Przeskocz do treści

Wesołe Przedszkolaki

"Wesołe Przedszkolaki" w Gminie Telatyn

Od czerwca 2021r. Gmina Telatyn w partnerstwie z Fundacją Rozwoju Gospodarki i Innowacji im. Eugeniusza Kwiatkowskiego oraz Gminą Wojciechów realizuje projekt p.n. „Wesołe Przedszkolaki”, który jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach RPO WL na lata 2014-2020, osi priorytetowej 12 Edukacja, kwalifikacje i kompetencje 12.1 Edukacja przedszkolna.
W ramach realizacji projektu utworzono nową grupę przedszkolną 3-4 latki. Dodatkowo przeprowadzono prace adaptacyjne pomieszczeń dostosowując je do potrzeb i wymagań najmłodszych przedszkolaków. Wyremontowano salę dydaktyczną, korytarz, szatnię. Utworzono profesjonalną, wielofunkcyjną salę ćwiczeń dla przedszkolaków, która pełni funkcję sali zabaw oraz sali do zajęć sensorycznych. Sala wyposażona jest w nowoczesny sprzęt i akcesoria a same dzieci są nią zachwycone.
Placówka została również wyposażona w specjalistyczny i nowoczesny sprzęt multimedialny (matę sensoryczną, podłogę interaktywną, tablicę interakcyjną), meble, pomoce dydaktyczne, zabawki oraz duży kącik zabaw dla najmłodszych. Zajęcia odbywają się w dni robocze w godzinach 6.30-16.30 i są tak zaplanowane by rodzice mogli spokojnie zająć się pracą zawodową. Zajęcia prowadzi wykwalifikowana kadra pedagogiczna, która dzięki projektowi miała możliwość podniesienia swoich kwalifikacji w postaci studiów podyplomowych (pedagogika specjalna, edukacja i terapia osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu, wczesne wspomaganie rozwoju dziecka) oraz kursów (rytmika, arteterapia). Dodatkowo wsparciem logopedy objęte są dzieci z zaburzeniami mowy a niektóre uczęszczają na zajęcia korekcyjno-kompensacyjne.
W naszym przedszkolu z zajęć dodatkowych mogą skorzystać wszystkie dzieci. Są to zajęcia sensoryczne, zajęcia z robotyki, zajęcia plastyczno-techniczne oraz zajęcia z twórczości konstrukcyjnej. Dzieci biorące udział w tych zajęciach są bardzo zaabsorbowane swoimi indywidualnymi projektami. Jest to dla nich świetna zabawa, która uczy cierpliwości, zaangażowania a efekt końcowy wprawia ich w dumę, bo tematyka zajęć wykracza poza zakres programowy. Praca w grupach umożliwia im rozwój kompetencji społecznych, komunikacyjnych, podejmowania decyzji i współpracy.
Podczas ferii zimowych, w dniach 14-25 luty br oddział przedszkolny jest otwarty i zaprasza rodziców do zapoznania się z nowym wyposażeniem, z którego korzystają nasze przedszkolaki.
Zachęcamy do obejrzenia zdjęć oraz krótkich filmików, które relacjonują jak przedszkolaki spędzają czas.

Skip to content