Przeskocz do treści

Uczniowie z naszej szkoły w Finale Konkursu Edukacyjnego z okazji Dnia Współpracy Europejskiej i Europejskiego Roku Młodzieży

Ogromne gratulacje dla drużyny z naszej szkoły, która zakwalifikowała się do Finału Konkursu Edukacyjnego dla Szkół pod hasłem ‘Creative, Innovative, Active’ .

Szkołę reprezentowały uczennice kl.8b : Emilia Bryk, Malwina Maślak, Julia Nowosadowska i Wiktoria Skiba, pod opieką Anny Wielosz. Finał kampanii odbył się w dniach 28 września- 1 października w Falentach koło Warszawy. W wydarzeniu wzięło udział 8 szkół z Polski oraz 8 szkół z Ukrainy.

Aby dostać się do finału uczniowie musieli wykazać się swoją kreatywnością oraz wiedzą i znakomicie wywiązali się z wyznaczonych zadań. Podczas tego wydarzenia uczniowie pracowali w mieszanych grupach i uczestniczyli w warsztatach: muzycznych, plastycznych oraz naukowo-technicznych. Wszyscy uczestnicy pracowali pod kierunkiem fachowców danej dziedziny oraz bawili się znakomicie , co możemy zobaczyć na zdjęciach. Każda drużyna miała również możliwość wykazać się swoją wiedzą o pograniczu polsko-ukraińskim w quizie w e-aplikacji. Kolejnym punktem wydarzenia była wizyta w Centrum Projektów Europejskich w Warszawie , gdzie wysłuchaliśmy interesującego wykładu w języku angielskim o Unii Europejskiej. Następnie zwiedziliśmy Stare Miasto oraz Centrum Nauki Kopernik. Zwieńczeniem dnia była dyskoteka.

W ostatnim dniu pobytu odbyło się podsumowanie zespołów warsztatowych oraz ceremonia wręczenia nagród. Podczas tego wydarzenia młodzież miała możliwość nawiązać nowe znajomości a przeżycia i emocje z pewnością na długo pozostaną ich w pamięci.

Skip to content