Przeskocz do treści

Ślubowanie uczniów klasy pierwszej

W piątkowy ranek 19 października 2018 roku, uczniowie klasy pierwszej złożyli uroczyste ślubowanie.

Zanim pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej przedstawili to, czego już się w szkole nauczyli. Ich przygotowanie, znajomość dobrych zasad zachowania i własnego kraju, a także pięknie zaśpiewane piosenki zostały nagrodzone burzą oklasków. W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym dzieci ślubowały być dobrymi Polakami, godnie reprezentował swoją szkołą, swym zachowaniem i nauką sprawiał radość rodzicom i nauczycielom...

Aktu pasowania dokonał kolorowym ołówkiem Dyrektor Pan Bogdan Tucki. Tym samym pierwszaki zostały włączone do społeczności uczniowskiej Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Telatynie. Dowodem były akty pasowania na ucznia wręczone dzieciom przez wychowawczynią. Następnie Sekretarz Urzędu Gminy Pan Mieczysław Szaruga wręczył dla klasy książki i życzył uczniom sukcesów w nauce.

Po zakończeniu części artystycznej uczniowie klas I wraz z wychowawczynią udali się do swojej klasy na wspaniały poczęstunek i tort przygotowany przez rodziców.

Wszystkim pierwszoklasistom życzymy pasji i chęci poznawania tego co nowe i nieznane, bo „Nie to, co już wiemy, lecz to, co chcemy wiedzieć, świadczy o naszej mądrości”.

Skip to content