Przeskocz do treści

Laboratoria Przyszłości

Laboratoria Przyszłości to program skierowany do szkół podstawowych, którego celem jest kształtowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów.

Miło jest nam poinformować, że nasza szkoła otrzymała środki na realizację programu #Laboratoria Przyszłości @Laboratoria Przyszłości i uzyskała środki, dzięki którym uczniowie będą mogli rozwijać kreatywne myślenie, umiejętność obsługi nowoczesnych narzędzi technologicznych oraz zdolności konstrukcyjne.
Laboratoria Przyszłości to nowoczesny sprzęt, który uatrakcyjni zajęcia w naszej szkole i pozwoli uczniom rozwijać swoje zainteresowania w ramach nie tylko obowiązkowych zajęć edukacyjnych, lecz także w ramach zajęć pozalekcyjnych i innych form rozwijania umiejętności.

Otrzymane przez naszą szkołę wsparcie finansowe wyniosło 70 000 zł, które  przeznaczyliśmy na zakup następujących sprzętów: laptop wraz z drukarką 3D i zestawem filamentów, mikroskop z funkcją kamery i zestawem preparatów, mikroport z zestawem nagłośnień, dron edukacyjny, mikrokontroler Lofi z funkcją robota, stacja lutownicza, laminarka, zestaw sprzętu audio-video z aparatem i kamerą sportową, roboty Dash i dot oraz kreatywne klocki Lego Spike.
Informacje na temat realizacji tego projektu będą na bieżąco umieszczane na stronie internetowej naszej szkoły oraz na facebooku.
Więcej informacji na temat tego projektu znajduje się na stronie:
https://www.gov.pl/web/laboratoria/

Skip to content