Przeskocz do treści

Uczniowie klasy II w gabinecie weterynaryjnym

Gdy Ci zwierzę zachoruje
wiedz, że człowiek się znajduje,
co wybrał zawód taki,
w którym leczy się zwierzaki.

17 lutego 2020 roku uczniowie klasy II odwiedzili przychodnię weterynaryjną w Telatynie, gdzie spotkali się z panem Adamem Kowalskim i jego żoną. Wycieczka odbyła się w ramach realizacji projektu „Czytam z klasą - Zwierzęce lekturki spod chmurki”.

Uczniowie dowiedzieli się na czym polega zawód weterynarza, czym karmić domowe zwierzątko, jak opiekować się pupilem, a także co zrobić, gdy nasze zwierzątko zachoruje? Pan Adam Kowalski opowiadał o codziennej pracy weterynarza, a pani Teresa oprowadziła uczniów po lecznicy, opowiedziała do czego służą znajdujące się w nim urządzenia, narzędzia medyczne oraz przeczytała fragment lektury „O psie, który jeździł koleją”. Wszyscy brali aktywny udział w zajęciach, zadawali mnóstwo pytań. Każdy zrozumiał konieczność niesienia pomocy cierpiącym i chorym zwierzętom. Uczniowie poznali potrzeby zwierząt domowych i wiedzą, co robić, by były zdrowe.
Serdecznie dziękujemy Państwu Teresie i Adamowi Kowalskim za ciekawe i pouczające spotkanie, za dostarczenie wielu wspaniałych przeżyć oraz słodki upominek.

Wychowawca: Janina Tucka i uczniowie klasy II

Skip to content