Przeskocz do treści

Wojewódzki Konkurs Pięknego Czytania

Każdy z nas jest uczestnikiem wyjątkowych podróży, które poszerzają horyzonty, zmieniają nasze postrzeganie świata. Jednym ze sposobów poznawania kultury innych krajów jest czytanie literatury podróżniczej.

23 października dwóch naszych uczniów: Paweł Ratyna – uczeń klasy VIII b i Sebastian Piskor – uczeń klasy VI b brało udział w Wojewódzkim Konkursie Pięknego Czytania w ramach IX Festiwalu Słowa i Obrazu pod hasłem „Na końcu świata...”.

Konkurs został zorganizowany w związku z 115 rocznicą urodzin Czesława Centkiewicza i 125 rocznicy urodzin Arkadego Fiedlera.

Czekamy na wyniki. Uczniom już gratulujemy szerzenia czytelnictwa i promowania naszej szkoły.

Patronami Festiwalu byli: pan Jarosław Stawiarski – Marszałek Województwa Lubelskiego, pani Teresa Misiak – Lubelski Kurator Oświaty oraz pan Krzysztof Żuk – Prezydent Miasta Lublin.

Uczniów przygotowywały: Janina Urban i Małgorzata Pelczar.

Skip to content