Przeskocz do treści

Wycieczka Łańcut – Rzeszów

Dnia 15 listopada br. uczniowie z klas 4 - 6 pod opieką : Pani dyrektor Wiesławy Przytuła, Janiny Urban, Joanny Mazur, Moniki Tętnowskiej wzięli udział w wycieczce autokarowej do kompleksu pałacowo – ogrodowego w Łańcucie i Parku Trampolin FlyPark w Rzeszowie.

Głównym celem pobytu w Łańcucie było zwiedzenie jednej z najpiękniejszych rezydencji magnackich w Polsce wybudowanej w XVII wieku. Zamek słynie ze znakomitych wnętrz mieszkalnych oraz niezwykle interesującej kolekcji pojazdów konnych. Zespół pałacowy otoczony jest starym, malowniczym parkiem w stylu angielskim, w którym wznoszą się liczne pawilony oraz zabudowania gospodarcze.

Zwiedzanie pałacu zajęło około 2 godzin, w tym czasie uczniowie podziwiali: Salon Narożny, Salę Balową, Jadalnię Wielką, Apartament Chiński, Apartament Paradny, Pokój Bilardowy, Czerwony Korytarz, Salę Teatralną, liczne pokoje kąpielowe i wiele innych pomieszczeń. Wystrój wnętrz urzekał przepięknymi podłogami, kryształowymi lustrami, żyrandolami i innymi zabytkowymi przedmiotami, przestronnością i bogactwem zdobień. Uczniowie mieli możliwość obejrzenia portretów mieszkańców pałacu.

Następnym punktem zwiedzania była Stajnia i Wozownia, uczestnicy wycieczki podziwiali tam unikalną kolekcję 55 zabytkowych pojazdów konnych.

Ściana Hali ozdobiona była kolekcją trofeów – zwierząt przywiezionych z podróży do Afryki przez ostatniego właściciela pałacu.

Zachwycając się malowniczym parkiem w stylu angielskim, wycieczkowicze udali się do Oranżerii, gdzie zobaczyli przepiękne egzotyczne rośliny ze wspaniałą kolekcją storczyków, mogli także podziwiać rybki akwariowe.

Po takich wrażeniach z przyjemnością wszyscy zjedli obiad i wyruszyliśmy do Rzeszowa do Parku Trampolin FlyPark. Wizyta w Parku Trampolin FlyPark- to najbardziej oczekiwany moment przez uczniów. Miejsce, które sprawiło, że uczniowie zapomnieli o codziennych zmartwieniach. Dwugodzinna dobra zabawa, ogromna dawka energii, uśmiech na twarzach nie opuszczały dzieci ani na chwilę.

Kolejną i zarazem ostatnią dawką wycieczkowych atrakcji była wizyta w restauracji McDonald.

Uczestnicy z zadowoleniem i entuzjazmem powrócili szczęśliwie do domu.

 

Skip to content