Przeskocz do treści

Wyjazd do Francji z programu Erasmus+

W dniach 3-9 kwietnia 2022 r. 4 uczennice: Karina Marchiewicz i Eliza Mazurek z klasy VI b, Marysia Kiper z klasy VII a oraz Wiktoria Skiba z klasy VII b oraz opiekujący się Agnieszka Dobrowolska i Monika Kiper, wzięły udział w pierwszym w historii naszej szkoły wyjeździe w ramach programu Unii Europejskiej Erasmus+. Wspiera on wymianę edukacyjną uczniów z całej Europy. Nasi uczniowie już od kilku lat współpracują z placówkami z projektu: Niort z Francji, Sewillą z Hiszpanii oraz Çanakkale z Turcji. Pierwszy wyjazd odbył do Francji, do miasta Niort położonego na zachodzie kraju.

Spotkałyśmy się w szkole Collège Fontanes z zastępcą dyrektora Alexandrą Dolci -Chauvin, nauczycielami zajmującymi się projektem Erasmus oraz grupami z Hiszpanii i Turcji, a uczniowie zapoznali się ze sobą. Pierwszego dnia zwiedzaliśmy razem miasto, braliśmy udział w lekcjach i spotkaliśmy się w ratuszu z burmistrzem. 5 kwietnia zwiedziliśmy Paryż: Notre-Dame, Luwr, Ogrody Tuileries. Muzeum d’Orsay, Plac Concorde i Aleją Pól Elizejskich dotarliśmy do Łuku Triumfalnego na placu Charles’a de Gaulle’a.

Kolejne dni to m.in. praca przy produkcji kremu do rąk, sadzenie meksykańskiego drzewka pomarańczowego dla upamiętnienia wizyty uczniów biorących udział w programie Erasmus, zdrowe przygotowanie śniadania, zwiedzanie zamku – Donjon de Niort i zabytkowego rynku z żywnością. Graliśmy też w badmintonie, byliśmy na kręglach i odwiedziliśmy La Rochelle – popularne miasto turystyczne położone nad Oceanem Atlantyckim, gdzie zwiedziliśmy oceanarium – La Rochelle Aquarium.

Pomimo ogromnego zmęczenia, dziewczyny pojechałyby do Francji jeszcze raz. Niezwykła przygoda i niezapomniane przeżycia. Zachęcamy do obejrzenia większej ilości zdjęć na stronie https://www.facebook.com/dyrtelatyn

 

Skip to content