Przeskocz do treści

ZBIERAMY NIEPOTRZEBNE TELEFONY KOMÓRKOWE I RATUJEMY SERCE FRANIA

Franio, jest drugim dzieckiem, urodził się ze skrajną postacią wady serca. Lekarze z
CZD w Warszawie mówili, że dla synka nie ma leczenia. Rodzina przez 6 miesięcy
hospitalizacji nie istniała. Krążyli pomiędzy szpitalem, domem i pracą, a ich mała
córeczka przeżywała rozłąkę. Z pomocą przyszedł profesor Carotti. Gdy pojechali do
Włoch ku ich zdziwieniu powiedział, że są świetne warunki na korektę. Udało się po 12 godzinnej operacji malutkiego serduszka i rekonstrukcji Tt.płucnych z malutkich średnicy 1 mm naczynek krążenia obocznego. Mieli dokończyć leczenie robiąc plastykę naczyń.Niestety Franio padł ofiarą błędu medycznego. Doszło do poważnego uszkodzenia lewej tętnicy płucnej. I oczywiście było to powikłanie medyczne, które mogło się zdarzyć, jednak informacja o tym została przed nimi zatajona. Doprowadziło to do
nieodwracalnych zmian. Całe zrekonstruowane naczynie uległo zniszczeniu. Może
pomóc tylko profesor Hanley w USA, ale cena operacji jest ogromna - 5 mln złotych. Serce Franka jest przeciążone, oddycha tylko jednym płucem, które jest zalane krwią.
Właśnie w tym płucu wytwarzają się zmiany, które powodują, że serce nie będzie mogło już dalej pompować krwi, bo będzie miało zbyt duży opór. Ogromne ciśnienie do pokonania. Już w tym momencie ciśnienie w sercu jest trzy razy za duże. Serce Franka może stanąć, Franio może zacząć się dusić z powodu zastoju krwi. Może dojść do niedotlenienia mózgu lub nagłego zgonu. Im szybciej pojadą na operację tym lepiej.
Mama, prosi o pomoc nie dla siebie tylko dla swoich dzieci, żeby nie musiały przeżywać straty. Jest lekarzem w trzecim pokoleniu. Marzy, że gdy Franio dorośnie zostanie kardiologiem dziecięcym, że będzie człowiekiem pełnym empatii, że podejdzie kiedyś do matki takiej jak Ona i powie jej : "Niech się Pani nie martwi. Mi się udało. Jestem dorosły, zdrowy i teraz ja Pani pomogę".
By wesprzeć akcję, a także dowiedzieć się więcej zapraszamy do odwiedzenia podanej strony:
https://www.siepomaga.pl/walczymyofrania?fbclid=IwAR282BPfRXI-7zH8DoJmQw8O78IPe1hRsucBlc-XsiWF0KBt_J0ocwXrBc4

Skip to content