Przeskocz do treści

SPOTKANIE OPŁATKOWE SZKÓŁ PRYMASOWSKICH W MAJDANIE WIELKIM

Dnia 05.01.2019 r. w Szkole Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Majdanie Wielkim odbyło się Diecezjalne Spotkanie Opłatkowe Szkół im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz Fundacji Dom Trzeciego Tysiąclecia im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Zamościu. Spotkanie rozpoczęła uroczysta Msza święta w kaplicy p.w. św. Brata Alberta Chmielowskiego sprawowana przez Biskupa Mariana Rojka. Po ceremonialnym przemarszu do szkoły obejrzeliśmy Jasełka w wykonaniu uczniów szkoły w Majdanie, wysłuchaliśmy przemówień gości, po których odbył się przegląd kolęd i pastorałek. Naszą szkołę reprezentowała Klaudia Safaryn z kolędą „Jakieś Światło nad Betlejem” zajmując I miejsce.

Nie mogło zabraknąć tradycyjnego  dzielenia się opłatkiem oraz kolędowania.

W tej sobotniej uroczystości naszą szkołą reprezentował poczet sztandarowy w składzie: Zuzanna Maślak, Klaudia Safaryn,  Jakub Sienkiel i Szymon Miazga wraz z opiekunami: p. Magdaleną Szymańską oraz p. Wiesławą Przytułą.

Szczegółowy program i fotorelacja znajduje się na stronie Fundacji Dom Trzeciego Tysiąclecia.

Skip to content