Przeskocz do treści

Rozpoczynamy Międzynarodową Przygodę z Programem Erasmus+

Nasza szkoła brała udział w konkursie wniosków w ramach Akcji 2 Partnerstwa współpracy szkół – KA229 w sektorze Edukacja szkolna, ogłoszonym przez Narodową Agencję Programu Erasmus Plus.Nasz wniosek został zatwierdzony realizacji, co oznacza, że w okresie od 1 września 2020r. do 31 sierpnia 2022 będziemy w naszej do  szkole realizować projekt pt. „Combination of Healthy Eating And Doing Sport”, czyli „Połączenie Zdrowego Odżywiania i Uprawiania Sportu”. Na realizację działań projektowy otrzymaliśmy 27756,00 EUR! 🙂Początkowo projekt ” łączył 5 szkół: z Francji, Hiszpanii, Polski, Rumunii i
Turcji, jednak ze względu na sytuację związaną z Covid-19 Rumunia zrezygnowała z udziału.

Tak więc ostatecznie partnerami naszego projektu są szkoły z Francji, Hiszpanii i Turcji. W ramach działań projektowych przewidziane są międzynarodowe spotkania grup partnerskich, szkolenia, zajęcia dydaktyczne i wycieczki, które nie tylko pozwolą na nawiązanie międzynarodowych kontaktów i przyjaźni, ale przede wszystkim wpłyną na poprawę znajomości języka angielskiego wśród uczniów.

Cele projektu:
-podniesienie świadomości na temat różnych i zdrowych stylów życia w Europie
-rozwijanie umiejętności i wiedzy uczestników w zakresie zrównoważonej i zdrowej diety
-zachęcenie uczestników, aby prowadzili zdrowszy tryb życia
-zapewnienie uczestnikom szans na naukę w środowisku wielokulturowym
-wymiana dobrych praktyk na poziomie międzynarodowym
- rozwijanie kompetencji językowych naszych uczniów.

Czeka nas wiele niesamowitych przygód z programem Erasmu+. W najbliższej przyszłości zapoznamy się ze szkołami partnerskimi za pośrednictwem sites.google.com . Oczywiście udostępnimy efekty naszej pracy.

A już niedługo zaprosimy do udziału w konkursie na stworzenie logo naszego projektu! Śledźcie naszą stronę uważnie 🙂

Na chwilę obecną mamy zaplanowane następujące mobilności:

Kwiecień 2021- wizyta we Francji pt. „Happier Lifestyles”
Październik 2021- Hiszpania „ Healthy Eating”
Marzec 2022- Polska „Healthy mind and body”
Maj 2022- Turcja „ Peace and unity”

Dyrekcja Szkoły Barbara Wójcik

Koordynatorzy projektu: Magdalena Szymańska, Bogusław Wójcik

Nauczyciele wspierający Jaonna Mazur, Małgorzata Pelczar

Jeżeli sytuacja Covidowa nie pozwoli na spotkania w realu lub je ograniczy, będziemy prowadzili działania w miarę możliwości on-line. W razie nie wykorzystania pieniędzy w ramach mobilności możemy wykorzystać pieniądze na zakup sprzętu i pomocy dla szkoły.

Projekt jest współfinansowany z funduszy Unii Europejskiej, program Erasmus+ , KA229 - partnerstwa strategiczne między
szkołami, wymiana dobrych praktyk.

Skip to content