Przeskocz do treści

Ogólnopolski Projekt Edukacyjny ,,EUROPA I JA”

W roku szkolnym 2022/2023 uczniowie klasy II pod kierunkiem wychowawczyni pani Janiny Tuckiej biorą udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym „EUROPA I JA” i realizują go jako innowację. Celem projektu jest przybliżenie dzieciom wiedzy na temat krajów znajdujących się w Europie. Poprzez udział w projekcie dzieci zdobędą nowe doświadczenia, rozwiną zainteresowania dotyczące Europy, wypromują swoją szkołę oraz nawiążą współpracę z innymi placówkami.

Projekt będzie realizowany w terminie: 01.10.2022r. – 30.05.2023 roku. W październiku dzieci wyruszyły w podróż do Włoch. Uczniowie poznali symbole narodowe: flagę, godło, hymn oraz samodzielnie wykonali flagi Włoch. Dowiedzieli się również jaka jest symbolika barw zieleni, bieli i czerwieni. Uczniowie wykonali również drugie zadanie, które polegało na przygotowaniu charakterystycznej dla danego kraju potrawy. Tym razem wybór padł na pizzę. Zadanie to zrealizowano podczas pobytu w Skansenie w Nowosiółkach. Zabawa super, a efekt wspaniały i smaczny

Mamy nadzieję, że kiedyś w przyszłości nasi najmłodsi sami odwiedzą ten kraj i przekonają się jak wygląda  w rzeczywistości. 

Skip to content