Przeskocz do treści

Nocowanie w szkole

Jakiś czas temu, drugoklasiści oraz ich wychowawczyni postanowili zorganizować nocowanie w szkole. Uczniowie z niecierpliwością czekali na piątkowe popołudnie 28 października 2022 roku na godzinę 19:00. Miny rodziców odwożących swe pociechy były różne – od radości po troskę. Na twarzach uczniów podekscytowanie i euforia. Pierwszym punktem programu było przygotowanie sobie miejsc do spania w sali lekcyjnej. Wykorzystane zostały materace, kolorowe piankowe wałki, karimaty, a także koce, poduszki, śpiwory, które każdy z sobą przyniósł.

Następnie uczestnicy nocowania złożyli PRZYSIĘGĘ i narysowali swoje portrety. Na rozgrzewkę były gry i zabawy integracyjne na sali sensorycznej i sali gimnastycznej. Chętni rozegrali między sobą turniej unihokeja i w dwa ognie. Po porcji ruchu nadszedł czas na przygotowanie kolacji. Dziewczynki, jak prawdziwe gosposie przygotowały pyszne kanapki i herbatkę. Niektórzy częstowali pancakes i pieczonymi kruchymi ciasteczkami. Zmęczeni i najedzeni uczniowie odpoczywali podczas słuchania fragmentów lektury „Sposób na Elfa”, a potem przy wspólnym oglądaniu filmów filmu „ O psie, który wrócił do domu”. Po godzinie 23:00 czekała na wszystkich kolejna atrakcja – nocne zwiedzanie szkoły – uczniowie zaopatrzyli się w tym celu w latarki, ale pisków było co nie miara. Pisać by można było jeszcze długo, bo i noc długa była, a po godzinach szaleństw i śmiechów, sen nadszedł we wczesnych godzinach porannych. A niedługo potem – pora wstawać usłyszeli wszyscy, sprzątać salę, pakować rzeczy. Zmęczeni, trochę niewyspani, ale szczęśliwi w sobotę rano o godzinie 8.00 uczniowie zostali odebrani przez stęsknionych rodziców.

Wspólnie spędzony czas najlepiej dokumentują zdjęcia, a najtrafniejszą recenzją są opinie uczestników, którzy uśmiechnięci i zadowoleni wrócili szczęśliwie do swoich domów.

Uczniowie spędzili noc pod opieką pań: wychowawczyni Janiny Tuckiej i Eweliny Tuckiej- Ratyna 

Skip to content