Przeskocz do treści

Akademia z okazji Dnia Nauczyciela

Dzień Edukacji Narodowej to polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego ustanowione 27 kwietnia 1792 r. Upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Powszechnie, dzień ten nazywany jest Dniem Nauczyciela.

13 października w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Młodzi artyści pieśnią i słowem uświetnili ten wyjątkowy w roku szkolnym dzień. Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku naszych nauczycieli, pracowników szkoły rodziców i uczniów. Uczniowie docenili i podkreślili swoją wdzięczność za codzienną pracę nauczyciela, jego poświęcenie, czujność i troskę o dobro wychowanków. Część artystyczną przygotowali uczniowie klas IV oraz VII pod okien pani Barbary Wójcik, pani Magdaleny Szymańskiej oraz pana Bogusława Wójcika.

Na zakończenie uroczystości głos zabrała pani dyrektor Małgorzata Śliczniuk-Loda, która odczytała list od Radnego Województwa Lubelskiego pana Arkadiusza Bratkoskiego, w którym dziękował za zaangażowanie nauczycieli i pracowników szkoły oraz życzył wielu sił i wytrwałości w tym wyjątkowym zawodzie, a do tych życzeń przyłączyła się również pani dyrektor. Uroczystość zakończyli członkowie samorządu uczniowskiego, którzy wręczyli nauczycielom pigułki super belfra 

Dziękujemy!

 

 

Skip to content