Przeskocz do treści

Akcja Frakcja Segregacja zakończona sukcesem!

Serce -Kosz na nakrętki stanęło przy Szkole Podstawowej w Telatynie

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie ekologicznym pt. ,,Akcja Frakcja Segregacja” którego organizatorem było Stowarzyszenie Samorządów Powiatu Tomaszowskiego. Byliśmy jedną z 13 szkół w powiecie tomaszowskim, które rywalizowało o kosz – serce na nakrętki. Głównym celem konkursu było kształtowanie świadomości ekologicznej mieszkańców powiatu tomaszowskiego, wypracowanie nawyku segregacji śmieci oraz propagowanie działalności proekologicznej w placówkach oświatowych, które dodatkowo zostało nagrodzone.

Zbiórce i segregacji podlegała wszelkiego rodzaju makulatura oraz plastikowe nakrętki. Zebrano około 1,2 tony makulatury i 140kg. nakrętek. Koordynatorem akcji była pani Agnieszka Dobrowolska.
Dzięki zaangażowaniu uczniów, nauczycieli i społeczności lokalnej gminy Telatyn udało się zdobyć serce – kosz na nakrętki, które 29 października br stanęło przy szkole Podstawowej w Telatynie. Kosz na nakrętki został przekazany przez władze Stowarzyszenia Prezesa pana Jarosława Korzenia - wicestarostę tomaszowskiego oraz Wiceprezesa pana Dariusza Kozłowskiego – Wójta Gminy Telatyn. Nasza akcja się nie kończy i trwa przez cały czas. Zapraszamy wszystkich uczniów i mieszkańców do zapełniania Serca-kosza nakrętkami.

Skip to content