Przeskocz do treści

Ach, co to był za bal!

„Bo coś w szaleństwach jest młodości.
Wśród lotu wichru, skrzydeł szumu,
Co jest mądrzejsze od młodości.
I rozumniejsze od rozumu…”.

„Coś się kończy, coś się zaczyna…”
By tradycji stało się zadość, także i w tym roku, dnia 9 lutego 2019r. odbył się wspaniały Bal 2019 naszych przyszłych absolwentów klasy VIII i klas III oddziałów gimnazjalnych. Trzeba dodać, iż był to szczególny bal, gdyż właśnie w tym roku szkolnym po raz ostatni – o godz. 16.00 -mogliśmy obejrzeć przepięknego Poloneza w wykonaniu gimnazjalistów i gimnazjalistek klas trzecich, którym przypadło zakończyć naukę właśnie na etapie gimnazjalnym. Swoją obecnością uroczystość zaszczycili licznie przybyli goście: Wójt Gminy Telatyn - pan Dariusz Kozłowski, Dyrektor - pan Bogdan Tucki, Vice Dyrektor - pani Barbara Wójcik, Ks. Andrzej Bastrzyk, rodzice, uczniowie klas VI i VII oraz byli absolwenci naszej szkoły.

Uroczystość, po słowach: „Poloneza czas zacząć…”, rozpoczął dostojny Polonez do muzyki z filmu „Pan Tadeusz”, przygotowany przez nauczyciela wychowania fizycznego, pana Krzysztofa Michalczuka, który opracował autorski układ taneczny i podczas licznych długo godzinnych prób nauczył swoich tancerzy precyzyjnych, synkopowych kroków i wyrafinowanych figur. Piękne, kolorowe sukienki dziewcząt i eleganckie garnitury chłopców dodawały szyku i dostojności tej szczególnej chwili. Przez piętnaście minut oglądający mogli zachwycać się Polonezem, poprowadzonym przez parę uczniów: Izabelę Matwiejczuk i Sebastiana Mąkala.

Taneczny nastrój został przedłużony walcem Szostakowicza, zatańczonym przez uczniów oraz nauczycieli. Na zakończenie części oficjalnej z wesołą niespodzianką wystąpił zespół taneczny chłopców klas gimnazjalnych. Młodzież zatańczyła układ taneczny do składanek różnych rodzajów melodii. Szczególny aplauz chłopcy otrzymali, naśladując scenę z „Titanica”.

Zabawa taneczna dla wszystkich uczniów klas VI, VII, VIII, III rozpoczęła się o godz. 17.00. i trwała do 22.00.

Skip to content