Przeskocz do treści

DZIEŃ PUSTEJ KLASY 2020

25 września uczniowie klasy II „b” i III pod opieką wychowawczyń pani Grażyny Dobrzańskiej i pani Janiny Tuckiej świętowali Dzień Pustej Klasy. Tego dnia ławki w naszych salach lekcyjnych zostały puste. Piątek stał się dniem inspirujących spacerów i obserwacji przyrodniczych. Był dla dzieci okazją do bliskiego kontaktu z przyrodą, do jej uważnej, czułej obserwacji i beztroskiego celebrowania jej piękna.

Uczniowie klasy II „b” wyposażeni w lupy, miarki i karty obserwacji podczas spaceru badali korę drzew, mierzyli obwody pni, rozpoznawali drzewa po liściach i owocach, sprawdzali „co piszczy w trawie”. Uczniowie klasy III w trakcie plenerowych zajęć języka polskiego przekonali się, że książka nie musi być nudna. Wykorzystując słoneczną pogodę uczniowie powtórzyli wiadomości o rodzajach krajobrazów i rozmawiali o odpowiedzialności za środowisko naturalne. Na stadionie chłopcy obydwu klas rozegrali mecz piłki nożnej. Były zabawy z chustą animacyjną oraz malowanie kredą. Następnie trybuny stadionu zamieniły się w pracownię malarską. Powstały przepiękne obrazy drzew w jesiennej szacie. Był to wyjątkowy dzień edukacji na świeżym powietrzu połączony z relaksem i dobrą zabawą. Dzień Pustej Klasy na pewno na długo zostanie w naszych wspomnieniach 🙂

A pierogi tego dnia smakowały wyśmienicie!!!

Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Telatynie, a także Panie Grażyna Dobrzańska i Janina Tucka otrzymały certyfikaty za udział u 5 edycji międzynarodowego święta edukacji w naturze.

Certyfikat Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Telatynie
Certyfikat dla Pani Grażyny Dobrzańskiej
Certyfikat dla Pani Janiny Tuckiej

Skip to content