Przeskocz do treści

Muzyka łagodzi obyczaje

Muzyka łagodzi obyczaje” – pod takim hasłem 24 listopada w Szkole Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Telatynie odbyły się audycje muzyczne dla uczniów klas 0- III i IV – VIII w wykonaniu Grupy Kameralnej Orkiestry Symfonicznej im. Karola Namysłowskiego w Zamościu.

„ Grunt to dobre wychowanie” – taki tytuł nosił koncert , w którym uczestniczyły dzieci z klas młodszych. W programie wykorzystane zostały wiersze i piosenki polskich autorów m.in. J. Brzechwa , J. Tuwima traktujące o dobrych manierach. Dla uczniów była to nie tylko ciekawa lekcja muzyki i żywego słowa, ale też wspaniała okazja do przypomnienia ,że czasami wystarczą takie proste słowa jak „dziękuję” czy „przepraszam” aby doświadczyć życzliwości innych ludzi.

Uczniowie klas starszych zaproszeni zostali przez artystów do muzycznej przygody z Fryderykiem Chopinem. Poznali muzykę oraz anegdoty z jego życia. Słuchacze mogli poczuć atmosferę koncertu słuchając fragmentów utworów fortepianowych w mistrzowskim wykonaniu pana Piotra Stopy oraz pieśni w interpretacji pani Barbary Rabiegi i pana Dariusza Sobczaka.

Audycje muzyczne są częścią projektu edukacyjnego z zakresu profilaktyki uzależnień „ Nie spal się na starcie” oraz Tygodnia Życzliwości i sfinansowane zostały ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Telatynie.

Koordynatorem projektu jest pani Grażyna Dobrzańska.

Skip to content