Przeskocz do treści

Dzień Patrona

15 czerwca w naszej szkole obchodziliśmy  Dzień Patrona. Świętowanie rozpoczęła uroczysta Msza Święta koncelebrowana pod przewodnictwem proboszcza ks. Andrzeja Bastrzyka, w której uczestniczyli wszyscy uczniowie wraz z pocztem sztandarowym szkoły oraz harcerze wraz z pocztem sztandarowym AK, nauczyciele, a także przedstawiciele rodziców i zainteresowani mieszkańcy Telatyna. Słowo Boże wygłosił ks. Michał Kruk, katecheta naszej szkoły.

Następnie uczniowie udali się do budynku szkoły, gdzie na sali gimnastycznej odbyła się część artystyczna. Jako pierwsi wystąpili w niej uczniowie klasy V a, którzy przedstawili scenkę dotyczącą życia i nauczania błogosławionego Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Patrona naszej szkoły pod tytułem “Będziesz miłował…”, a następnie uczniowie klasy VII a pokazali  pantomimę pod tytułem “Świętymi bądźcie…”. Widzowie nagrodzili artystów gromkimi brawami. Obie części zostały przygotowane przez uczniów pod kierunkiem pani Marzeny Proc. Tego dnia odbywały się także w klasach zajęcia tematyczne związane związane z postacią i nauczaniem ks. Prymasa.
Skip to content