Przeskocz do treści

Warsztaty historyczne.

W dniu 7 listopada w naszej szkole odbyły się niecodzienne zajęcia. Naszą szkołę odwiedził p. Daniel Pawłowski, członek i założyciel lokalnego Stowarzyszenia Moje Nowosiółki. Nasz gość przeprowadził dla naszych uczniów warsztaty historyczne. Stowarzyszenie realizując projekty w ramach programu Działaj Lokalnie – „Warsztaty Strategiczne” oraz Aktywna Lubelszczyzna – „Żywe lekcje historii”
odwiedza lokalne szkoły i prowadzi zajęcia warsztatowe opowiadając o historii naszego regionu oraz pokazując zbiory skansenu aktywnego w Nowosiółkach. Dzieci podczas warsztatów mogły posłuchać opowieści o minionych latach, ale także dowiedzieć się na czym polegają rekonstrukcje historyczne oraz jak działa wolontariat. Nasze dzieci i młodzież bardzo chętnie uczestniczyły w tych zajęciach.
Mogły również ubrać mundur oraz założyć hełm żołnierski i wziąć do ręki replikę broni historycznej. Warsztaty były bardzo udane ponieważ pobudziły ciekawość dzieci i pokazały inne oblicze historii. Mamy nadzieję, że stały się inspiracją w rozwoju nowych pasji u naszych uczniów. Dziękujemy za tą żywą lekcję historii.

 

Skip to content