie Samorządu Uczniowskiego. Oni to zapoznali uczniów z ideą akcji oraz przygotowali plakaty informacyjne. Akcja polega na wysyłaniu tradycyjnych listów i kartek do ciężko chorych dzieci.

Uczniowie wszystkich klas listy i kartki urodzinowe pisali i rysowali dla Kuby z Ulhówka. Zostały one pięknie ozdobione, tak aby sprawiły Kubie wiele radości i wywołał uśmiech na twarzy. Część listów i kartek została wysłana pocztą tradycyjną, inne dostarczone paczką.

Z inicjatywy SU podczas dyskotek z okazji Dnia Chłopaka w wyniku dobrowolnych wpłat uczniów i nauczycieli zebrano sumą 257,50 zł za którą kupiono prezent urodzinowy: słuchawki i „Encyklopedię dla dociekliwych”.

Nasi uczniowie  mieli satysfakcję, gdyż mogli zrobić coś dobrego dla innych

 

  Honorowy Patronat nad Marzycielską Pocztą w szkołach objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyńszego. Koordynatorem akcji w szkole była p. Janina Tucka i p. Ewelina Tucka- Ratyna.

I TY MOŻESZ ZOSTAŁ KIMŚ,  KTO SPEŁNI MARZENIA CHORYCH DZIECI

 Na stronie internetowej https://marzycielskapoczta.pl odnajdziecie profile z adresami pocztowymi dzieci, dla których takie przesyłki są bezcennym wsparciem w walce z chorobą. Adresy pocztowe dzieci znajdują się w ich profilach.

Skip to content