Przeskocz do treści

103. Rocznica Odzyskania Niepodległości

10 listopada 2021r.  uczciliśmy w naszej szkole 103. Rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

„Tu wszędzie jest moja Ojczyzna” te słowa piosenki były mottem przewodnim tegorocznych  obchodów 103. Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę w naszej szkole.

Uroczystość rozpoczął piękny taniec z flagami zaprezentowany przez uczennice klas I –III, a następnie uczniowie klasy trzeciej  b przedstawili montaż słowno – muzyczny, w którym słowami wierszy oraz pieśni patriotycznych i żołnierskich przypomnieli wszystkim „komu zawdzięczmy wolność i polską mowę w szkole, oraz to, że tylko z kart historii poznajemy dziś niewolę”. Szczególnym akcentem uroczystości było wspólne odśpiewanie przez całą społeczność szkolną hymnu państwowego o godzinie 11.11, czym włączyliśmy się do ogólnopolskiej akcji  „ Niepodległa do hymnu!”
 
Montaż słowno-muzyczny przygotowała – pani Grażyna Dobrzańska, taniec z flagami - pani  Janina Tucka, dekorację  - pani Joanna Szuryn.

Skip to content