Przeskocz do treści

MISIOWE PODRÓŻE PO POLSCE – OGÓLNOPOLSKI PROJEKT EDUKACYJNY

Klasa III pod kierunkiem wychowawczyni Janiny Tuckiej bierze udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym „Misiowe Podróże Po Polsce”. Głównym celem jest poznanie miast, wsi oraz ciekawych miejsc w Polsce. W pierwszym tygodniu września ze Szkoły Podstawowej nr 14 im. Jana Brzechwy w Elblągu wyruszyło w podróż 17 pluszowych misiów, a każdy pluszak ma swój pamiętnik podróżnika.

Zadaniem uczniów klasy III z naszej szkoły, było pokazanie misiowi o imieniu Klara, jak najwięcej ciekawych miejsc w naszej szkole, miejscowości i okolicy. W pierwszym tygodniu Klara brała udział w zajęciach matematycznych, plastycznych, technicznych oraz zajęciach tanecznych. W mroźne czwartkowe popołudnie miś z Julką i Mikołajem zwiedzał Poturzyn. W niedzielę, nie zważając na zaspy z Wiktorią, Anią i Panią Agnieszką Dobrowolską zwiedzał jeszcze mocno zaśnieżone Żulice i Telatyn. W tym tygodniu razem z Klarą trzecioklasiści odwiedzili gabinet pani Dyrektor i Wicedyrektor, pokój nauczycielski oraz szkołę. Miś gościł też u Gabrysi, która pomagała naszej Pani w przygotowaniu pamiętnika. Bardzo serdecznie Misia
Klarę i uczniów III klasy w swoim gabinecie przyjął również Wójt Gminy Telatyn Pan Dariusz Kozłowski. Klara w piątek pożegnała uczniów klasy III i wyruszyła w dalszą podróż do Szkoły Podstawowej nr 1 w Jodłowej.
Zapraszamy do obejrzenia <zdjęć>.

Skip to content