Przeskocz do treści

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI)

Wydarzenie organizowane jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r. Obecnie świętowane jest na całym świecie. W Polsce organizatorem wydarzenia od 2005 r. jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą Państwowy Instytut Badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę.

Dzień Bezpiecznego Internetu w Polsce obchodzony jest po raz 18.

DBI ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu.

Ideą DBI jest podkreślanie siły współdziałania w dbaniu o cyfrowe bezpieczeństwo, zarówno na poziomie międzynarodowym, jak i lokalnym.

Jak co roku PCPSI przygotował liczne inicjatywy oraz materiały z okazji obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu 2022, w tym m.in.

  • inauguracyjną konferencję, skierowaną do przedstawicieli sektora edukacyjnego, organizacji pozarządowych oraz praktyków pracujących z dziećmi. Konferencja odbędzie się online w dniu 8 lutego br., o godz. 17:00, na profilach Polskiego Centrum Programy Safer Internet:

https://www.facebook.com/events/977568369832556/

https://www.youtube.com/channel/UCo8CAMo8i0MMJodkCGEF66A

Program konferencji: https://www.saferinternet.pl/dbi/konferencja-dbi.html

  • wydarzenia edukacyjne związane z bezpieczeństwem dzieci w sieci (webinary, spektakle i lekcje online):

https://www.saferinternet.pl/kalendarium.html

  • materiały edukacyjne:

https://www.saferinternet.pl/dbi/pakiety-edukacyjne.html

Lokalne działania w ramach DBI można organizować w wybranym terminie od początku lutego do końca marca 2022 r.

W tym roku Nasza Szkoła przyłączy się do tegorocznych obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu.

Zachęcamy do zapoznania się z materiałami. W przypadku pytań dotyczących inicjatyw realizowanych przez szkołę zapraszamy do kontaktu z panią Sylwią Adamczuk.

Skip to content