Przeskocz do treści

POCZTÓWKOWY ZAWRÓT GŁOWY

Czy w obecnych czasach jest jeszcze ktoś, kto wysyła pocztówki? Oczywiście. Są to na pewno uczniowie klasy II z naszej szkoły z wychowawczynią panią Janiną Tucką, którzy biorą udział w ogólnopolskim programie „Pocztówkowy zawrót głowy”. Nową przygodę uczniowie zaczęli od nauki adresowania kartek oraz pisania pozdrowień.

Pierwszą kartkę uczniowie klasy II otrzymali już we wrześniu i zawiesili ją na specjalnym konturze Polski, usytuowanym w swojej klasie. Zaznaczali też na mapie kontury województw i miejscowości z których pochodzą szkoły uczestniczące w programie. Szybko okazało się, że nie tak łatwo znaleźć je na mapie. Poprzez tę wymianę kartek, uczniowie sprawniej poruszają się po mapie, są zainteresowani tym, co w danych miejscowościach się znajduje. A to wszystko dzięki widokówkom, które pokazują najważniejsze miejsca. Dzięki udziałowi w programie uczniowie nabywają umiejętności zawarte w podstawie programowej.

Pomysłodawczyni w ramach realizacji zadania „POZNAJMY SIĘ” wykonała krótką prezentację z nadesłanych drogą mailową zdjęć i informacji o szkole i gminie w której uczą się dzieci uczestniczące w programie.

dav
Skip to content