Przeskocz do treści

Filmoteka Szkolna

Z inicjatywy dyrekcji, w roku szkolnym 2022/23 Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego po raz pierwszy przystąpiła do programu Filmoteki Szkolnej. Jest to ogólnopolski program edukacji filmowej dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych, realizowany przez Filmotekę Narodową - Instytut Audiowizualny, przy współfinansowaniu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej pod patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Program jest zgodny z podstawą programową Ministerstwa Edukacji Narodowej. Celem zajęć jest wprowadzenie elementów edukacji filmowej do programów nauczania.

W związku z udziałem w projekcie, otrzymaliśmy box Filmoteki Szkolnej składający się z 26 płyt DVD z opracowaniem filmoznawczym, który zasili bibliotekę szkolną oraz będzie dla nas wyjątkową pomocą dydaktyczną w realizacji działań związanych z popularyzacją polskiego dziedzictwa filmowego.

W programie od października 2022 roku biorą udział uczniowie klasy VIII b w ramach zajęć rozwijających. Lekcje odbywają się raz w miesiącu. Na początku uczniowie obejrzeli film Ojciec w reż. Jerzego Hoffmana z 1967 r. Koordynatorem projektu jest Monika Kiper.

 

Skip to content