Przeskocz do treści

PACZKA MARZEŃ TRAFIŁA DO NASZYCH DZIECI!

 W piątek 17 grudnia w hali sportowej „Bartosza” odbyła się sympatyczna, uświęcona latami tradycji uroczystość, stanowiąca 9 IX finał mikołajkowej akcji charytatywnej, zorganizowanej pod hasłem „Paczka Marzeń”, przez I LO im. Bartosza Głowackiego, Rejonowy Oddział PCK w Tomaszowie oraz Fundację Społeczno-Gospodarczą „Oscar”. Troje uczniów z naszej szkoły zostało wytypowanych do akcji, której koordynatorem w naszej szkole była pani Agnieszka Dobrowolska.W spotkaniu, obok grupy dzieci z Tomaszowa i Powiatu Tomaszowskiego jako beneficjentów akcji, wzięli udział fundatorzy prezentów: reprezentująca Urząd Miasta Tomaszowa wiceburmistrz Renata Miziuk, wicestarosta Jarosław Korzeń reprezentujący Starostwo Powiatowe, przedstawiciele Urzędu Miasta w Łaszczowie, Urzędu Gminy Jarczów, Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie, Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej, Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, TDK, Inspektoratu ZUS w Tomaszowie, Fundacji Społeczno-Gospodarczej „OSCAR”, grono pedagogiczne, uczniowie i pracownicy administracji I LO w Tomaszowie oraz uczniowie II LO im. gen. Władysława Sikorskiego w Tomaszowie.

   Po oficjalnych wystąpieniach dyrektora LO Leszka Bobera i wicestarosty Jarosława Korzenia pomysłodawca i koordynator akcji paczka marzeń Dorota Stawarska przedstawiła założenia ideowe, organizację i przebieg oraz organizatorów. Podkreśliła przy tym fakt, że środki finansowe na ten cel pochodzą z prywatnych funduszy pracowników firm i instytucji, jak i uczniów szkół ponadpodstawowych, wszystkich klas I LO bardzo aktywnie zaangażowanych w przygotowanie paczek i organizację imprezy, a w tym zapewnienie efektownej oprawy artystycznej.

 Dzięki wspólnym wysiłkom szkoły we współpracy z oddziałem rejonowym PCK i fundatorami w bieżącym roku udało się przygotować 48 paczek, które w kulminacyjnym momencie mikołajkowej uroczystości wieńczącej akcję charytatywną święty Mikołaj w asyście śnieżynek na tle jarzącej się kolorowymi światełkami choinki, jako daru nadleśnictwa i Bricomarche- wręczył uradowanym dzieciom.

Nie trzeba dodawać ile radości sprawiło to obdarowanym, tym bardziej, że zawartość paczek i znajdujące się tam prezenty były zgodne z marzeniami ujętymi w treści listów do świętego Mikołaja.

Podziękowania wraz z życzeniami świątecznymi i noworocznymi złożone przez organizatorów na ręce fundatorów stanowiły zakończenie IX finału Akcji Charytatywnej „Paczka Marzeń”.

Skip to content