Przeskocz do treści

Dzień przygód w „Wiosce Frajda”

Uczniowie klasy II przy pomocy rodziców zebrali około 2 ton elektrośmieci i zawalczyli o I miejsce, czyli wycieczkę, którą ufundował pan Dariusz Kozłowski Wójt Gminy Telatyn. W dniu 6 września uczestniczyli w wycieczce do miejscowości Bliżów, w której znajduje się Wioska Przygody „Frajda".

Po dotarciu na miejsce dzieci brały udział w różnych zabawach i grach sportowych, takich jak: skoki w workach, biegi w kaczych łapach, rzut beretem, bieg farmera, przeciąganie liny. Przygodę w  Wiosce Indian drugoklasiści rozpoczęli od wbijania gwoździ i malowania bladych twarzy. Później zmierzyli się ze strzelaniem z łuku, rżnięciem piłą „moja-twoja” oraz rozpalaniem ognia za pomocą krzesiwa. Bardzo chętnie wcielili się w poszukiwaczy i szukali różnych skarbów zakopanych w piasku. Z wielką ochotą i zaangażowaniem kilkakrotnie pokonywali wymagający tor przeszkód, na którym wspinali się, przechodzili po belkach i równoważniach, pajęczynie, wiszącym moście i siatce zawieszonej na drzewach. Po wszystkich atrakcjach wszyscy zjedli pyszny chlebek i kiełbaski z grilla.

Wycieczkę zorganizowała pani Janina Tucka wychowawczyni klasy II przy współpracy pani Agnieszki Malec i pani Eweliny Tuckiej- Ratyna.

Skip to content