Przeskocz do treści

AKCJA BLANKA

Wysyłamy kartkę z życzeniami do chorej Blanki .

Zapraszamy naszą społeczność szkolną do zrobienia kartki dla chorej dziewczynki. Mamy na to czas do końca następnego tygodnia. Kartki dostarczamy do wychowawców. Niech 20 września będzie dla Blanki pięknym dniem.

 W jej główce "mieszka robaczek", którego nie da się usunąć. Blanka nie prosi o pieniądze, chce tylko urodzinową kartkę.

"Sądziłam, że na drodze do jej wyleczenia będzie stać jakaś kolosalna suma pieniędzy do zebrania. Teraz to nie pieniądze są problemem, po prostu nie ma skutecznego leczenia" - mówi matka chrzestna małej Blanki. Dziewczynka, u której wykryto guza mózgu, niedługo obchodzi czwarte urodziny. Marzy jedynie o tym, by listonosz przyniósł jej o poranku torbę pełną listów.

  • Blanka ma niecałe cztery lata. W lutym lekarze wykryli u niej DIPG – rozlanego glejaka pnia mózgu
  • W tej chwili żaden ze szpitali w Polsce i na świecie nie może zaoferować terapii, która pomogłaby Blance wyzdrowieć. Jej bliscy nie wiedzą, jak długo guz pozwoli jej zachować sprawność
  • Rodzina Blanki próbuje za wszelką cenę umilić jej czas między badaniami. Ciocia dziewczynki prosi o dołączenie do akcji wysyłania jej kartek urodzinowych, o których Blanka tak bardzo marzy. Adres do wysyłki znajdziesz poniżej.

Zasypmy Blankę urodzinowymi kartkami

Bliscy Blanki robią co w ich mocy, żeby osłodzić jej czas między kolejnymi badaniami, a niedługo nadarzy się idealna okazja, by wywołać uśmiech na jej twarzy. 20 września Blanka będzie świętować czwarte urodziny. Z tej okazji jej ciocia zorganizowała specjalną akcję.

Za każdym razem, gdy widzi przez okno listonosza, pyta mamę, czy coś dla niej niesie. Sprawmy, by w ten wyjątkowy dzień przyniósł jej torbę pełną urodzinowych kartek - prosi pani Sabina i podpowiada, że Blanka kocha dinozaury, więc kartki z tym motywem z pewnością sprawią jej najwięcej radości. Są jednak pewne konkretne wytyczne - dziewczynka powtarza, że "najlepsze dinozaury to te straszne, ale muszą też być miłe".

Każdy, kto zechce dołączyć do akcji urodzinowej Blanki, proszony jest o wysłanie kartki z życzeniami na adres:

Blanka Lipowska

Kazimierza Wielkiego 7, 33-159 Zalasowa (woj. małopolskie)

"Medycyna to nie matematyka"

Mimo bezlitosnych informacji, które otrzymuje od lekarzy rodzina Blanki, jej bliscy nie tracą nadziei, że dziewczynkę może czekać normalne życie.

Statystyki są jasne. Wszystkie dzieci dotknięte tą chorobą, umierają, ale ja powtarzam: kto powiedział, że nasza Blanka nie może być pierwszym wyjątkiem od reguły? - podsumowała pani Sabina, dodając, że "medycyna to nie matematyka i tu nie zawsze 2 + 2 = 4, bo każdy przypadek jest inny".

Skip to content