Przeskocz do treści

MAMY WICEMISTRZA SŁOWA, CZYLI WIELKI SUKCES SEBASTIANA PISKORA!!!

Czytać umieją wszyscy, ale nie wszyscy potrafią czytać tak, by ich czytanie zachwyciło słuchaczy….

Sebastian Piskor, uczeń klasy VI b Szkoły Podstawowej w Telatynie, został laureatem Wojewódzkiego Konkursu Pięknego Czytania  w Lublinie, zorganizowanego w ramach IX Festiwalu Słowa i Obrazu pod hasłem „Na końcu świata…”.

 Sebastian-jako  jedyny uczeń klasy VI spośród uczniów klas VII i VIII -otrzymał tytuł Wicemistrza Słowa, biorąc udział w finale konkursu, który odbył się 24 października 2019r. pod patronatem Kuratorium w Lublinie. Sebastian  zaprezentował wybrany fragment powieści przygodowej  „Księga dżungli” także podczas wręczania nagród  20 listopada. Młody artysta ujął jury konkursowe oryginalną, wybitną i niezwykle emocjonalną interpretacją tekstu, jak zostało powiedziane podczas wręczania nagród przez przedstawiciela  Kuratorium w Lublinie. Konkurencja była bardzo duża, gdyż w konkursie wzięło udział 34 uczestników z różnych szkół województwa lubelskiego. Doceniono także dobrze  dobrany utwór  do wieku i ponadprzeciętnych możliwości „czytelnika”, co świadczy o literackiej intuicji ucznia i opiekuna. Wrażenie, jakie wywarł Sebastian na organizatorach, było na tyle duże, że został zaproszony do udziału w jubileuszowym X Festiwalu Słowa i Obrazu w roku 2020.

   Sukces Sebastiana jest wielkim sukcesem szkoły, również dlatego, że jest on pierwszym Mistrzem Słowa  etapu wojewódzkiego. Uczeń otrzymał w nagrodę pamiątkowy Dyplom potwierdzający zdobycie zaszczytnego tytułu oraz nagrody rzeczowe.

Gratulujemy „ Mistrzowi  Sebastianowi” wygranej i życzymy sukcesów w przyszłości, czyli już za rok!

   Ucznia do konkursu  przygotowała p. Małgorzata Pelczar, nauczyciel j. polskiego.

Skip to content