Przeskocz do treści

„Zaświeć się na niebiesko” dla autyzmu

Dzień szczególny w tym miesiącu to 2 kwietnia, który od 2007 roku rezolucją Zgromadzenia Ogólnego ONZ obchodzony jest jako Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. ONZ uznało autyzm za jeden z najpoważniejszych problemów zdrowotnych świata - obok raka, cukrzycy czy AIDS.

„Zaświeć się na niebiesko” to ogólnoświatowa akcja zainaugurowana w 2011 roku przez amerykańską organizację Autism Speaks i co roku obchodzona w dniu 2 kwietnia. Do tej pory akcja swym zasięgiem objęła: 101 krajów na 7 kontynentach, w tym 1300 miast, 8400 miejsc i budynków oraz Międzynarodową Stację Kosmiczną.
Wśród podświetlanych budynków są m.in.: Pałac Kultury i Nauki w Warszawie, Most na Wiśle w Krakowie, Empire State Building w Nowym Jorku, Piramidy w Egipcie, Pomnik Chrystusa Zbawiciela w Rio de Janeiro, Opera w Sydney.

W dniu 2 kwietnia każdy może wyrazić swą solidarność z osobami z autyzmem.
Zapraszamy uczniów naszej szkoły, ich rodziców i rodzeństwo oraz nauczycieli do bycia w tym dniu "niebieskim".
Możemy to zrobić poprzez:
- zaświecenie niebieskiej żarówki
- zorganizowanie "Niebieskiego Dnia" w domu
- nałożenie ubrań w kolorze niebieskim
- dodanie niebieskiej żarówki lub puzzla do swego profilu na facebook’u                      - narysowanie rysunku dla dzieci z autyzmem
- upieczenie niebieskich ciasteczek lub ulepienie czegoś z plasteliny
- itp.
Zachęcamy do podzielenia się swoją fotorelacją z akcji. Niech każdy się dowie jak ważny i wielki to dzień.
Zdjęcia prosimy wysyłać na adres: sptelatyn.m@wp.pl wpisując w tytule "zaświeć się na niebiesko". Wszystkie zdjęcia umieścimy na stronie internetowej naszej szkoły.

Skip to content