Przeskocz do treści

Przyjemne z pożytecznym w klasie IV a

30 września br. uczniowie klasy IV a zapamiętają na długo. Najpierw, wraz z wychowawczynią panią Wiesławą Przytułą oraz panią Eweliną Tucką-Ratyną, wybrali się na spacer pod pomnik bohaterów poległych w walce o wolność i niepodległość Ojczyzny w latach 1939-1945 w Telatynie, gdzie w niedzielę 26 września odbyły się uroczystości patriotyczne, a delegacje szkoły i harcerzy złożyły wieńce w imieniu całej społeczności szkolnej. Uczniowie klasy IV zapalili znicze oraz zapoznali się z tablicami umieszczonymi przy pomniku.
Po powrocie do szkoły, świętowali Dzień Chłopaka na boisku szkolnym. Wychowawczyni zapoznała dziewczynki i chłopców z zasadami zręcznościowej gry Kubb Viking Game, co przyniosło wiele pozytywnych wrażeń. W tym czasie niezawodni rodzice przygotowali ognisko, przy którym piekli kiełbaski.
Na koniec zabawy dziewczynki wręczyły chłopcom upominki z okazji ich święta i emocje sięgnęły zenitu, ponieważ jednym z prezentów była książka Phila Wilkinsona ,,Niezbędnik każdego chłopaka. Jak ogarnąć dojrzewanie”. Z ust obdarowanych padły obietnice przeczytania jej od deski do deski jeszcze tego samego wieczoru! Prezenty otrzymali również wrześniowi solenizanci: Wiktoria, Patrycja, Karolina i Kacper.
Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie i życzymy wszystkim uczniom tak miło spędzonych chwil w gronie klasowym.

Skip to content