Przeskocz do treści

OGÓLNOPOLSKA AKCJA CHARYTATYWNA „ILE WAŻY ŚW. MIKOŁAJ”2019

Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Telatynie po raz pierwszy wzięła udział w akcji „Ile waży św. Mikołaj”, organizowanej przez Fundację Szczęśliwe Dzieciństwo. Członkowie Samorządu Uczniowskiego „Magiczni skarbnicy”: Wiktoria Skiba, Sebastian Piskor, Mateusz Piskor, Julia Bednarczuk, Maja Bartecka, Julia Nowosadowska, Wiktoria Knap i Patrycja Grabczuk zostali zaangażowani do zbierania bilonu o każdym nominale, który posłużył do zważenia Św. Mikołaja, podczas Orszaku Św. Mikołaja w Lublinie.

Opiekunka SU p. Janina Tucka, jako lider, aby jeszcze bardziej przybliżyć i rozpropagować akcję przygotowała zajęcia w klasie II, na które zaprosiła przedstawicieli wszystkich klas, nauczycieli i dyrekcję.
W ramach akcji „Ile waży św. Mikołaj” nasza szkoła zebrała i przekazała Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo 10 kg bilonu.
Pomocą w segregowaniu i liczeniu bilonu służyli również p. Ewelina Tucka Ratyna, Martyna Rajtak, Martyna Romańczuk i Maja Gontarz.
„Za dobre serce, które pochyla się nad potrzebującymi pomocy, za wrażliwą duszę, która przynagla do czynienia dobra oraz za bezinteresowną pomoc i życzliwość” serdecznie dziękujemy!

Skip to content