Przeskocz do treści

Sprawozdanie z przebiegu ogólnopolskiej akcji charytatywnej „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę”

W tym roku po raz pierwszy nasza szkoła przystąpiła do akcji: „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę”, której organizatorem jest Radio Lublin oraz Telewizja Polska oddział w Lublinie. Akcja ruszyła 5 grudnia i trwała do 14 grudnia...

Sprawozdanie z przebiegu ogólnopolskiej akcji charytatywnej„Pomóż  Dzieciom Przetrwać Zimę” przeprowadzonej na terenie Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Telatynie

W tym roku po raz pierwszy nasza szkoła przystąpiła do akcji: „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę”, której organizatorem jest Radio Lublin oraz Telewizja Polska oddział w Lublinie. Powołany sztab nawiązał współpracę z panią Różą Kucharczyk, szefem sztabu nr 8 z Tomaszowskiego Domu Kultury i został zarejestrowany jako sztab nr 300 działający przy naszej szkole. Nawiązaliśmy również współprace z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Telatynie, celem przekazania zebranych darów. Akcja ruszyła 5 grudnia i trwała do 14 grudnia.  

Zbieraliśmy dary rzeczowe: zabawki, książki, słodycze, żywność długoterminową, środki czystości i higieny osobistej, artykuły szkolne, odzież, obuwie.

W naszej akcji wzięła udział społeczność szkolna, a także lokalna. Dzięki naszym uczniom, ich rodzicom oraz osobom spoza szkoły udało się zebrać następującą ilość darów:

Odzież- 91,7 kg

Obuwie – 6,9 kg

Zabawki – 21,65 kg

Książki – 6 kg

Artykuły szkolne i papiernicze – 1,5 kg

Środki czystości i higieny osobistej – 9,65 kg

Słodycze – 6,9 kg

Żywność długoterminowa – 83,75 kg

Dało to łączną ilość 228,05 kg!!! J

Z serca dziękujemy za ogromne zainteresowanie akcją.

Sztab nr 300/2018

Magdalena Szymańska
Janina Tucka
Wiesława Przytuła

Skip to content